Čo spôsobuje antikoncepcia

Ahojte, chcela by som sa s vami podeliť o problémy, ktoré mávam poslednú dobu, asi tak od začiatku tohto roku. Neviem, či to môže spôsobovať antikoncepcia, od minulého leta beriem Yadine. Býva mi veľmi špatne, niekedy akoby na vracanie, inokedy mám závrate (tehotná nie som). Veľmi často mávam zaľahnuté v ľavom uchu a samozrejme z toho bolesti hlavy, pretože keď to trvá celý deň, tak aj hlava začne bolieť. Mám síce stresové zamestnanie, ale aj športujem, minimálne 3 x do týždňa. Začínam sa už trochu obávať, z čoho takéto “stavy” môžem mať. Ak by sa našiel niekto, kto by mi skúsil poradiť, budem veľmi rada.

Stačí sa pozrieť na príbalový letáčik, je tam toho požehnane ako kontraindikácie, je to proste daň za rozkoš, ale nemusela byť, stačí naozaj rozumnejšie správanie ľudí, a chémia nie je potrebná. Moja dcéra brala antikoncepciu a mala z toho panickú poruchu úzkosti, po dvoch mesiacoch po vysadení sa jej stav začal upravovať, ja som ju našťastie nemala nikdy ponúknutú, za mojich mladých a rozkošných liet, to tu nebolo.

Pred pár dňami som mala rozhovor s krčnou lekárkou, ktorá mi ako jediný lekár povedala, aká je ant. nebezpečná. Za svoj život vraj videla pár zbytočných smrtí mladých žien, ktoré sa nedajú vysvetliť inak ako antikoncepciou. Jej svokre tiež ponúkol lekár to “najlepšie”, čo bolo na trhu a dovtedy zdravej žene sa začali objavovať zdravot. problémy. Do roka zomrela. Povedala mi tiež, ak bude potrebná akákoľvek operácia, treba kričať: beriem antik., aby vám pichli injekciu a aby ste to prežili. Jedna 18 ročná baba, ktorá chodila na tú istú školu ako ja, zomrela pri banálnej operácii nosa. Zatajila to, že užíva antik. Keby to bola povedala, možno je ešte tu. Ja tiež používam ant. vaginálny krúžok Nuvaring. Z tabletiek som priberala, keď som používala náplaste zhruba po 5 dňoch som začala mávať bolesti pri srdci, búšenie srdca, závrate. Riešila som to s gynekológom, ale keďže mi po pôrode prestal chodiť menzes, bolo potrebné nasadiť nejakú antik., aby sa mi upravil. Ponúkol mi Nuvaring, ktorý je jednozložková antikoncepcia a vraj by som nemala mať také problémy. Vkladá sa priamo do pošvy a nezaťažuje sa ani tráviaci trakt, teda som ho vyskúšala. Problémy mi naozaj nerobil, aspoň som si to myslela, ale teraz, keď mi pred 2 týž. z neznámych príčin nezaľahlo v uchu a nezačalo v ňom nonstop pískať, som zašla za spomínanou krčnou lekárkou, ktorá mi povedala, že mám poriadny zápal stred. ucha a pýtala sa, či náhodou neberiem ant., vraj takéto problémy spôsobuje hormonál. ant. a sú to hormóny, ktorými sa dopuješ dennodenne. Každé telo to prijme inak, niekto problémy nemusí mať celý život. Niekomu sa môže zdravot. stav zmeniť zo dňa na deň. Ja som sa rozhodla anti.vysadiť. Rozmýšľam nad Danou, ktorá sa vkladá priamo do maternice. To je vraj omnoho lepšie. Poprípade prichádzajú do úvahy jedine kondómy. Môj manžel s tým problém nemá. Jedno je však isté: Úlohou lekárov nie je od antikoncepcie ženy odhovárať, ale predpisovať ju, aby zabránili nežiadúcim otehotneniam a interrupciám. To ako to tvoje telo prijme a aké budeš mať následky už nikoho nezaujíma. Mne tiež prvá krčná lekárka povedala, že moje problémy súvisia s krčnou chrbticou. Ortopedička povedala, že je to OK, poslala ma ešte na neuro, tam tiež OK. Mám diagnózu, ktorej lekári nevedia prísť na príčinu a ani na liečbu. Zvyčajne sa toho človek nezbaví - tinnitus. Nemôžem povedať, že mi to spôsobila ant., rozhodne si však dovolím tvrdiť, že dokým som ju nebrala, nikdy som nemala závrate, problémy so srdcom, ani zápaly.

Caute babule, napisem vam ja moje skuenosti s antikoncepciou. Ked som mala 20 rokov mi ju ponukol sam gynekolog, bol to rodinny znamy a vraj je to velmi vhodne pri nepravidelnej menstruacii, ked som si to priniesla domov, samozrejme prve co bolo som si zacala citat kontraindikacie, ako spominate, bolo tam toho neurekom, ked si to precital moj vtedajsi priatel a terajsi manzel s hrozou to chytil a hodil do kosa, ze radsej nech mame kopec krasnych deti. Po asi dvoch rokoch mi zase ten isty lekar ponukol antikoncepciu a ja koza som si ju nasadila. Uplne super menzes sa samozrejme upravil, ale presne ako niektore pisete, zacala som mavat zavrate a divne stavy. O tri mesiace som dostala taky strasny zapal zily v celej nohe, ze som myslela, ze od bolesti skapem, prve co sa ma internista spytal, ci beriem antik., ked som povedala ano, hned zakrical okamzite vysadit. Samozrejme gynek. sa dusoval, ze z toho to nie je, ale aj tak som si povedala, ze si organizmus otravovat nebudem. Prajem vam vsetkym vsetko dobre a hlavne sa spravne rozhodnut, papa.

Kika ahoj, neviem ci ti pomoze moj poznatok v tvojom rozhodnuti, ale mojej kamaratke sa po vlozeni Dany narodilo krasne zdrave dievcatko 3,60 kg a 50 cm - Danu mala prirastenu na zadocku, takze nechapem jej fungovanie. Mozno je vyhodna, ked chces dievcatko.

Dakujem za info, viem, ze Dana nie je 100 percentna, aj moja svokra si po narodeni troch deti dala vlozit Danu a predsa stvrtykrat otehotnela. Dietatku bola prirastena v hlavicke. Musela podstupit interrupciu. Asi to istia len tie prezervativy. Vsak preco by sme si mali len my zeny nicit zdravie. Stretla som sa s mnohymi nazormi muzov, ked zena otehotnela, vsetku vinu pripisovali jej. A oni co robia preto, aby zabranili neplanovanemu tehotenstvu? Velmi by ma zaujimalo, ci by sa oni dopovali dennodenne hormonmi. Ja nemienim v 30-ke otrcit kopyta. Na tolko si este svoj zivot a zdravie vazim.

Fungovanie dany je asi take, ze ani dana vam 100% nezaruci, ze neotehotniete, a kika, naozaj ulohou lekarov nie je od HAK odhovarat, oni totizto viac menej su zamerani na provizie ich vyrobcov a ver mi, ze tie su velmi motivujuce.

Moja dcera zacala brat antikoncepciu, ktoru jej predpisal gynekolog na akne - Diane. Dcera ma mierne opuchnutu tvar, nie celu, pod ocami a na licach. Opuchnutie je aj mierne cervene. Ma tiez niekto tuto skusenost s antikoncepciou Diane? Dakujem, cakam na odpoved.

Zdravim, ja som brala antikoncepciu. Bolievalo ma z nej brucho, ako pri menstruacnych bolestiach. Ked som ju vysadila, prestalo to. Asi po pol roku - neviem ci to sposobila antikoncepcia - mi zistili zvysenu hladinu testosteronu v krvi. Tak ma gynekolog liecil inou antikon., ktora je na to urcena. Tu som brala pol roka. Po vysadeni sa to upravilo, bola aj pravidelna menstruacia, ale po asi troch mesiacoch to bolo zase spat. Myslim si, ze mi moje hladiny hormonov rozhadzala antikoncepcia a teraz je otazne, ci vobec raz budem mat svoje deti.

Ak som ja chcela antikoncepciu od mojej lekárky a pýtala sa na Diane 35 - kôli akné som ju samozrejme chcela, povedala v žiadnom prípade, že má s ňou len samé zlé skúsenosti a dá mi len vyslovene na moju žiadosť. Tak som si vybrala Mercilon, v tej dobe pred myslím šiestimi rokmi to bol zlaty štandard, bola som spokojná. Myslím, že sa vyjadrila lekárka v tom zmysle, že po Diane sú veľmi zlé pečeňové testy a mala asi tri pacientky, ktorým táto antikoncepcia narušila zdravie.

Ahojte, ja som zacala uzivat Yadine uz asi dva mesiace a byva mi velmi zle, akoby som bola tehotna. Byvam z toho hrozne unavena a bolieva ma hlava. V minulosti som uzivala Mercilon, ten som dost dobre znasala. Od kedy beriem tuto antikoncepciu, stale by som iba jedla, mavam vlci hlad.

No nechcem sa zastavat hak, ale ja som spokojna. Beriem ju 10 rokov. Ziadne probl., upravena menstruacia, zlepsenie pleti a hlavne mi prestali bolesti pri menstr., koli ktorym som brala kazdy mesiac 3 dni volno, ale u kazdeho je to ine a netvrdim, ze hak nema vedlajsie ucinky.

Ahojte, kedze mavam hrozne bolesti pri menzese a dokonca aj velke vykyvy cyklu, rozdhola som sa nasadit antikoncepciu. Moje krvne vysledky nedopadli dobre, mala som vysoku hladinu, neviem coho, tak mi moj doktor ponukol kruzok Nuvaring, ktory sa vklada priamo do posvy a prechadza do krvi priamo cez posvove steny, zatial ho uzivam len druhy mesiac, boli tam klasicke priznaky ako bolesti hlavy, ale okrem toho nic. Kusok mam z toho strach, ze co moze nastat po case, viem, ze antikoncepcia nie je moc zdrava, no nemozem sa cely zivot dopovat 6 dni v mesiace tabletkami a znasat tie hrozne krciska, sem tam by som chcela by chlapcom, a este taky malicky dodatok, niektore z Vas pisu o ant. Dane, urcite tiez nie je 100 percentna, kedze existujem, moja maminka ju tiez mala a nastastie zlyhala a tak mozem existovat.

Ja by som antikoncepciu nikdy nebrala, ak existuju kondomy, tak naco si nicit zdravie.

Nikdy žiadna antikoncepcia. Antikoncepcia spôsobuje choroby aj negynekologického typu. Skúsenosť na vlastnom zdraví.

Ahoj, ak ti môžem poradiť choď čo najskôr k lekárovi povedz mu o problémoch a nech ti ju buď vysadí alebo zmení. Ja som brala tu istú a tiež som mala podobné ťažkosti, išla som k lekárovi a beriem inú.

Ahoj, ak ti môžem poradiť, choď čo najskôr k lekárovi povedz mu o problémoch a nech ti ju buď vysadí alebo zmení. Ja som brala tu istú a tiež som mala podobné ťažkosti, išla som k lekárovi a beriem inú.

Aky mate nazor na predpisovanie antikoncepcie 16 r. dievcatam, aby nemali problem s pletou? Podla mna je to nezodpovednost, ze to rodic dovoli.

V zivote by ma ziaden muz, lekar, ani nikto iny nenahovoril na antikoncepciu. Ako moze nieco hormonalne a chemicke prospiet organizmu? Jedinu antikoncepciu, ktoru by som vedome uzivala, by boli kondomy. Ak su problemy s pletou, tak sa to musi riesit zmenou sposobu zivota a stravovania, nie antikoncepciou. Rodicia, ktori vedome dovolia svojim dceram uzivat antikoncepciu by mali byt stihani za rodicovsku nedbanlivost.

Ja mam za sebou tiez skusenosti s ATK. Nezatracujem ju uplne, verim, ze su zeny, ktorym mozno pomoze, len ma zaraza a vytaca pristup niektorych lekarov - cest vynimkam. Mne ako 26 rocnej boli predpisane tabletky bez akychkolvek testov, jedna mi nesadla, tak mi dali druhu, o mesiac tretiu, akoby islo o lentilky alebo co. Vysledok bol taky, ze som mala nahle depresie (co moja doktorka nepripustala, ze to mam z tabletiek), rozhadzal sa mi cyklus a upravil az po roku, ked som si ich vysadila. Verim preto, ze tabletky mozu vyvolat kadejake vedl. ucinky, kedze kazdy jeden clovek reaguje na veci inak - uz vobec by som nepredpisovala tabletky mladym babam, ktore ked ich po rokoch vysadia, maju vsetky pletove aj ine problemy ako na tacke.