Cisársky rez – sectio caesarea

V ostatných rokoch čoraz intenzívnejšie, a možno aj naliehavejšie, rezonuje otázka vzostupu pôrodov tzv. cisárskym rezom. Treba zdôrazniť, že pôrod je prirodzený fyziologický dej, ktorý by za normálnych okolností mala zvládnuť každá zdravá žena



Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://www.zzz.sk/clanok/11698-cisarsky-rez-sectio-caesarea

boli to ovela viac ako klasický porod, viam o čom hovorim. Moja znama teraz rodila v Rakusku a na jazvu jej prikladali pumpičku, ktorá napomahala k vyliečeniu a zotaveniu. Počuli ste už niekto o tom?

aj moja znama z Francuzska, ale v suvislosti s porodmi u nas som to nevidela, nepočula

tiež som o nej počula, ale nepoznam nikoho vo svojom pokoli, kto by ju vyskušal

moja znama o nej niečo vravela v suvislosti s plastikou prs, ale inak neviem o nej nič. Na čo všetko sa to použiva a ako presne sa to volá?

ja ju poznam iba v suvislosti s plackou operaciou prsnikov, inak nie. Na čo všetko sa da použit?

tiež by ma to zaujimalo, takže ak mate niekto skusenosti, budem rada

ja to poznam od znamej, ktorá rodila vo Francuzsku a prikladali jej to na jazvu a umrtvilo jej to jazvu, ona sa mohla venovat babatku. Už a to použiva aj u nas a som rada.

pred par rokmi som rodila cisarskym rezom a bolelo to dost. Teraz su rozne možnosti ako od bolesti ulavit, aby sa mamička mohla venovat malemu babatku a nebola odkazana iba na ložko

už ste ju niekto vyskušali? Mate s nou skusenosti?

zaleži na tom, či ti ju doporučuje i lekar. Inak je to super vec, čo som čitala. Vraj po jej použiti ranu vobec nie je citit a žena može normalne, fungovat

nikdy som o nej nepočula. Na čo všetko sa da použit a ako dlho to vydrží? Myslim jedno ,balenie,

ak o nej važne uvažuješ, skus sa poradit s lekarom, či by ti ju na tvoj priprad doporučil a ak ano, tak ti hned povie ako dlho ti vydrži

teraz som čitala, pani ju použila po cisarskom reze trojičiek.

takže sa da použit aj po cisarskom reze, aj po akejkolvek inej operacii?

už sa dostala aj k nám, čitala som o nej članok, pani ju použila po porode trojičiek a velmi si ju chvalila . Vraj bolest vobec necitila a dokonca sa da použit ajpo inych operaciach, nie iba po cisarskom reze

ty si ju už vyskušala? Dava sa to automaticky v každej nemocnici po operacii?

dost som o nej čitala a bavila sa o tom aj so svojim lekarom a vraj začina byt velmi oblubena