Cervikokraniálny syndróm

Dobrý deň, má niekto takúto diagnózu? Cervikokraniálny syndróm - čo to znamená a čo to obnáša? Ďakujem za akúkoľvek odpoveď.

Je to bolest hlavy v záhlaví súvisiace s funkciou poruchy krčnej chrbtice - tiež mám túto diagnozu a trpim na to roky. Pomáha mi na to tabletka Quarelin, ktorú musím užit každý deň, lebo len ráno vstanem a už ma bolí hlava, tento Quarelin mi moc pomáha. Prajem bezbolestné dni. Gituš.

Ahoj gitka! Dakujem, ale ten Quarelin mi uz davno nezabera, uzivala som ho na doporucenie “skrze potvorky” migreny, moze mat tato diagnoza spolocne s bolestou ramien, ruk a ako dlho ty uzivas Quarelin? Mas aj iny problem a ine lieky?

Ahoj Alka. Áno má to spoločné s tými bolesťami aj rúk + ramená + tŕpnutie rúk. Ja užívam Quarelin asi 3 roky a pomáha mi. Toto všetko spôsobuje krčná chrbtica. Ja som okrem toho bola operovaná aj na platničky pred 2 rokmi, ale problémy mám stále. Túto diag. cervikokraniálny syndróm mi zistili iba pred 3 týždňami, keď som bola hospitalizovaná v nemocnici pre prudké bolesti hlavy. Pritom som sa dlhé roky liečila na migrénu. Nakoniec sa zistilo, že mám zrastené stavce na krčnej chrbtici a porušené platničky. Bohužiaľ musím sa s tým naučiť zatiaľ žit. Okrem toho Quarelinu ešte užívam od bolesti krížov aj Tralgyt kvapky, tie mi tiež dobre pomôžu na 4-5 hodín. Ešte užívam aj Arthrotek fore, tiež na chrbticu + Novalgyn. Alka daj si urobiť odborné vyšetrenia, lebo také bolesti hlavy, čo ja mávam sú na zošalenie. Toto by bolo všetko odo mňa, ak budeš ešte niečo chciet vediet napíš, mile rada Ti napíšem, ak budem vediet. Ahoj, Gituš.

Cauky vsetci, kt. trpite tak ako ja tymto syndromom! 7. rok sa trapim s touto diagnozou. Je to fakt des, najlepsie sa citim v letnych mesicoch! No ked pride jesen, tak stoji ma vela namahy zvladat tu otravnu bolest! Vydrzat v praci 8 hodin za PC-kom da to poriadne zabrat! Vrtim sa, krutim, neviem co so sebou! Quarelin poznam tiez, ale pravidelne nic neberiem a snazim sa ani nebrat pokial viem bolest zvladnut! Zda sa mi skoro uzivat v 35. rokoch pravidelne lieky. Co som zistila, ze mi fakt urobi super, ked si chrbat vymasirujem na masaznom vankusi. Citim sa ako vymenena! Bola to sice nie najmensia investicia, ale mne to zabera! Aj keby som doma cokolvek nemala, ale vankus musi byt!

Ahojte, prosim poradte co je to za chorobu, to sa s tym budem trapit uz cely zivot?

Táto diagnóza je len popisná a hovorí o bolesti hlavy, ktorej príčina je v krčnej chrbtici. Príčin môže byť veľa a rovnako aj liečebných postupov. Záleží tiež, či je tam úrazový mechanizmus vzniku alebo sú problémy skôr z chronického preťažovania krčnej chrbtice. A hoci to navonok nemá žiadny súvis, niekedy môže byť tiež príčina v energetickom oslabení obličiek, prípadne žlčníka…

Dobry, prosim kto ma tuto diagnozu, prosim popiste mi, aky typ bolesti hlavy mate, lebo mna skor boli celo? Dakujem, ale v zahlavi ma neboli.

Je to korenova bolest z krcnych stavcov, vyzaruje do zahlavia az do temena a cela!

Trpím bolesťami hlavy dlhé roky na temene, podľa mňa jednoznačne od krčnej chrbtice, lebo pozorujem súvislosťi. Veľmi to ovplyvňuje počasie. Absolvoval som rozne vyšetrenia včetne CT a MR. Bol zistený nález na K.CH., ale vraj to nie je príčinou. Diagnózu mi stanovili vraj tenzná cefalea, užívam antidepresívum Citalec a vôbec to nepomáha. Ďakujem za rady.

Milos, cast vasich problemov moze byt aj psychickeho povodu prameniaceho z vasho zivota a aj z vasej minulosti, alebo historie celej rodiny. Neviem, ci ste poculi o systemickom pristupe, je to metoda, ktora sa zaobera roznymi suvislostami ako napr. zdravie, symptomy, rodinne vzorce, vztahy, tradicie, tragedie, umrtia, vply predkov z, ktory boli v roznych politickych rezimoch, vo vojne a mnohe ine dalsie suvisloti. Ak by vas to blizsie zaujimalo, mozete sa dozvediet viac … inak vas tym nebudem viac zatazovat. Psychologicka, Rita Svihranova

Antidepresíva znižujú prah bolesti, potom lepšie zaberajú analgetiká. A čo sa týka tenznej bolesti hlavy, viem že sa odporúčajú profylakčne aditíva ako antidepresíva, niekedy v kombinácii s antikonvulzívami alebo anxiolytikami. Anxiolytiká majú všeobecne aj myorelaxačný účinok, to je na uvoľnenie stuhnutej šije. Stuhnutá šija môže byť dôsledkom stresov, ale aj zlého držania chrbta, napr. pri počítači, alebo čítaní knihy. Pri chronickej tenznej cefalei bývajú aj zmeny na rtg - ako blokády, spondylarthóza alebo ostechondróza. Možno by ste mali zmeniť neurológa. Nemôže sa riešiť všetko LEN antidepresívami.

Zaujal ma tento článok. Mám bolesť hlavy dlhodobo a tie výsledky rtg mám také, ako tu opisujete. Má to niečo spoločné a ak dá sa niečo s tým robiť. Mám aj bolesť tváre poruchu trojklanného nervu. Bola by som rada akejkoľvek rade. Ďakujem, ala.

Tiež mam silne, vraj tenzne bolesti hlavy, mam problemaj s krťnou chrbticou, prekonal som pred 10 rokmi infarkt, takže trpim aj uzkostnou poruchou: beriem paralen estra, dakedy tralgit aj lexaurin, ale niekedy vobec nič neponaha, Potom ma naviac boli žaludok. Asi ro som vral aj antidepresiva / coaxil a tritico / Nepomohlo, naopak po ich vysadeni mam prejavy uzkosti vačšie aj nespavosť, čo robiť

Andrej,
vyhladajte psychoterapeuta v svojom kraji a skumajte hlbsie priciny uzkosti, nespavosti atd.
rita svihranova
www.psychoterapeut.zzz.sk

Dobrý deň, všetci s bolesťami hlavy, krčnej chrbtice- a čo takto cvičiť? Mali by ste navšíviť najbližšiu rehabilitáciu, kde Vám lekár môže na to dať fyzikálnu liečbu a fyzioterapeut s Vami precvičí cvičenia, ktoré potom môžete robiť aj doma. ďalej je dôležitý pitný režim, dopĺňanie horčíka a pod.