Cviky na oči - nevidím dobre do blízka

Našla som tu taku tému: Cviky na oči - nevidím do diaľky. Ja mám opačný problém, bez okuliare nevidím do blízka. Myslím čítať drobné písmenká. Niekedy ani väčšie neviem tak zaostriť. Dioptrie nemám silné, len strašne ma vie naštvať, že každu chvíľu mám vytiahnuť okuliare na čítanie. Aj ked pozerám televízor, neviem prečítať bez problému teletext alebo malé písmená na obrazovke. Pri tom mi do diaľky okuliare nedali. Dalo by sa nejakým spôsobom lepšiť môj zrak? Pomohli by dierkované okuliare? Na jednom oku mám tupozrakosť. S tým okom neviem rozoznať ani na počítači, čo píšem, len oboma očami. Spolu mi fungujú celkom dobre.

Ešte dodám, mám Amblyopiu - tupozrakosť a Presbyopiu - čo má väčšina ľudí po 40-45 rokov.

Dita a neuvažovala si o operácii očí? Ja som mala takýto istý problém, krátkozrakosť, nevidela som bez okuliarov čítať ani na pc, ani teletext, titulky, cenovky v obchode keď boli ďalej. Tiež som mala jedno oko tupozraké, dnes som 3 roky po operácii obidvoch očí, vidím perfektne, bez okuliarov a dioptrie sú 0.

Danka ja nemám krátkozrakosť ale presbyopiu,to je slabozrakosť. Pritom na jednom oku tupozrakosť no to mi neprekáža. Slabozrakosť, čo je bežné po 40-ke, to znamená že v normálnej blízkosti už menšie písmenká neviem prečítať, hovorí sa na to - človek má krátke paže. Na to treba okuliare na čítanie. Ja sa len pýtam, či nemá niekto s tým skusenosť, že by tie cviky alebo dierkové okuliare pomohli. Na čítanie mám 0,75 do diaľky mi nepredpísali zatiaľ. Takže operáciu neradia, slabozrakosť pribudajucim vekom aj tak sa vráti.

Aj si myslim, že Dita tiež nemá krátkozrakosť podľa toho, čo som tu čítala. Neviem ona koľko má rokov.

Ide o ochabnutie ocneho svalu. Cviky - striedat pozeranie do blizka a nasledne do dialky. Opakovat velmi vela x denne. Treba trpezlivost a vydrz, lebo sval si treba tymto cvikom vytrenovat, aby sa vedel pohotovejsie napinat a ochabovat pri pozerani predmetov blizsie a dalej.

S dierkovymi okuliarmi mam dobru skusenost. +3,5 a da sa nimi citat. Trochu je problem zvyknut si sledovat text nie pohybom oci.

Danka a kde si bola operovaná? Môj syn 6 rokov, má tupozraké pravé očko, a tiež som rozmýšľala, či sa to v budúcnosti bude dať pooperovať. Ďakujem Ti krásne za odpoveď.

Kde si ich kupil, koľko stáli? Aj si si všimol, že sa ti zlepšilo videnie, alebo len čítať to používaš? Poprípade telku pozerať je lepšie v tom?

Dobrý deň, čítala som Váš príspevok, že sa Vám zlepšil zrak po operácií a pritom ste bola tupozraká na jedno oko. Chcela by som sa spýtať, kde ste bola operovaná a akom veku, pretože mám 11-ročného syna, ktorý tiež má pravé oko tupozraké, a veľmi sa mu to nelepší, skôr zhoršuje.