Čo je dobré užívať pri cukrovke?

Veď toto, že tie obmedzenia tam budú a celá rodina si na to budeme musieť zvyknúť:/ Ale tak ďakujeme že to dopadlo ako to dopadlo a nie horšie:( Áno na tie som narážala. Moja dcéra má 14 rokov, takže teoreticky by ich mohla užívať. Ako si napísala ale, radšej sa spýtam doktora, ďakujem za radu

Evik neboj ono to bude vsetko v poriadku. Tak isto sme sa cela rodina museli zmierit s tym ze mojej sestre zistili toto ochorenie. Nebolo to lahke ale da sa to, treba to len brat tak ako to aj je. Co ti mozem poradit, tak sa popytaj na tie tabletky, lebo su dobre. Sestra ich uz uziva dva tyzdne a citi sa silnejsie vdaka tym vsetkym vitaminom a mineralom ktore tieto tabletky obsahuju

Zdenka ďakujem aj za tvoju podporu. Som už kľudnejšia, keďže už ju pustili aj z nemocnice domov. Už sme všetci spolu a verím, že túto situáciu dokážeme prijať tak ako je…Áno, ona ich tiež začala užívať? Pýtala som sa na ne aj doktora a povedal že áno, že aby ich brala že uškodiť by jej nemali a keď jej budú pomáhať tak bude len lepšie. Kde si ich kupovala?

Ano zacala, tiez sme si povedali ze za skusenie nic nedame a ze vitaminy nikdy nikomu neuskodili. A dobre ze to zacala brat, jej pomahaju a citi sa lepsie odvtedy ako ich uziva a nas vsetkych to len tesi:-) Vies co ja som ich objednala z e-lekarne, isla som cez tu stranku diabetik.sk a tam ked som dala objednat tak ma prehodilo na nejaku lekaren a z tade som ich aj rovno objednala

Presne,pekne si to napisala, mozte fakt dakovat za to, ako to vsetko celkom dobre dopadlo. To by ich uz mohla brat, kedze uz od 12tich rokov ich deti uzivaju. Pozeram ze si Evke pisala ze jej ich aj lekar schvalil. Uz ich aj uziva, ci este ste ich nekupili? Ako sa inak citite, uz je to lepsie?

Maťka to aj ďakujeme, každý deň:-) Myslela si asi Zdenku, že? Tej som písala že som sa o týchto tabletkách bavila aj s lekárom a povedal že v pohode ich môže začať užívať. Ona mi poradila aj stránku z ktorej ich objednať, takže už sme ich aj objednali. Už včera nám aj prišli, takže od dnes sme ich začali užívať. Ďakujem babule že ste mi boli ochotné poradiť, veľmi si to vážim:-) ešte raz ĎAKUJEM

Jejda ano myslela som ju, uplne som si vase mena poplietla :confused: :smiley: Takze uz ich aj uziva tvoja dcerka? No vy ste sikulky ked ste si vsetko takto rychlo poriesili a povybavovali. A ako sa inak citi dcerka, si mi nenapisala, uz je lepsie? A kedy idete na kontrolu?

:slight_smile: Domyslela som si ale nič sa nestalo :wink: Už ich užíva vyše týždňa, veď hneď sme začali, načo budeme čakať, keď to má pomáhať tak nech hneď no nie? :slight_smile: Vieš čo už lepšie, dokonca už sa pýta aj do školy, tak asái budúci týždeň už pôjde, uvidíme či jej bude tak dobre ako doteraz, ale rada by som bola keby už začala fungovať “normálne”.

Zeny stale mi nejako nie je jasne naco su tie tabletky dobre? Viete mi to tu niektora nejako polopate vysvetlit? Dakujem. Lebo ako videla som ich aj v e-lekarnach len neviem presne k comu dopomoze ked ich cukrovkari budu uzivat…

Ved presne, dobre si spravila, ale tak poznam aj take mamicky ktore budu ohladom jednych liekov zistovat a zistovat a pokial ich nasadia svojim detom tak prejde aj mesiac, tak preto som bola prekvapena ze si jej ich hned dala:-)

Erikare ahoj:-) aj na internete si si vsetko o tychto tabletkach citala a nepochopila si naco su dobre?

Mati predstav si ze ano, pozerala som si aj tu stranku diabetik.sk, ale tam som videla len ze co vsetko-ake vitaminy, tieto tabletky obsahuju ale nejako neviem k comu su dobre. Ved to nestaci keby clovek bral len obycajne vitaminy, ktore ved aj ovocie a zelenina obsahuje? K comu maju tieto tabletky dopomoct?

Erika vsimla som si, ze tiez ti robi problem pochopit co su to za tabletky, tak isto ako som bola v soku aj ja ked mojej sestre zistili cukrovku a tu mi baby radili tie vyzivove doplnky. Vies velmi jednoducho ti to skusim napisat. Tak ako som to pochopila. Cukrovka je ochorenie pri ktorom je zvyseny oxidacny stres - to je vlastne nerovnovaha medzi bunkami ktore potom poskodzuju organizmus. Vitaminy pre diabetikov obsahuju vitaminy, mineraly a antioxidanty ktore maju obrannu funkciu a toto vlastne eliminuje oxidacny stres. Obsahuju este aj chrom a zinok. Chrom je potrebny pre spravne udrzanie hladiny glukozy a zinok prispieva k spravnej latkovej premene sacharidov. A samozrejme, ludia mozu aj klasicke ovocie jest ale v tomto obdobi ked je viacej chripiek a podobnych chorob je dobre aby ich organizmus bol podporovany aj takymito specialnymi tabletkami. Sestre to dost pomaha, od kedy ich uziva

Zdenka ani si nevies predstavit aka som rada ze si mi to takto podrobne opisala, uz tomu lepsie chapem:-) Je jasne ze treba vela, vela ovocia jest ale pojde si aj tieto vitaminy teda kupit alebo sa len objednavaju z internetu? Lebo aj cele sviatky som prelezala len v posteli co mi bolo zle ale to skor od zaludka, ale aj tak. Hned som mala pokazene cele sviatky:/

A ja som zase rada ze som ti pomohla a ze si pochopila na co su tieto vyzivove doplnky dobre:-) Daju sa kupit aj v lekarnach po celom slovensku alebo potom si ich mozes objednat aj zo stranky diabetik.sk. Uz je na tebe co ti je jednoduchsie. My sme ich objednavali a bolo to v pohodicke. Tam na tej stranke si aj podrobne vies vsetko o tychto liekoch precitat. To verim, ze si mala, ked si len lezala:/ Teraz mi pride ze je velmi vela ludi chorych:/

Môj dedo ju mal tiež a čo viem tak záleží to podľa štádia cukrovky. Doktori dávajú aj diéty a tabletky alebo si inzulín musíš pichať. A časom uvidíš, či je to lepšie alebo nie.

Dakujem Zdeni pozrela som si aj tu stranku, o nej som do teraz vobec nepocula. Tak som rada ze si mi ju napisala a z tade som si rovno tie vitaminy aj objednala. Uz by mi mali dnes aj prist, lebo som ich objednavala vo stvrtok tak snad uz pridu:-)

zdeni_richterova (16-11-2016):
Prepac za zdrzanie, no nechodim sem casto.
Aktualne beriem Glucophage 750mg a Galvus 50mg. Teda, beriem to uz hodne dlho ;).
Na zaciatku som bral “Metfogama 800mg”, ale toto mi nerobilo s travenim.
Ono kazdy lekar najskor skusa, ako ten pacient na navrhnutu liecbu reaguje a priebezne meni lieky. Niekomu ta Metfogama vyhovuje, niekomu, ako som ja, nie.

ewuschik (16-11-2016) a erikare (09-01-2016):
Vid odpoved vyssie.
Je mi luto, ze takto mladej slecne zistili curkovku. Zelam hodne zdaru. Co sa tyka vyzivovych doplnkov, vid moj dlhy prispevok vyssie ;).

Davnejsie sa ku mne dostala informacia o jednej cinskej medicine a uprimne, znacne ma odradzala ta cena kury. No v decembry, ked sa k mojej cukrovke II typu pridali dalsie komplikacie, tak ved vyskusam, nemam co stratit a tie peniaze tak ci tak v tej lekarni necham (bohuzial, postupom casu zacinam mat dalsie komplikacie, takze zvycajne z lekarne odchadzam s plnou igelitkou :frowning: ).
Mam takmer dobranu prvu etapu a musim skonstatovat, ze to funguje :). Teda aspon subjektivne. Ubral som na jedle vyse polovicu oproti mojmu normalu a stale sa citim “prejedeny”. T.j., skutocne ta medicina obnovuje vstrebavanie cukrov, tym padom ho nepotrebujem dodavat tak vela a lepsie vyuzivam energiu z tukov, co sa prejavilo aj napriek sviatkom znizenim hmotnosti (a to som sa ani nejak zasadne nesnazil …).
Bol som na odber krvy, ked budu vysledky sa zastavim u lekara a potom sa pochvalim aj objektivne ;). Pocitam koncom tyzdna … Sam som velmi zvedavy, ale uz teraz viem, ze tie peniaze mi za to stali.

V pohode, nic sa nestalo, aj ked som uplne zabudla ze som ti uz pisala za to obdobie:-). Lebo potom mi tu baby zacali pisat o inych produktoch a vyskusali sme jeden a ten sa javi dobre. Ale dakujem aj za tvoju odpoved :slight_smile:

Ja som zase citala, ze je dobry tradicny elixir zdravia - Fermentovaná papáya . Zevraj znizuje hladinu cukru v krvi a je uz aj dostupna na Slovensku

Tak o tomto produkte som nikdy nepocula, vidim to prvy krat. Hm a neviem, osobne nejako neverim tymto elixirom, podla mna su to len vymysli a nepomahaju cloveku ktory trpi cukrovkou. To je moj osobny nazor a navyse som pozerala ze su este aj celkom dost drahe. To uz radsej budem uzivat vitaminy pre diabetikov, ktore viem ze mi pomahaju a stoja menej penazi. Ty mas ten tvoj elexir zdravia aj osobne vyskusany? Spozorovala si zlepsenie,ci?