Chcela by som studovat dentalnu hygienu

Chcela by som studovat po skonceni gymnazia dentalnu hygienu, ale neviem kde. Kto vie o vyssom odbornom studiu, na co sa da prihlasit aj z gymnazia?

Zubná zdravotná sestra a následné školenie.

Hej o tom viem, ale nechcela by som az tak daleko cestovat. Nie je tu niekde? Bratislava? Trnava? Ale dakujem za odpoved.

Zasmiala som sa, ze daleko cestovat. Timi, do Presova chodia az Ciech, tak tebe to je naozaj zanedbatelna dialka. Na SK je ten odbor jedine v Presove.

V Presove na Presovskej univerzite alebo vystudovat strednu zdravotnu v odbore sestra (všeobecná, detská, ženská) alebo zubný technik a pokracovat v dialkovom studiu Diplomovaná dentálna hygienička. Pozri http://www.szsbaza.sk

Teda timi, pozri okolo seba, koľko východniarov študuje v Blave, problém vyskušať si pre Blaváka, ako je to dochádzať na druhý koniec republiky? Alebo to povolanie nie je pre teba až také vysnené, keď máš problém pre svoju budúcnosť niečo spraviť?

Pozri si stránku SZS Zahradnicka, co je v Bratislave a mas tam vsetky podmienky prijatia.

Ahoj, ak si z Bratislavy, tak Prešov je za trest, takže neodporúčam, je to iný svet a iní ľudia.