Časté močenie – chodíte v noci často na záchod?

(Admin Zzz.sk) #1

Podľa definície Medzinárodnej spoločnosti pre kontinenciu sa za noktúriu považuje stav, keď sa postihnutý človek zobudí dva alebo viackrát za noc kvôli potrebe močiť

Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://www.zzz.sk/clanok/11847-caste-mocenie-chodite-v-noci-casto-na-zachod

(frantisek) #2

Dobry vecer, chcem sa spytat co mam robit. Pocas dna mam normalne prejavy mocenia, chodim podla potreby na malu potrebu, ale ako nahle pride vecer a idem si lahnut, a ako mam zaspat, tak zacnem chodit na malu potrebu. Niekedy to presahuje az hranicu 11 krat za noc idem na malu potrebu, niekedy behom prvej hodiny 4-5 krat. Chcel by som sa informovat o co by sa mohlo jednat, prijem tekutin je v norme, tych 2 litre, viac menej. Bol som aj na krvnych testoch a aj na moci, vsetko je v poriadku,zmenu som si vsimol 4 roky dozadu od kedy som odisiel z nemocnice kde som pracoval, od vtedy mam tento problem. Dakujem za odpoved.

(virgin) #3

Dobry den Frantisek. Podla mojho nazoru, nakolko si absolvoval vsetky vysetrenia a teda ziadna organicka pricina nie je, tak by sa mohlo jednat o neurozu. Zvlast ked to pozorujete od odchodu z prace, moze to byt reakcia, ktora sa takto prejavuje. Ak by to bol takyto problem, mohli by pomoct upokojujuce caje na noc, napr. Medovka lekarska. Tiez Magnezium v tabletach.

(Jozo Bubak) #4

Mam velke problemi kazde 3 hodiny sa budim a musim ist na toaletu mocit cez den nechodim tak casto len v noci, exzistuju nejake caje proti tomu, ja pracujem na autoumyvarni takze casto dochadzam do styku s vodou, dakujem