Chlamýdie

Zistili mi chlamydie (plucne) z krvi, ale teraz momentalne nemam ziadne problemy. Mavala som casto zapal hrdla a priedusiek. Teraz sa citim ok. Chcem sa spytat, ci je to take nebezpecne a co mi hrozí, ak sa to nelieci? Dakujem andy NZ.

Vsade sa tu pise len o pohlavnej chorobe, ale neviete niekto o plucnych chlamidiach, resp. je tu niekto, kto ich mal? Lebo pokial viem, tak tie sa prenasaju ako chripka.

Aj ja mam pravdepodobne plucne chlamydie a mozem vam povedat, ze to neprajem nikomu. Mavam zachvaty kasla, horucky, som unavena a v noci absolutne nespim, uz to trva mesiac.

Chlamydie sa daju liecit, ale pokial sa stretavate s ludmi, ktori ich maju a neliecia sa, tak znova ich mozte “chytit”, takze liecit by sa mali obaja partneri.

Ahoj, myslim, ze mame rovnaku dilemu, ako z toho von, zatial mi nik nevie poradit, co by bolo najlepsie, ale bojujem, keby som sa dozvedel, dam ti urcite vediet, viem co to je.

Moja dcera po navsteve plavarne mala dermatitidu na nohach, ohranicene loziska. Po navsteve lekara bola diag. chlamydia a zacali sme brat Sumamed, tak uvidim ako to pomoze.

No je to zaujímavé čítať o týchto mikroorganizmov a vecte, každé parazitárne ochorenie nie je sranda … pokiaľ na to mudry lekári neprídu, že ich máte. Ak sa podarí, že lekári zistia príčinu vašich problémov, máte vyhrané na polovicu, druhú polovicu musíte zahájiť liečbu a byť disciplinovaní … určite pľucne chlamídie su prenosné kvapôčkovou nákazou, napríklad v školských zariadeniach, vraj aj klimatizáciou, v obchodných domoch s klimatizáciou … pľucne chlamídie sú potvora, človek sa fakt cíti slabý, unavený, bolia ho kĺby, ale všetky výsledky má negatívne, má kašel, ale RTG je v poriadku, krv je tiež v norme (ak nie je cielená na chlamídie) a najhoršie je, ak lekárka prehliadne ukazujúce chlamídie, tak sa trápite a nakoniec vám povie, pracujte na svojej psychike. A to nepomôže pokiaľ sa nenasadí ATB liečba a potom sa cítite ako znovuzrodený, ako 16-ročný. Treba mať dobrých lekárov diagnostikov! A necítiť sa ako psychiatrický pacient! Lebo dlhodobé problémy smerujú k depresiám, vylučujú z pracovného zaradenia, menia status a z toho sa môže človek zblázniť. Tak držím palce všetkým, ktorí sa dostali k dg pľucne chlamídie a pritom žijú statočne, nevedia odkiaľ sa to nabralo a imunitu znižujú stresy, ktoré prináša aj doba.

Aj ja sa trapim s plucnymi chlamidiami už dva roky neprajem to nikomu, začalo to ako bežna chrípka mala som štyri druhy antb. a kašel ma skoro zadusil až som dostala zapal pluc a skončila som v nemocnici až tam mi zystili ž e mam plucne chlymidie lebo obvodny lekar ma tri tyždne dusil ani krv ani rtg. pluc mi nespravil teraz som sa zase zle citila a zase mi ožili antb. sa už bojim mam celu floru spalenu všetko ma v ustach pali. štipe ani zaspyt nedokažem už som psychicky na dne bola som už aj u psychiatričky ale ta mi ani neporadila už neviem čo robiť poradte niekto prosim!

Kamarat mal problemy, ktore naznacovali chlamydie, okamzite som ho nahnala k doktorovi. Samozrejme, ze som mala pravdu, predpisali mu antibiotika a ja som mu poradila, aby popritom bral aj wobenzym, kedze to mam odskusane aj na sebe (zlepsuje ucinok antibiotik).