Časté močenie – chodíte v noci často na záchod?

Podľa definície Medzinárodnej spoločnosti pre kontinenciu sa za noktúriu považuje stav, keď sa postihnutý človek zobudí dva alebo viackrát za noc kvôli potrebe močiť



Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://www.zzz.sk/clanok/11847-caste-mocenie-chodite-v-noci-casto-na-zachod

Dobry vecer, chcem sa spytat co mam robit. Pocas dna mam normalne prejavy mocenia, chodim podla potreby na malu potrebu, ale ako nahle pride vecer a idem si lahnut, a ako mam zaspat, tak zacnem chodit na malu potrebu. Niekedy to presahuje az hranicu 11 krat za noc idem na malu potrebu, niekedy behom prvej hodiny 4-5 krat. Chcel by som sa informovat o co by sa mohlo jednat, prijem tekutin je v norme, tych 2 litre, viac menej. Bol som aj na krvnych testoch a aj na moci, vsetko je v poriadku,zmenu som si vsimol 4 roky dozadu od kedy som odisiel z nemocnice kde som pracoval, od vtedy mam tento problem. Dakujem za odpoved.

Dobry den Frantisek. Podla mojho nazoru, nakolko si absolvoval vsetky vysetrenia a teda ziadna organicka pricina nie je, tak by sa mohlo jednat o neurozu. Zvlast ked to pozorujete od odchodu z prace, moze to byt reakcia, ktora sa takto prejavuje. Ak by to bol takyto problem, mohli by pomoct upokojujuce caje na noc, napr. Medovka lekarska. Tiez Magnezium v tabletach.

Mam velke problemi kazde 3 hodiny sa budim a musim ist na toaletu mocit cez den nechodim tak casto len v noci, exzistuju nejake caje proti tomu, ja pracujem na autoumyvarni takze casto dochadzam do styku s vodou, dakujem