Cysta v kosti

Zdravim, MRI mi zistili enchondrom (cysta) v kosti predkolenia v pistale (lat. tibia), mal uz ju niekto alebo sa stretol uz s takym niecim?

Dnes som zistila, že môj 10 r. syn má cystu v predkolennej kosti. Neviem na nete nič konkrétne nájst. Som zmätená a neviem, čo to má znamenať. Nájde sa niekto, kto mi o tomto povie čo najviac?

Dobrý den, náš syn (16) má cystu (dutinu) v pažní kosti, před 2 lety mu kost praskla, poté došlo ke zhojení a přestože jsme byli lékařem ubezpečeni, že je vše v pořádku, bohužel včera mu kost praskla znovu. Příčinou je zřejmě jeho rychlý růst v tomto věku. Podle všeho čeká syna operace - výplň buď syntetickým materiálem nebo vlastník kostním štěpem. Jinak tato diagnóza spadá pod ortopedii. Není to příliš obvyklá vada, nicméně neměla by být zvlášť nebezpečná. Rozhodně ale z naší vlastní zkušenosti doporučuji to medicínsky řešit. Viz také odkaz www.ulekare.cz/poradna-lekare/cysta-v-kosti-29134.

Dobrý den, můj syn 15 let, má ten samý problém, před 10 měs. si zlomil ruku, pak jsme chodili na kontroly, dnes nám bylo řečeno, že bude nejspíš operován, taky mi řekli, že jako matka budu žřejmě dárkyně kostního štěpu, prý vzhledem k jeho věku, by mu jeho štěp neměli brát, co řekli vám?