Čakanie na objednanie sa u zubára

Rada by som sa dozvedela, ako dlho musí človek čakať, keď sa chce objednať u zubára. Ja som dnes volala mojej zubárke, že mám na zube kaz a chcem sa čo najskôr objednať - povedala mi, že to nie je akútne a že má na 2 mesiace dopredu (!) vyčasované. Po dlhom naliehaní mi urobila veľkú “láskavosť” a objednala ma už o mesiac. Chcem sa teda spýtať - je toto bežná prax?

Bohužial, áno. Dovtedy sa Vám totiž zub, tak pokazí, že nestačí jedna výplň, ale tri a tým pádom je aj cena, ktorú zaplatíte trojnásobná. A s tou láskavosťou ste naozaj mali šťastie,
ja som už absolvovala tretiu reparáciu zubu mám tam stále len vnútornú výplň bez vonkajšej a 2500 ,-Sk som zaplatila. Takže veľa
šťastia. Možno za dva roky budem mať aj celý zub a budem si naň musieť zobrať pôžičku.

Chcem sa spýtať, aké máte skúsenosti s čakaním na objednanie u zubárov v Bratislave, hlavne ma zaujíma, ako je to u zubárov, ktorí robia na poisťovne?

Ano, tiez mam s tym take skusenosti ak sa chcem objednat u zubara, objedna ma az odva mesiace lebo ma plno. Aj napriek tomu, ze mam v zube dieru ako svet pokial ma to neboli, musim cakat, lenze ked to boli je uz neskoro no nie a potom tam ide este aspon raz, lebo mi tam da vlozku na preliecenie a vzdy si pekne zaplatim.