Čo spôsobuje antikoncepcia

Ja som brala pirulky jeden rok (ako 24-rocna). Az na to, ze mi obcas rano byvalo na zvracanie a bola som pravidelne podrazdena, boli fajn. Zvacsili sa mi prsia, vycistila sa mi plet, menzes prisiel na hodinu presne a ziadne bolesti pri nom… Hmmm, ale aky je to v skutocnosti bordel som pochopila, az po ich vysadeni. Prsia mi ochabli, ale to nevadi. Vadi mi, ze tvar mam samu ciernu bodku a vlasy sa zacali prilis mastit. Proste vyzeram horsie ako pred tym a neprestalo to ani teraz po dvoch rokoch. Taky bordel uz do seba nedam.

Podla môjho názoru, spomínané ťažkosti môžu, ale aj nemusia súvisieť priamo s antikoncepciou. Milé dievčatá a ženy! Samozrejme, že vám žiaden lekár, tobôž nie gynekológ nevyhovorí antikoncepciu z hlavy. A tak ako každý liek, tak aj antikoncepcia prináša so sebou isté riziká pri jej užívaní. Nechceme otehotnieť, chceme mať lepšiu pleť a vlasy, väčšie prsia a ešte k tomu milovať sa naplno, hm, tak si to premyslime, či nám to za to stojí! Neeviem ako vám, ale mne áno.

Ja som Yadine brala ako prvu antikoncepciu a tiez sa mi stavalo, ze mi trpol jazyk a prestavala som hovorit a pod., mala som migreny, potom som toho vela skusila, naplaste, kruzok, az Lindinete mi sadla, treba hladat co znasate najlepsie ja ju uzivam už tri roky a pochvalujem si. Da sa odialit menzes, mam plnsie prsia, hustejsie vlasy, nepriberam a som v pohode.

Dana je zastarala, teraz je Mirena a po dlhsom posobeni je dobre znasana, hodi sa aj pre dojciace zeny a jej ucinost pochvaluju aj pri uzivani antibiotik, urcite je modernejsia vo Finsku je cislo jeden v antikoncepcii, čo sa tika skodlivosti antikoncepcie treba zvolit vhodnu formu, vzdy ide o nas hormon estrogen, aj ked je umely, chrani modernu zenu pred rakovinou vajecnikov, nahradza to, co bolo pre nase stare mamy prirodzene caste tehotenstvo a tym chrani okrem toho menzes mam den a pol a krce ziadne, no nie je to super a chute pred menzesom ci zlu naladu už neriesim, neviem si predstavit zivot bez antikoncepcie a zijem zdravo, takze asi ju znasam dobre.

Ahote baby, prosim vas, chcela by som sa vas opytat, ci vedlajsie ucinky HAK sa mozu dostavit aj po roku. Co ich uzivam, tak zaciatkom tohto mesiaca mi zacalo strasne mrvit v hlave a mam navaly uzkosti, bola som u neurologicky, aj na CT, vsetko dobre aj krv, je to normalne, ze by to bolo kvoli antike? Som zufala, hlava ma stale boli, prosim poradte mi niekto, dakujem vam babulky.

Dobrý deň, až dnes som sa náhodou dostala k téme HAK na diskusnom fóre. Ja osobne som brala tabletky cca. 6 rokov, po pôrode som si dala zaviesť tzv. Danu a teraz mám Mirenu. Z vlastnej skúsenosti môžem povedať, že s Mirenou som veľmi spokojná. Myslím si, že všetky lieky, ktoré sú užívané per os (cez ústa) ničia pečeň. Veď je to predsa chémia. A nie od jedného lekára som počula hrozbu i rakoviny prsníkov. Umelé hormóny, ktoré prejdú celým telom a plnia iba to, aby sa zabránilo počatiu. Krásna pleť a zdravé vlasy? Za akú cenu? A je desivé, že matky dovolia svojim 15-násť ročným (niekedy i mladším) dcéram HAK užívať, prípadne im to sami zháňajú, len aby neostali tehotné. Len mizivé percentá sú tých, ktoré to užívajú na úpravu menštruácie. Aj naše staré matky mali nepravidelnú menštruáciu, kŕče, riedke vlasy, a sú ešte medzi nami. Pomohli si inak. Bez pomoci chémie. Rebeka.

Ja mam silne nazory na antikoncepciu a v zivote by som si dobrovolne takymi a podobnymi chemikaliami telo nezamorovala. Preco? Len preto, aby som si upravila nejake menstruacne banality, ktore su aj tak povrchne? Alebo preto, aby som ja mala / on mal lepsi pocit pri sexualnom styku? Antikoncepcia je svinstvo a v zivote by som na to ruku nesiahla. Poznam konkretne 3 pripady zo svojho okolia, ako antikoncepcia zenam vyslovene zosvinila zivot. Dve z nich mali rakovinu (ziadnu historiu v rodine) a pripisuju to sami pouzivaniu antikoncepcie. S tou tretou sa diali podivne hormonalne veci. Samozrejme, lekar a lekarnik povedia, ze v dnesnej modernej dobe su vedlajsie ucinky minimalne, su od toho predsa plateni. ja na ziadne vynimky pri antikoncepcii neverim. Ak sa berie dlhodobo, nieco negativne musi predsa telu sposobit, o opaku ma ani lekar z Harvardu nepresvedci. ja si svoje telo vazim natolko, aby som na to svinstvo v zivote nesiahla.

Ja brala mistru hak a zacala som mavat a este mam take stavy ze s postele nemozem vyliest tak sa mi kruti hlava a zvraciam. neurolog mi dal lieky, hak som vysadila. tak uvidime ako dlho sa budem vzpamatavat. mam 37 rokov 3 deti ale hak uz nikdy viac.