Čo ďalej po operácii bedrového kľbu?

(zamrzla.juraj) #1

Zdravím vás všetkých ! Prosím, poraďte.Mama (66r)je po operácii bedrového kľbu, má aj problém s kolenom, ale lekári ani po 2 mesiacoch neporadili cvičenie na rozhýbanie a čo som čítal,pacient by mal ísť aj na liečebný pobyt. Na čo má vlastne nárok ? Ďakujem vopred za radu.

(Jerry) #2

Treba sa spytat lekara, na co mate narok.

(Lesia) #3

rehabilitacia sa zacina nasledujucim dnom po operacii. kupelna liecba nie je povinna. ak ma o nu zaujem, treba to spomenut ortopedovi. po 2 mesiacoch od opky by uz mala normalne fungovat- teda v ramci moznosti, samozrejme nebehat na autobus, ani neskakat a tancovat, ale bezne denne cinnosti uz bez problemov…

(Katarina ) #4

pri operácie endoprotézi sa zlomil os ischii
osteosyntéza-ústup od inplantácie,zlomeninu zoskrutkovali.Bez barli neviem urobiť ani krok.Operovaná noha ma neudrži.Pri kontrole stav skrutiek vyhovuje.Doporučil už francuzke barle ale mám len jednu a to ma neudrží.Byciklujem sa v izbe aj na trojkolke vonku. Zlepšenie žiadne. Je to už dva mesiace. V januári ma caká nová operacia.Prosim o radu. Dakujem.

(daniela) #5

Som 4 mesiace po TEP a noha ma stále pobolieva. Neviem či je to sval, alebo šľacha. Doma sa snažím chodiť bez francúzkej barly, ale pridŕžam sa nábytku. Vonku chodím s pomocou barly. zvažujem, či mám navštíviť ortopéda, keďže mi kázal prísť až za 4 mesiace.

(Jarmila Hudakova) #6

Som 2 mesiace po TOP bedroveho klbu. Bolesti nemam, cvicim, ale robi mi starosti to, ze uz po mesiaci som robila vsetke domace prace v byte a to bez pouzitia barli, len som sa chytala stien, nabytku, kuchynskej linky. Chcela by som vediet, kedy po op. by sa malo postupne prechadzat na francuzsku barlu.

(Peter Pechociak) #7

Na úvod môjho mailu vám prajem pekný deň. Som po operácii Bedro. kĺbu už 1. mesiac a stále mam ranu takú tvrdú, ako keby som tam mal nejakú platňu. Má to tak byž, alebo mi ta jazva po čase zmäkne? Dúfam, že áno. A ešte by som mal dotaz, bolí ma ľavé stehno a sedací sval, je to spôsobene tým, že som predtým zaťažoval viac túto nohu. Myslím si, že ju mám kratšiu a preto ma aj teraz bolí. Dovidenia. Ďakujem.