Čo môže byť nebezpečné pre človeka s kardiostimulátorom?

Obraciam sa s prosbou o informácie, čo môže prekážať a byť nebezpečné pre človeka s kardiostimulátorom? Neviem, či môžu byť problémy aj v hypermarketoch? Vždy keď stojím pri pokladni, začne mi byť nevoľno na odpadnutie od srdca. Ďakujem, Hlebecová.

Dobrý deň, osobne Vám neviem poradiť, ale možno sa dozviete viac na http://www.kardioklub.sk/.

Ďakujem ti Lucia, ale ani na tejto stránke som nenašla nič k tejto problematike. Ale este raz ďakujem za ochotu a dúfam, že sa dočkám nejakej dobrej zprávy, veď predsa nás je na Slovensku čoraz viac čo sme odkázaní na tento zázračný prístroj. Tak ozvite sa prosím.

Dobrý deň, zachytil som Vašu otázočku na tejto stránke aj Vašu reakciu, že ste na stránke www.kardioklub.sk nič k tejto problematike nenašli. Pritom správne poznamenávate, že nás je na Slovensku čoraz viac s kardiovaskulárnymi chorobami. Keby ste svoju otázočku napísali priamo na stránke Kardioklubu SK, odpoveď ste už mohli dávno mať. Nevadí. Vašu otázočku sme postúpili nášmu spolupracovníkovi, ktorý Vám dá odbornú odpoveď na Vašu otázku. Pokiaľ máte ešte ďalšie otázočky, smelo sa na nás obráťte, určite Vám odpoveď poskytneme.

Mgr. Igor Chamilla - Kardioklub SK

V hypermarkete by vam samotna PC pokladna nemala robit az taky velky problem, problematicke vsak mozu byt rozne pridavne zariadenia so silnejsim elmag. polom - fakturacna vaha, citacka ciaroveho kodu a pod. Neprijemne vyzarovanie mozu mat i rozne elektronicke brany a zariadenia proti kradezi tovaru, pohon a blokady pre posun beziaceho pasa a pod. Neprijemne vyzarovanie maju i niektore mobily, najma tie starsie…