Celulitída

Ahojte, máte niekto skúsenosti s krémami a gelmi proti celulitíde? Zaujímalo by ma, či to naozaj funguje. A ak áno, tak ktoré - Garnier, Loreal, Nivea alebo treba radšej zainvestovať do niečoho z lekárne ako je napr. Vichy? Hlavne ak mi viete odporučiť niečo, čo zaberá rýchlo - chcela by som ešte niečo poriešiť, kým pôjdem na dovolenku.

Nefungujú. Cvičiť a zhodiť kg - jediný recept

Ale ja mám výšku 170 cm a váhu 60 kg - takže o nadváhu nejde.

Celulitída nieje problémom len tučných žien. Majú ju aj veľmi chudé ženy a dievčatá. Niekde som čítala, že už ju má 90 % žien na svete. Takže niesme jediné. Krémy môžu pomôcť, ale samy stav viditeľne neupravia. Treba veľa cvičiť, zdravo papať - najmä veľa zeleniny, piť veľa vody. No a po kúpeli si nakrémovať problémové partie. Pokiaľ si ochotná niečo investovať do svojho vzhľadu, skús sa informovať o proticelulitídových masážach v rôznych centrách krásy a zdravia. Chudnutím (najmä rýchlymi diétami) sa stav častokrát ešte zhorší.

To nemá až tak veľa s váhou, iba že to, že čím je človek tučnejší, tým má viac v tele blokov a toxínov. Je to vec toxínov, keď sa ich človek nezbaví, tak je ako v kolotoči, môže sa mazať a nič, teda pomáha lymfodrenáž, očistné kúry, pitný režim, pohyb, pohyb ako forma naj kvalitnejšieho prekrvenia organizmu, teda aj jeho dostatočného okysličovania.

Ja som niekde citala, ze ak uz ma zena celulitidu, co je podla mna pripad takmer kazdej, bez vynimky modeliek, tak sa jej uz nikdy nezbavi. Ja som sa pred mesiacom rozhodla spevnovat postavu cvicenim, denne som 20 minut skakala na svihadle. V jedle som sa neobmedzovala, len som vylucila sladke a jedla som pravidelne mensie porcie. Schudla som doteraz 4 kg. Nikdz som nemala nejak viditelnu celulitidu, ale teraz sa mi zda, ze mam zadok ako moj 2 rocny syn. Inak ja mam 22 rokov. A co sa tyka kremov, proti celulitide, no comment, vyhodene peniaze.

Je hlúposť iba krémovať celulitídu, ja som chodila na mestherapiu a po zákroku na lymfatické masaže a infrasaunu a perfektne to zabralo, teraz to už len udržujem.

Ja mam 15 rokov, kazdy den sportujem najmenej 2 hodiny a aj napriek tomu mam celulitidu, co s tym mam robit?

Čiňananky a Japonky nemajú skoro vôbec celulitídu, nepouživajú drahé krémy, ale každý deň si premasírujú nohy a brucho kefou s jemnými štetinami a potom vmasírujú olej.

Ahoj, ja som používala Adonia Legtone serum, to ti vyhladí pokožku, ale len na určitý čas, treba to používať častejšie a ostanú trvalé výsledky, po 2 mesiacoch celulitída takmer zmizla. A po pol roku už nebola vôbec. Keď sa oblečieš do plaviek, tak si to nastriekaj, výsledok sa dostaví do niekoľkých minút.

Osobnú dobrú skúsenosť mám s olejom z praženej kávy od dr.feelgooda :) nie je to drastické a ani predražené