Colon irritabile - dráždivé črevo

Tato tema tu este nebola, i ked vela ludi na to trpi! Ja statocne bojujem s touto poruchou / optimisticky nenazvem to chorobou, pretoze chora nie som! / uz roky, ale uz mi ubuda sil! Vsetky moje organy su v poriadku, ale i tak velmi trpim a to kvoli roznym porucham: stres, napatie, uzkost, panicka porucha, tetania a to vsetko mi sadlo na traviaci trakt! Od detstva, cize asi 40rokov! Posledne 2 roky su uz na nevydrzanie! Uz som vyskusala vselijake lieky, bylinky, cviky a nic nepomaha. Keby som nemala rada zivot, nebola by som optimistka, mozno uz by som ani nechcela zit! Ale ja mam chut zit, ako aj chut do jedla mam, ale radost z jedla nie! Pretoze akonahle si dam par kuskov nejakeho jedla, moj zaludok sa krcovito stiahne, citim neprijemny tlak, som nafuknuta, hodiny sa nepohne, takisto aj creva, no a stolica je niekedy hned zrana aj 4 x, ale ceruzkovita, alebo vobec neformovana, kasovita / pijem totiz vela vody a bylinnych cajov /, ale mam pocit, ze som nevyprazdnena, takisto pocit plnosti, i ked od hladu mi skrka v zaludku. Je to hrozne, uz som vyskusala rozne tabletky, ale uz mam dost aj z tabliet. Vedel by mi poradit niekto niekoho, kto sa zaobera uvolnovacimi cvikmi, teda prirodnou metodou aspon doplnkovou k liekom, ktore by mi pomohli zbavit sa tej pliagy, alebo aspon zmiernit moje “funkcne poruchy”, ktore ma pomaly vyradia aj zo spolocenskeho zivota. Hanbim sa ist niekam, skoro nic nemozem jest, ani pit, hned ma vsetko nafukne a mam taky zaludok aj brucho, ako keby som bola pred porodom! A to niekedy aj som, pretoze krcovito stiahnuty zvierac konecnika niekedy len s bolestami vytlaci trochu stolice, preto musim aj viackrat za den ist na velku potrebu. V poslednych mesiacoch uz nemam na to nervy, hlavne ked som bola na dovolenke, kde kazdy jedol a pil 3x tolko ako ja a nemali tie ukrutne tlaky, bolesti v brusnej dutine ako ja! Kedze mam to uz roky, bola som vysetrena krizom-krazom s dobrymi vysledkami, takze viem, ze je to psychickeho povodu - zijem sama a v neistote, raz mam pracu, raz nie a bojim sa uz vsetkeho! Je to hrozne! Aj teraz neviem zaspat od hladu, v zaludku mi skrka, ale mam tlak v epigastriu, akoby som bola zjedla 3 vecere! Lekari mi nevedia pomoct a sam gastroenterolog mi poradil hladat pomoc u liecitelov! No, ale ktory je ozajstny liecitel a ktory chce iba profitovat z nestastia ludi?! Kto mi poradi, alebo pomoze z vlastnych skusenosti? Dakujem za vsetky rady!

Zdravim pani zufala, problemy, ktore ste opisali tiez velmi dobre poznam. Nastastie v mojom pripade to nie je az take zle, aj ked mi to tiez znacne zneprijemnuje zivot. Ziadnu zazracnu radu nemam, no som presvedceny, ze vas problem (a aj moj) sa nachadza v hlave. Preto vam podla mna velmi nepomoze ziadny liecitel, aj keby ste natrafili na ozajstneho. Maximalne by vam mohol pomoct vase tazkosti o nieco zmiernit. Myslim, ze by ste mali vyhladat psychologa (dokonca to preplaca zdravotna poistovna, aj ked limity su dost obmedzene) a skusit popracovat na psychickych korenoch vasich tazkosti. Nedajte sa znechutit, ked budete mat po par sedeniach pocit, ze vam prvy psycholog velmi nevie pomoct, skuste ineho. Ja som tiez zacal pred par tyzdnami chodit ku psychologovi a myslim, ze som na tom uz o nieco lepsie. Inak o jednom liecitelovi viem. Je to isty Bulhar, ktory uz asi 15 rokov chodi 2 krat do roka na par tyzdnov do Michaloviec. Vola sa Kostov. Peniaze od ludi netaha, prispevky su dobrovolne. Poznam osobne par ludi, co pri nom boli a maju pocit, ze im v niecom pomohol. Ak chcete vyskusajte, ale hlavne psycholog! Verim, ze sa vam podari zmenit samu seba a tym sa tychto problem zbavit. Budem drzat palce.

Dobry deň, aj ja som rovnako ako vy veľmi zúfalá. Asi 5-ty rok ma trápia problémy s plynatosťou, nafúknuté brucho ako pred pôrodom, tlaky v konečníku, pocit neúplného vyprázdnenia, pritom stolica denne, pravidelne každé ráno, buď je normálna alebo kašovitá, niekedy 2-3krát za sebou. Alebo niekedy aj počas dňa stolica ale len veľmi malé množstvo. Neustále mi v bruchu škrka, mávam v ľavej časti brucha krče, ktoré po odchode plynov vymiznú. No niekefy tie plyny veľmi ťažko odchádzajú, a to pijem feniklový čaj, alebo užívam espumisan. Som hrozne nervozna, spoločensky sa radšej izolujem. Prešla som mnohými vyšetreniami, ale nikto mi nevie presne stanoviť diagnozu. Jeden vraví že dráždivé hr. črevo, alebo oslabené panvové dno-padnuté brušné orgány, alebo že chrbtica- vysunuté platničky, hemeroidy. Najviac sa však obávam nádoru, bola mi robená pred štyrmi rokmi kolonoskopia, následne CT brucha s negatívnym nálezom. Zlé obdobia striedali obdobia dobre, ale teraz mám pocit že pretrváva iba obdobie samých problémov, som už zúfalá, plná neistoty, depresii. Zaujímalo bymaakojetos vami, či je vám lepšie alebo sa zmietate v rovnakom kolotoči ako ja.

Dobrý deň
Vyskúšajte
http://www.novazem.info/markus-rothkranz-ako-a-preco-robit-klystir/

No tak holky na toto je jednoduchy recept, kupte si v bio obchodoch indicku vlakninu, uzivajte podla navodu. Prdenie je znakom dobreho travenia a vyprazdnovanie viac krat za den prospieva telu. Na tu depresiu vela jedzte ovocie.

Zdravím… už ste svoj problém vyriešili?.. teraz som si Váš príspevok prečítala… poznám tie problémy veľmi dobre a vedela by som Vám pomôcť, no ak ste to už prekonali, tak je to bezpredmetné… :slight_smile:

Prosím Vás vedeli by ste mi pomôct?

Dobrý deň vidím, že je to pár rokov od aktuálnosti týchto príspevkov no trpím úplne identickým problémom. Je pravda že som mladý človek vo veku po 20-ke no už nejaký ten čas sa trápim. Ak by si tu niekto všimol moj príspevok a vedel by mi nejako poradiť budem veľmi vďačný. Ďakujem

Napiste mi mail, mam skoro to ist po porode, napisem viac info.

Dobrý den mám 23 rokov a mám podobné problémy, vedeli by ste mi pomoct? dakujem