Cviky na oči - nevidím do diaľky

(Michal) #1

Pozdravujem, prosím o nejaký návod alebo knihu alebo cviky na oči - nosím okuliare s malými dioptriami a chcel by som sa ich zbaviť. Dopočul som sa, že existujú cviky, ktorými sa dá zlepšíť zrak - sú to rôzne relaxačné civky, zaostrovacia cviky a cviky, ktoré cvičia očné svaly - má k tomu niekto nejaké materiály?

(kamarátka) #2

Ocne svaly neovplyvnuju ostrost zraku. Kratkozrakost vznika, ked obraz dopada pred sietnicu. Riesi sa dioptriami a invazivne - laserovym operacnym vykonom.

(Michal) #3

Počul som o rôznych knihách, kde sú tieto cviky popísané - len vtedy som ešte okuliare nenosil, tak som tomu nevenoval veľkú pozornosť. Cez Google sa mi moc nedarí, skúste sem napísať názov knihy a autora, ak máte niečo na túto tému doma v poličke.

Ďakujem.

(tina) #4

Dioptrií sa zbavíš, keď pôjdeš na laserovú operáciu a nie cvikmi.

(Milka) #5

To ti asi povedali u očného lekára alebo v optike že? Načo by sa zbavovali klienta. Podľa lekára u nás v rodine, ktorý je zhodou okolností očiar je možné zbaviť sa dioptrií rôznymi cvikmi, len je to ževraj veľmi náročné na čas - dá sa to len ak nie je oko už mechanicky poškodené.

(blanka) #6

V knihe Vnitřní cviky pro zdraví sú aj cviky určené pre oči. Knihu napísal Dr. Stephen T. Chang, vydala to Eugenika.

(nika) #7

Ahojte, podla mna pomahaju cviky na oci. Doma som nasla papiere, kde boli rozpisane niektore cviky s ocami. Mam okuliare do dialky (-3,7 a -3,4). Kazdych pol roka sa mi zhorsuje o desatine miesta zrak, ale ked som zacala cvicit, tak sa mi stabilizoval zrak a dokonca o malicko aj zlepsil. Cvicila som sice ani nie mesiac, ale to asi hodinu denne. Bolo to velmi namahave na cas, kedze sa cviky mali prevadzat kazde rano, na obed a aj na vecer. Na cas som cvicenia vzdala, ale chcem s nimi pokracovat. “strateny” cas stoji za vysledok.

(Helena) #8

Je to očná joga, teda hľadajte aj na google očnú jogu.

(katka) #9

Odporucam knihu od Norbekova - Ako sa zbavit okuliarov. Asi je iba v cestine, ale da sa kupit vo vacsich knihkupectvach.

(Soňa) #10

Vrele doporučujem precvičovať očné cviky podľa knihy: Taoizmus. Zaberie to min 12 minút. Doporučujem tiež vystrihnúť štvorček zo zeleného papiera o rozmeroch 3x3 cm, prilepiť ho vo výške očí na okno, postaviť sa cca 30 cm od neho a zaostrovať striedavo naň a vzdialený predmet za oknom, denne min. 100 x. Posilňujú sa okohybné svaly, čo má vplyv na zlepšovanie zraku. Za každých okolností byť v pohode. Soňa

(vanessa) #11

Ahojte, prosím vás, nevie niekto, že čo mám robiť, keď nosím šošovky a chcela by som začať s týmito cvičeniami. Myslím to tak, že či keď budem nosiť šošovky a aj cvičiť každý deň, či sa moje oči veľmi neunavia, aby som si nezničila zrak ešte viac. Ďakujem.

(Tomáš) #12

Kto napisal tu knihu?

(mato) #13

Ja doporucujem knihu Prirodzene zlepsovanie zraku od Janet Goodrych. Toto naozaj pomoze kazdemu.

(Maria) #14

Môj syn bol na laserovej operácii ako 19 ročný, už sú to štyri roky. Dobre vidí, nepotrebuje ani šošovky ani okuliare.

(ja) #15

Nehnevaj sa, ale odkial si na to prisla? Ak kratkozrakost vznika dopadom obrazu pred sietnicu, na vine je asi sosovka, ktora nie je schopna dostatocne zaostrit. A cim podla teba zaostrujeme sosovku, zeby ocnymi svalmi?

(Ivon Mishelle Nagy) #16

Rodiná encyklopedie alternativní medicíny, vydavateľstvo Readers Digest Výběr - Batesova metoda, strana 46 - 47.

(xxx) #17

Prosím Vás, ak máte niekto skúsenosti s dierovanými okuliarmi - keď nosím do diaľky 0. 5 a 0. 75, mám ich nosiť aj počas dní, kedy trénujem s tými dierkovanými, lebo v návode tam nebolo napísané, či sa môžu používať zároveň aj dioptrické aj dierkované v ten istý deň. Otázka vznikla len tak zo sedliackeho rozumu, že ak budem oči trénovať a potom im dám dioptrické, či to nebude robiť presný opak a nebudem ich tak podporovať k lenivosti. Prosím odpovedzte ak ste očný lekár alebo máte dobré výsledky s nosením dierkovaných okuliarov.

(Michal) #18

Keď tak akými cvikmi sa dá dioptrií zbaviť?

(Lucka) #19

Očná jóga + umelé slzy + dostatok spánku + vitamíny ocutein raz za čas brať, mne to celkom dosť pomáhalo :slight_smile:

(gabika) #20

Citala som o vitaminoch, ktore su v zelenine a na zlepsenie zraku je vhodne jedavat za surova osupany zeler surovy a varena mrkva. Tiez som si zalievala kavu s pridanim Kakaa na pecenie, potom som ten vyluh aplikovala na ocne viecka a okolie oci, pokozku to dobre zjemnilo a nebola nutna aplikacia ocnych kvapiek. Pomozu aj ocne obklady z medovky lekarskej.