Chyba doktora pri porode

Dobry den, mam 17 rocneho syna. Pri porode mu bola zlomena klucna kost. Po zrasteni to bolo v poriadku, ale posledny rok sa zacinaju objavovat bolesti pri pohybe. Chcem sa opytat, aku zodpovednost nesie doktor, ktory bol pri porode, za svoju chybu. Keby som ho dal v minulosti na sud, dala sa vysudit financna kompenzacia pre dieta? Bolo by to mozne vysudit aj dnes, kedze sa objavuju trvale nasledky? Ma niekto s podobnym pripadom skusenost? Dakujem za odpovede.

Moj osobny nazor je, ze lekar je plne zodpovedny za svoju chybu a mal by niest nasledky aj v podobe platenia odskodneho.

Ja si myslím, že toto môže posúdiť iba UDZS a 17 rokov dozadu veci nerieši. Aj môj syn mal zlomenú kľúčnu kosť a stáva sa to aj teraz. Ak sú pôrodné cesty úzke. Ale v prvom rade sa sleduje, aby sa bábo nepridusilo a nepoškodil sa mu mozog, ja si myslím, že dozadu 17 rokov nikto nemôže zodpovedne dokázať pochybenie. To je názor laika. Ale myslím, že v tomto duchu by sa vyjadril aj UDZS.

Poják, súhlasím. František, Vy mi prídete ako veľmi prešpekulovaný.

Odkiaľ máte toho Františka? Pani MUDr. Muránska vy ste tuším gynekológ. Zdravotníctvo a práva sú môj koníček nejedná sa o špekuláciu. Nenadržiavam ani jednej strane. Prial by som si iba, aby bolo dodržané, čo je zakotvené v zákonoch a v charte. A ja si to prajem úprimne bez sledovania vedľajších cieľov.

Poják, nebuďte vzťahovačný, ja Vám Vaše koníčky neberiem, s Vašim názorom som súhlasila. Ten František alebo Frantisek - bol autor pôvodného príspevku.

Poják, len silný človek si vie priznať aj chybu, ospravedlnenie prijímam.

Ďakujem pekne. Potešilo ma to.