Cievkovanie

Rad by som vedel, ci cievkovanie boli? Caka ma vyplach mechura a trochu sa bojim.

Neboli.

Uz si to skusala?

Cievkovanie sa “neskusa”. Ja som bola cievkovana viac x za ucelom odobratia sterilneho moca na vsetrenie a tiez pri gnekolog. operacii. Nie je to nic hrozne.

Nemusíš sa báť, nič to nie je. Bola som už viackrát cievkovaná.

Dovoľujem si upozorniť tu diskutujúce dámy na nepatrný rozdiel v anatomických pomeroch medzi mužom a ženou, minimálne rozdiel v dĺžke mužskej a ženskej močovej trubice.

Co tym chcel basnik rici? Ak uz poukazujes na rozdiely, tak treba spomenut, ze zenu cievkuje sestra a muza lekar. A ze ma dlhsiu moc. ruru? Ano, ale co akoze? Pocitovo je to rovnake.

OK, ja som muž, ale bez osobnej skúsenosti s cievkovaním, ty túto skúsenosť síce máš, ale ako žena. Možno by sa k tomu mohol po absolvovaní vyšetrenia vyjadriť sinus159.

Ako zdravot. sestra som pocas svojej 23 rocnej praxe asistovala lekarom pri velmi vela cievkovaniach a videla som reakcie pacientov a pocula ich nazory, tak hadam to viem posudit. Mimochodom: vsetci to prezili bez ujmy na zdravi, su aj omnoho horsie veci ako obyc. cievkovanie.

Moju tazko zdravotne postihnutu dceru tiez cievkovali a povedala, ze to nic nie je, len to trosku stipe.

Ja mam 20 rocnu kamaratku s rastepom chrbtice a sa cievkuje.

Dobry den,
dnes som sa 1. krat cievkoval, mam problemy po operacii chrbtice. Samotne cievkovanie ma boli, pri zavadzani sa dostanem len kusok do mocovej trubice a dalej to uz boli. Po vybrati katedru (neuspesnom) ma bolela mocova trubica… ako dalej? co mam robit? dakujem za odpoved