Chrbtica, tŕpnutie a bolesť

Dobrý večer. Už dlho ma trápia bolesti chrbtice a trpnutie nôh. Dnes to bolo tak neznesiteľné, že som musela na pohotovosť. Dostala som obstrek a infúziu. Výsledok RTG: Zakrivenie chrbtice je fyziologické. Stavcové telá sú primerane vysoké. Mezdistav. priestor L5 - S1 je znížený. Na predných okrajoch stav. tiel sú malé osteofyty. Pedikle zreteľné.

Záver: Spondylarthrosis lumbalis levis.

Osteochondrosis intervertebralis L5 - S1.

Lekárka mi podala vysvetlenie vtom zmysle: Neumiera sa na to, len trpí. Vysvetlíte mi niekto, prosím Vás, čo ma čaká. Prejdú tie bolesti? Čo mi vlastne je?

Ďakujem. Renáta

Latinsky moc neviem, ale asi to máme podobné. Ja na to trpím už 4 roky, mal som ozónoterapiu, ale vraj sa nevyhnem operácii. Tu niekde som sa dočítal o možnosti operácie laserom vo Viedni, ale nič podrobnejšie som nenašiel. Treba cvičiť a posilňovať chrbtové svalstvo. Držím palce.

Ahoj Pavol. Cvičím pravidelne, na rehabky chodievam už rok, lieky som pojedla od výmyslu sveta a na to všetko neurologička je moja dobrá kamarátka. Odporúča mi operáciu, lebo inak sa pri tejto Dg. nedá, ale zároveň mi operáciu neodporúča, lebo ak sa operácia aj podarí, tak pravdepodobnosť, že bolesti sa mi nevrátia po pár mesiacoch je veľmi malá. No a teraz si vyber!? Ak mám depku a nezaberie ani Tramabene, tak si sadnem k internetu a prechádzam bolestivé stránky a stále sa uteším, že nie som na tom až tak zle ako iní kolegovia trpitelia. S pozdravom, Renáta.