Cviky na oči - nevidím do diaľky

Pozdravujem, prosím o nejaký návod alebo knihu alebo cviky na oči - nosím okuliare s malými dioptriami a chcel by som sa ich zbaviť. Dopočul som sa, že existujú cviky, ktorými sa dá zlepšíť zrak - sú to rôzne relaxačné civky, zaostrovacia cviky a cviky, ktoré cvičia očné svaly - má k tomu niekto nejaké materiály?

Ocne svaly neovplyvnuju ostrost zraku. Kratkozrakost vznika, ked obraz dopada pred sietnicu. Riesi sa dioptriami a invazivne - laserovym operacnym vykonom.

Počul som o rôznych knihách, kde sú tieto cviky popísané - len vtedy som ešte okuliare nenosil, tak som tomu nevenoval veľkú pozornosť. Cez Google sa mi moc nedarí, skúste sem napísať názov knihy a autora, ak máte niečo na túto tému doma v poličke.

Ďakujem.

Dioptrií sa zbavíš, keď pôjdeš na laserovú operáciu a nie cvikmi.

To ti asi povedali u očného lekára alebo v optike že? Načo by sa zbavovali klienta. Podľa lekára u nás v rodine, ktorý je zhodou okolností očiar je možné zbaviť sa dioptrií rôznymi cvikmi, len je to ževraj veľmi náročné na čas - dá sa to len ak nie je oko už mechanicky poškodené.

V knihe Vnitřní cviky pro zdraví sú aj cviky určené pre oči. Knihu napísal Dr. Stephen T. Chang, vydala to Eugenika.

Ahojte, podla mna pomahaju cviky na oci. Doma som nasla papiere, kde boli rozpisane niektore cviky s ocami. Mam okuliare do dialky (-3,7 a -3,4). Kazdych pol roka sa mi zhorsuje o desatine miesta zrak, ale ked som zacala cvicit, tak sa mi stabilizoval zrak a dokonca o malicko aj zlepsil. Cvicila som sice ani nie mesiac, ale to asi hodinu denne. Bolo to velmi namahave na cas, kedze sa cviky mali prevadzat kazde rano, na obed a aj na vecer. Na cas som cvicenia vzdala, ale chcem s nimi pokracovat. “strateny” cas stoji za vysledok.

Je to očná joga, teda hľadajte aj na google očnú jogu.

Odporucam knihu od Norbekova - Ako sa zbavit okuliarov. Asi je iba v cestine, ale da sa kupit vo vacsich knihkupectvach.

Vrele doporučujem precvičovať očné cviky podľa knihy: Taoizmus. Zaberie to min 12 minút. Doporučujem tiež vystrihnúť štvorček zo zeleného papiera o rozmeroch 3x3 cm, prilepiť ho vo výške očí na okno, postaviť sa cca 30 cm od neho a zaostrovať striedavo naň a vzdialený predmet za oknom, denne min. 100 x. Posilňujú sa okohybné svaly, čo má vplyv na zlepšovanie zraku. Za každých okolností byť v pohode. Soňa

Ahojte, prosím vás, nevie niekto, že čo mám robiť, keď nosím šošovky a chcela by som začať s týmito cvičeniami. Myslím to tak, že či keď budem nosiť šošovky a aj cvičiť každý deň, či sa moje oči veľmi neunavia, aby som si nezničila zrak ešte viac. Ďakujem.

Kto napisal tu knihu?

Ja doporucujem knihu Prirodzene zlepsovanie zraku od Janet Goodrych. Toto naozaj pomoze kazdemu.

Môj syn bol na laserovej operácii ako 19 ročný, už sú to štyri roky. Dobre vidí, nepotrebuje ani šošovky ani okuliare.

Nehnevaj sa, ale odkial si na to prisla? Ak kratkozrakost vznika dopadom obrazu pred sietnicu, na vine je asi sosovka, ktora nie je schopna dostatocne zaostrit. A cim podla teba zaostrujeme sosovku, zeby ocnymi svalmi?

Rodiná encyklopedie alternativní medicíny, vydavateľstvo Readers Digest Výběr - Batesova metoda, strana 46 - 47.

Prosím Vás, ak máte niekto skúsenosti s dierovanými okuliarmi - keď nosím do diaľky 0. 5 a 0. 75, mám ich nosiť aj počas dní, kedy trénujem s tými dierkovanými, lebo v návode tam nebolo napísané, či sa môžu používať zároveň aj dioptrické aj dierkované v ten istý deň. Otázka vznikla len tak zo sedliackeho rozumu, že ak budem oči trénovať a potom im dám dioptrické, či to nebude robiť presný opak a nebudem ich tak podporovať k lenivosti. Prosím odpovedzte ak ste očný lekár alebo máte dobré výsledky s nosením dierkovaných okuliarov.

Keď tak akými cvikmi sa dá dioptrií zbaviť?

Očná jóga + umelé slzy + dostatok spánku + vitamíny ocutein raz za čas brať, mne to celkom dosť pomáhalo :slight_smile:

Citala som o vitaminoch, ktore su v zelenine a na zlepsenie zraku je vhodne jedavat za surova osupany zeler surovy a varena mrkva. Tiez som si zalievala kavu s pridanim Kakaa na pecenie, potom som ten vyluh aplikovala na ocne viecka a okolie oci, pokozku to dobre zjemnilo a nebola nutna aplikacia ocnych kvapiek. Pomozu aj ocne obklady z medovky lekarskej.