Čo ďalej po operácii bedrového kľbu?

Zdravím vás všetkých ! Prosím, poraďte.Mama (66r)je po operácii bedrového kľbu, má aj problém s kolenom, ale lekári ani po 2 mesiacoch neporadili cvičenie na rozhýbanie a čo som čítal,pacient by mal ísť aj na liečebný pobyt. Na čo má vlastne nárok ? Ďakujem vopred za radu.

Treba sa spytat lekara, na co mate narok.

rehabilitacia sa zacina nasledujucim dnom po operacii. kupelna liecba nie je povinna. ak ma o nu zaujem, treba to spomenut ortopedovi. po 2 mesiacoch od opky by uz mala normalne fungovat- teda v ramci moznosti, samozrejme nebehat na autobus, ani neskakat a tancovat, ale bezne denne cinnosti uz bez problemov…

pri operácie endoprotézi sa zlomil os ischii
osteosyntéza-ústup od inplantácie,zlomeninu zoskrutkovali.Bez barli neviem urobiť ani krok.Operovaná noha ma neudrži.Pri kontrole stav skrutiek vyhovuje.Doporučil už francuzke barle ale mám len jednu a to ma neudrží.Byciklujem sa v izbe aj na trojkolke vonku. Zlepšenie žiadne. Je to už dva mesiace. V januári ma caká nová operacia.Prosim o radu. Dakujem.

Som 4 mesiace po TEP a noha ma stále pobolieva. Neviem či je to sval, alebo šľacha. Doma sa snažím chodiť bez francúzkej barly, ale pridŕžam sa nábytku. Vonku chodím s pomocou barly. zvažujem, či mám navštíviť ortopéda, keďže mi kázal prísť až za 4 mesiace.

Som 2 mesiace po TOP bedroveho klbu. Bolesti nemam, cvicim, ale robi mi starosti to, ze uz po mesiaci som robila vsetke domace prace v byte a to bez pouzitia barli, len som sa chytala stien, nabytku, kuchynskej linky. Chcela by som vediet, kedy po op. by sa malo postupne prechadzat na francuzsku barlu.

Na úvod môjho mailu vám prajem pekný deň. Som po operácii Bedro. kĺbu už 1. mesiac a stále mam ranu takú tvrdú, ako keby som tam mal nejakú platňu. Má to tak byž, alebo mi ta jazva po čase zmäkne? Dúfam, že áno. A ešte by som mal dotaz, bolí ma ľavé stehno a sedací sval, je to spôsobene tým, že som predtým zaťažoval viac túto nohu. Myslím si, že ju mám kratšiu a preto ma aj teraz bolí. Dovidenia. Ďakujem.