Co odporucate na rany?

no tak moznoze by si aj mala :smiley: tam velakrat najdes kopu dolezitych informacii, co ti mozno ani v lekarni nepovedia.

No niekedy sa to ošetrovanie rán podľa mňa dokonca až preháňa. Zábaly, fáče, dezinfekcie, kadejaké leukoplasty, náplasti :smiley: No na čo. Ja vlastne ani polovicu vecí z toho, čo som vymenovala, doma ani nemám, keď sa tak nad tým zamyslím. :smiley:

Presne tak, staci jedna multifunkcna vec a mas pokoj a ziadne starosti aj s tym, ze by sa ti doma zbytocne povalovali rozne nepotrebne flasticky :smiley:

Na ranu si dám alpu alebo betadine…na dezinfekciu a vybavčo:D

Ja napríklad alpu vôbec nemôžem ani cítiť :smiley: Mne to smrdí a vadí mi, keď to potom dlho na sebe cítim. Používam Alfasilver, ten necítim vôbec, tak mi vyhovuje rozhodne viac :smiley: Ale tak hej, každý si dá, čo uzná za vhodné :smiley:

Este donedavna som nepouzivala nic take specialne :smiley: Toto je nieco take? A o akych ranach sa vlastne bavite? :slight_smile:

tiez som taka, ze velmi si s takymi vecami nerobim starosti :slight_smile: ale toto ma zaujima. ako to funguje?

No ja by som potrebovala dačo na zádery, ja sa ich neviem zbaviť, idem sa z toho zblázniť, popravde. Netuším, z čoho sa mi robia, ale vkuse ich mám, sú boľavé, stále si do nich rýpem. Myslím, že viacerí to robia, je to zlozvyk, ktorého sa neviem zbaviť proste :smiley:

Tak toto je taka specificka zalezitost :smiley: Hlavne si to neokusuj, to neznasam, ked niekto robi, aj moj chlap to zvykne robit a vtedy ma ide z toho utrhnut. Rozhodne si tym nepomozes, ale aj tak ti to proste neda :smiley:

Suhlasim, to uz je proste zlozvyk. Ale tak aj na to si nieco vies dat, aby sa ti to aspon nezapalilo, ked uz nic.

hlavne dezinfikovat vsetko, to ja proste musim hned, bez toho nejde, to je prevencia pred roznymi zapalmi.

samotna dezinfekcia ti ale asi stacit nebude, ano, mozno sa ti to nezapali, ale na to treba dat rozhodne aj nieco ine, ucinne, co tu ranu realne aj pomoze zahojit.

IMG_8634
Na tie spomínané zádery je dobrý príklad Alfasilver. Tiež mám problém s tým, že si to odkusujem a vyzerá to dosť nepekne, som si toho vedomá :smiley: Ale toto pekne hojí. A je to vlastne win-win, lebo keď to mám takto nastriekané, tak si to neokusujem aspoň :smiley:

Ja síce zádery nemávam často, ale keď sa mi stane, tak to ozaj stojí za to :smiley: Lebo sa taktiež nevyhnem odkusovaniu si tej kožtičky :smiley: A to ti takto zostane biele a už s tým viac nič nerobíš?

nie, to ti posobi, s tym uz nemusis robit nic :slight_smile: vytvori sa takyto biely povlak, ktory ti tu ranu chrani a zaroven aj dezinfikuje. nemam ho sice doma, ale citam si o tom akurat :wink: mne by inak napadlo si to skusit dat aj na otlak. vsak to je tiez istym sposobom taka odrenina z topanok, nie?

tak ale musis mysliet na to, ze ak si na ne nieco das, aby ta to potom v topanke neominalo este viac :wink:

a co sa tyka takych vacsich, rozsiahlejsich ran, co si na to viem dat? akoze nie je to take akutne, k lekarovi nam ist netreba, ale syn objavil pumptrackovu trat, tak si viete predstavit, ako to dopadlo :frowning: nic ho neboli, len je doudierany cely.

Tak to má šťastie, že si zuby nevybil, pretože synovec si takto vyrazil asi štyri vrchné. má 12 rokov.

nam na rany vseobecne zabera dobre Alfasilver. vies nim zaroven aj dezinfikovat, cize zabijes tak v podstate dve muchy jednou ranou.

a ty ho pouzivas nejak casto? neskodi to pokozke napriklad?