Či je psychiatria pomoc alebo hrozba, ukazuje výstava v Bratislave

Prečo predčasne zomreli hudobníci Kurt Cobain, Michael Hutchence, Billie Holiday, herečky Marilyn Monroe, Judy Garland, Vivien Leigh, Frances Farmer, spisovateľ Ernest Hemingway a ďalšie svetoznáme osobnosti



Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://www.zzz.sk/clanok/5959-ci-je-psychiatria-pomoc-alebo-hrozba-ukazuje-vystava-v-bratislave

Bacha na to. Velmi putavo a zaujimavo spravene, ale su to klamstva. A hlavne - je to scientologicka sekta. Vsetci dobre aj sami vieme, ze lieky na nervy mozu viac pokazit, nez pomoct. Ale - toto nie!!!
Bacha na nich. Je to sekta. Bol som tam. Ziadaju hned registraciu pri stupe. Bacha na to.

Nechápem, kde je problém - tak je to sekta, každý nech si spaví svoj názor, treba to brať ako súčasť kultúry.

Problem je, ze je to velmi nebezpecna sekta. Su nebezpecnejsi nez satanisti lebo dokazu zmanipulovat aj inteligentnych ludi. Su v tom dobri. Ta sekta je vo viac statoch zakazana, u nas maju raj.

ja som sa na tej vystave bola pozriet tiez. to ze je to sekta, som sa dozvedela dnes v skole. uprimne, kebyze to tu nie je napisane, nikto to nevie. a co sa tyka ziskavania udajov, inteligentny clovek tam hned nevyplni plnu adresu. ani ja som ju nevyplnila a nic mi na to nepovedali. takze, je na cloveku, ako celu vystavu pojme.

vo nme zanechala dojem,ze som tam asi nemala ist az s takym nadsenim, pretoze napriek tomu, ze som ju nevidela celu, odisla som znechutena. naozaj, vystava tohto typu uz asi v mojom pripade nehrozi :slight_smile:
to vsak neznamena, ze by ma to nezaujalo, samozrejme.

Nieje to sekta ale cirkev. Akurat na Slovensku este nieje schvalena. Najdite si v slovniku vyznam slova sekta. Nerobia ziadne obrady, nemodlia sa, neuctievaju ziadneho boha ani nic podobne. Ja som sa informovala a jedine co tvrdia je, ze veľa chorob si ludia sposobuju sami vo svojej mysli. Bola som na jednej prednaske - vola sa to anatomia ludskej mysle a tam boli len uzitocne informacie. Nikam som sa nezapisovala a do nicoho ma nenutili. Dopredu som im povedala ze som tam 1x a ze nechcem dostavat maily ani letaky a ze si nezelam aby mi vyvolavali. Na vsetky otazky ktore som mala mi slusne odpovedali a neboli dotieravi. Myslim, ze ked sa nieto chce dozvediet nieco o tom ako funguje ludsky mozog mal by tam ist. Ako urcie vas tam nepriviazu a nebudu nutit do niecoho co nechcete. A skuste sa opytat ludi, co su scientologovia ci tam su nasilu. Su tiez proti drogam a inym skodlivym latkam ako alkohol, lieky … a mam potvrdene, ze robia program na ocistu tela ktory je jeden z najefektivnejich na svete! Tak ked sa informujete tak to robte poriadne.

Úplne súhlasím…či je to nejaká cirkev alebo nie, výstava bola viac ako poučná a myslím, že by bolo fajn, keby ju videl každý jeden z vás. Ja som tam bola a nikto ma nepriviazal ku stoličke a nedržal ma nikde násilím. A napriek tomu, som si to odpozerala celé. Podľa mňa to bolo dosť zaujímavé.

Ja som pod významom sekta našla na wikipedii toto:Hovorovo je sekta výraz pre skupinu, ktorá spravidla radikálnym spôsobom zastáva ideologické alebo náboženské alebo náboženstvu podobné názory odlišné od základných hodnôt „väčšiny“ spoločnosti, alebo všeobecnejšie pre skupinu, ktorá sa odštiepila od nejakej organizácie. Čiže žiadne modlenie a obrady. No a to, že neuctievajú žiadneho boha, len dokazuje, že to nie je cirkev, pretože každá jedna cirkev uctieva nejakeho boha. Ešte k tomu núteniu, scientológovia vedia veľmi dobre odhadnúť človeka a spracúvajú takého, o ktorom si myslia, že sa nechá presvedčiť. Tak si asi nebola vhodný adept.

Ahoj, mozem sa ta opytat ako si prisiel/a nato, ze je to tak veeeelmi nebezpecna sekta? bol/a si tam? poznas ludi zo svojho okolia ktori tam boli a uz sa nevedia odtial dostat???

U nás nemajú raj, ako sekta boli zakázaní a stiahli sa do Maďarska. Vymývali mozgy hlavne študentom, pôsobili nejaký čas aj na gymnáziu v Martine.Ale ako Jehovisti to ani oni nevzdávajú a lanária zase.
Tie ich teórie sú nebezpečné, odvracajú ľudí od liečby napr. nádorov. AK JE VšETKO IBA V NAšEJ HLAVE a choroby si sami len primýšľame či vymýšľame, ako je to potom s miminkami,ktoré majú nádor? Alebo iné choroby. Sú to všetko iba nebezpečné táraniny, ich prednášky na konci zväčša ponúkajú knihy, v ktorých svoje bludy ďalej šíria.A tie sú veru dosť drahé, povedala by som neprimerane, vzhľadom k nebezpečným teóriám, ktoré môžu menej skúsených ľudí bez zdrav. vzdelania pomýliť a ohroziť ich zdravie.

a že je to priam hororová sekta, možem kludne potvrdit, lebo mi rozbila rodinu, zničila deti, pripravila nás o zdravie…muž sa nechal tiež zlanárit a bohužial tri ženské akože finančné poradkyne ho dostali tam, kde chceli…pod seba. teraz je tak naprogramovaný, že ich poslúchne na slovo a mna označili ako nepriatela a tak tvrdý oriešok, že ma neustále pre čosi udávajú na polícii…sú to velmi nebezpoeční a zákerní šialenci…viem to z vlastnej skúsenosti…a že sú horší ako satanisti? to neviem, ale muž si vypaluje doma čierne satanske sviečky jedna radost celý den a noc horia doma, a vydymuje ma bylinami, vraj vyhána zo mna démonov…je to horor…

Mozem po osobnych skusenostiach potvrdit neziaduce ucinky tejto sekty. Prezentuju sa ako neviniatka, ale skutocna podstata je miestami az hrozostrasna. Ludia prichadzaju o svoju indentitu, osobnost a samozrejme o peniaze.