Citlivé zuby

stomatológia

(Maria) #1

Dobrý deň, začala som mať veľmi citlivé zuby hlavne na studené a teplé, chcela som sa spýtať aké zubné pasty Vám pomáhajú. Napr. Sensodyne alebo Lacalut - máte s tým niekto skúsenosti?

(Klara) #2

Aj ja mam s tym problem, ja som pouzivala Lacalut, ale pocula som, ze aj Sensodyne si ludia chvalia. Zasli ste za zubarom aka je pricina? Mozu sa vam odhalovat krcky a to moze viest k paradentoze.

(Maria) #3

Ešte som nebola u zubára, chystám sa teraz na jeseň na preventívku, tak sa ho na to spýtam. Len som chcela na začiatok skúsiť tieto pasty či to priniesie nejaký výsledok.

(jana) #4

Citlivost zubov moze byt z roznych pricin, suhlasim treba zajst k zubarovi. V mladsom veku to moze byt odhalovanie krckov z dovodu pouzivania nespravnej kefky (musi byt makka) alebo nespravnej techniky cistenia. Moze to byt aj zaciatocne stadium paradentozy, skor vo vyssom veku a u tuhych fajciarov, prip. dedicnost. Dovod citlivosti mozu byt aj skryte kazy, hlavne medzizubne, preto pri preventivnej prehliadke su dolezite 2 malicke RTG (rontgen) pravej a lavej strany zubov, len nanestastie to nezvykne byt zvykom vacsinu slovenskych zubarov.

(Eva446) #5

Ja som mala dlhe roky citlive zuby. Vzdy, ked som jedla nieco studene alebo horuce, tak na vsetkych zadnych zuboch v medzizubnych priestoroch som citila taku neznesitelnu bolest, ze mi isli slzy do oci, ale kedze zubari pracujuci v Novych Zamkoch patria medzi “svetovu extratriedu”, tak na ziadnej prehliadke mi nikdy nic nenasli, len ma presviedcali, ze mam zuby pekne a zdrave. Zubari v NZ nepotrebuju röntgenove pristroje, kedze su obdareni mimoriadnymi schopnostami, maju predsa röntgenove oci a to im k vykonu povolania celkom staci. V roku 2010 som zasla na istu sukromnu zubnu kliniku do Bratislavy, kde sice zubari röntgenove oci nemaju, ale zato maju digitalny röntgen, urobili mi prehliadku a na kazdom citlivom zube mi v medzizubnom priestore nasli kaz. Mala som kazy na vsetkych zadnych zuboch, ale ani jeden z tych kazov sa nedal volnym okom vidiet. Som nadmieru spokojna, ze sa moje problemy konecne odhalili a vyriesili. Odkedy mi zuby opravili, tak uz ich nemam citlive. Cize pricinou tejto zvysenej citlivosti u mna boli tie skryte kazy.