Chlamýdie

Bojim sa, ze som sa nakazil chlamydiami. Obcas mam take ruzovo-cervene flaky na zaludi, obcas aj palenie pri moceni a celkovu slabost a ine priznaky. Preto moze mi niekto nieco poradit nejakeho lekara, pripadne nejaku liecbu? Dik.

Vie mi niekto poradit, ako prebieha liecba chlamydii?

Najprv je potrebné urobiť vyšetrenie zo vzorky krvi, potom prebieha liečba antibiotikami - zhruba 3x za sebou Sumamed 1 tbl denne, 3 dni s 10-dňovými prestávkami.

Už asi 4 roky mám rôzne problémy, začalo to častými mykózami, ktoré som napokon nejako utlmila rôznymi prípravkami alternatívnej medicíny, posledné dva roky som chytila enterobakter do dutín a rôzne streptokoky, zápaly a angíny sa stále opakujú a ja som neustále na antibiotikách, raz na krčnom, raz na gynekológii, posledný polrok bol kľud, dokonca výsledky u všetkých lekárov v norme, čiže bez nálezov, napriek tomu mi nedalo a zašla som na diagnostiku elektródami, ešte teraz mi je z toho zle, všetko stále mám iba utlmené a tiež chlamýdie a ešte neviem čo, tak už fakt neviem čo mám robiť, lekári ma posielajú od jedného k druhému a výsledok po 4 rokoch horší.

Daju sa chlamidie zistit aj s krvi? Mozem si krvny test dat urobit u svojho vseobecneho lekara?

Da sa to zistit aj v krvi, ja sa na to liecim u svojej koznej lekarky, ak chces vediet viac, napis, papa.

Co sa tyka diagnostiky chlamydii pneumonie, prenasa sa kvapockovou cestou, nie pohlavnym stykom, cize hlavne bozkavanim sa to vysetruje z krvi, chlamydie sa tazko liecia, pretoze sa dostavaju do buniek, kde sa mnozia, v prvych rokoch je to bezpriznakove po 3 - 4 rokoch nastupuju chronicke ochorenia, mozu vyvolat kozne dermatitidy alebo artritidu ci gynekologicke zapaly, vtedy je dobre urobit i ster z posvy, ale je to specialny obder, liecba je dlhodoba, minimalne 4 tyzdne, najlepsie 6 tyzdnov, dobry ucinok je Sumamedom, uziva sa 3 dni, potom 4 dni prestavka, nesmie sa liecba prerusit, po troch mesiacoch je nutne znova skontrolovat hladinu chlamydii, ktora sice bude vzdy pozitivna, ale na minimalnej urovni.

Na streptokoky dobře zabírají autovakcíny, zeptej se na to u svého lékaře. Je to nejlepší způsob léčby narozdíl od ATB. Bohužel znám 2 lidi ze 100, kterým to nepomohlo. Za zkoušku to stojí. Pokud po tak dlouhé době není pořádný výsledek léčby, změnila bych lékaře. Asi tolik o svého pacienta nestojí, když si za 4 roky nedá záležet. Pokud však lékaře střídáte, máte podíl tak trochu vy.

Potrebovala by som poradit. Asi 4 roky dozadu mi lekar zistil chlamidie. Nasadil mi antibiotika. Chcela som prist na kontrolu a on mi povedal, ze uz viac nemusim. Ako sa daju clamidie prenasat. A aj som sa dozvedela, ze ak chce zena otehotniet, tak ma s tym problem.

Práve mi priateľka oznámila, že jej zistili chlamýdie a že sa mám dať aj ja vyšetriť. Zatiaľ nemám žiadne komplikácie. Poraďte mi, či sa mám aj ja dať vyšetriť a ak áno, tak kde?

Užívala som Sumamed, bolo mi z neho zle až nevoľno a výsledok bol nulový.

Moj priatel nebol na vysetreni, len mu predpisal antibiotika, ale mal by si ist. Udajne je to nebezpecne a neda sa to tak lahko vyliecit. Moj lekar to bral na lahku vahu. Na moj prispevok mi nik neodpisal. Rada by som sa dozvedela, ako sa daju prenasat, ci len pohlavnym stykom? Cau.

Daj si vybrat mandle.

S chlamydiami nie je sranda, je to vazne ochorenie, ktore moze neliecene sposobit aj neplodnost. Prenasaju sa hlavne pohlavnym stykom a liecit sa musia obidvaja partneri. Mam to za sebou, takze doporucujem odbery a liecbu!

Chlamydie sa daju urcite zistit v krvi, lebo mam Chlamydie plucne a zistili mi ich v krvi, o ostatnych druhoch neviem nic …

Ako si sa vyliecila?

Ahojte, mam chlamydie. Mam chut sa zabit. Hambim sa to niekomu povedat, nemozem spat ani jest, uz rozmyslam o tom, ako to urobim - zabijem sa, lebo som pocula, ze da sa to liecit, ale trva to dlho a clovek sa z toho nevylieci, ze je to nieco ako AIDS, povzbudte ma nejako.

Nedaju sa jednoznacne urcit z krvi, to mi tvrdil urolog …

Neblazni, nie je to pravda, chlamydie sa daju vyliecit uplne. Snad by si sa kvoli tomu nezabijala, hlavu hore a treba ist co najskor k doktorovi.

Ahojte, prosim vas, potrebujem radu, mam chlamydie, myslite si, ze som sa mohla nakazit, aj ked som mala ochranu? Berem lieky, ale mam taky pocit, ze nezaberaju.