Co odporucate na rany?

Nam pani dermatologicka https://doktorpro.sk/bratislava/services/dermatology poradila super sprej na rany s nechtikom lekarskym)

Mne zas vyhovuje Alfasilver. Obsahuje striebro, a to sa mi zatial tak najviac osvedcilo, zatial najrychlejsie hojilo rany. Lienerka, taktiez aj na rozbite kolena ho mozes vyuzit, jasne. Inak ale uplne ta chapem, my sme mali u nas doma presne to iste. Ci siel ten nas krpec na korcule alebo na bicykel, chranice na seba ani za svet.

1 Like

No tak u nás sú rozbité kolená tutovka v každom ročnom období, takže to by sa zišlo aj nám jednoznačne. :smiley:

no tak ja sa priznam, ze ja som sa takisto riadne zvalila minuly tyzden :smiley: ako zacalo byt tak fajne teplucko, tak som vytiahla po rokoch korcule, ze teda reku idem ich oprasit :smiley: no nech som na nich stala 3 minuty a bola som na zemi :smiley: taka doudierana som nebola podla mna ani v detstve :smiley: :smiley:

ale akoze je fakt obdivuhodne, ze si sa na to dala aj napriek tomu, ze si to dlhe roky neskusala :smiley: mna uz asi nic nedonuti sa na korcule znova postavit, neviem :smiley:

tak ono sa do toho clovek dostane, aj ked nekorculuje niekolko rokov:) taku vec podla mna nezabudnes, to je presne to iste ako jazda na bicykli by som povedala. cize treba jednoznacne len prax, to plati zaiste pri vsetkom :smiley: a postupne tych padov bude coraz menej:)

no inak co sa tych padov a odrenin tyka, tak toto vie niekoho riadne potrapit. svagrina to ma napriklad tak, ze ked sa jej nieco taketo prihodi, tak sa tych odrenin nevie zbavit riadne dlho. neviem vobec, cim to je, ci je to nejakym inym specialnym typom koze alebo nejaka diagnoza, vobec neviem, ale je to kazdopadne zvlastne podla mna.

no tak to s nou pravdepodobne nebude vsetko v poriadku. nepride mi to ako bezna vec, ktoru by mal hocikto. este som sa s tym asi nestretla.

tak kazdy ma to svoje:) niekomu sa lahsie robia modriny napriklad, takze by som povedala, ze normalne to asi aj je. kazdy nema rovnaku kozu predsa:) kazdy sme iny, a tak to ma byt.

no ved jasne, ale ja osobne si napriklad neviem predstavit, ze si daco potrebujem nejak osetrit a nebudem moct pouzit to, co mam doma aktualne po ruke. v takom pripade netusim co robit vobec. niektori su inak aj na dezinfekcie ako take dost haklivi.

No ja osobne teda som a riadne :smiley: Ale nie z toho dôvodu, že by mi to nejak zle robilo na pokožku, to vôbec, ale nemám nejak vo zvyku to používať všeobecne.

a to uz akoze preco? vsak dezinfekcie ako take ti absolutne nijak neskodia, nie su zavadne ani zdraviu skodlive:) ci ako si to myslela?

No vsak nie su, ale tak hovori sa, vsetkeho vela skodi, nie?:slight_smile: Kazdopadne toto je taka vec, ktora by sa mala robit tak nejak podvedome a automaticky. Na to ich predsa vyrobili, tym nemas co pokazit, len ziskat:)

Však akože ja verím tomu, že je to reálne aj na niečo dobré, len som spomenula, že nemám vo zvyku to používať, lebo mi to neprišlo podstatné zatiaľ ani raz:) Bežne sa mi úrazy nedejú, fakt že len málokedy a aj to si viem poradiť tak, že to vyriešim dákym leukoplastom maximálne a hotovo:)

no len ten leukoplast ti asi velmi nepomoze:) ale ja si napriklad pamatam, ze ked som bola mala, tak mamina vedela zakazdym vytiahnut take napustene alkoholom, stipalo to ako fras, na to nezabudnem fakt ze do smrti. neviem, ci by som si trufala nieco take dat v mojom veku teraz, ale ked sa povie, ze deti sa nicoho neboja, tak podla mna na tom nieco bude, vtedy mi to bolo uplne jedno :smiley: teraz taku guraz veru nemam :smiley:

ano, alkohol na ranu, to je take typicke :smiley: clovek vidi v tom momente vsetkych svatych, to rozhodne nie je najprijemnejsie :smiley:

Treba pozerat po takych, ktore neobsahuju alkohol :blush: To ja len take veci doma mam, akonahle to obsahuje co i len trosku alkoholu, tak mi to neskutocne vysusuje pokozku.

toto sa aj mne deje. fakt to ozaj nemusim, potom nic ine nerobim, len sa natieram cele dni ako pako :smiley:

no tak akoze v niektorych je ozaj zanedbatelne mnozstvo alkoholu, len aby to proste spravilo, co ma :slight_smile: aj to staci. ale samozrejme, ze je to lepsie bez neho. lepsie, ked tam nie je. to uz nie je ako kedysi, teraz su uz na trhu rozne produkty, ktore ti ranu vydezinfikuju aj bez toho, aby obsahovali alkohol.

Akože ja tie zloženia pri takýchto produktoch príliš nečítam, to je pravda :slight_smile: