Cysty v prínosových dutinách

Na CT vyšetrení mi zistili cysty v prínosových dutinách. Vybrala som troje antibitiká a zápal PND sa stále vracia. Doktor uvažuje o operácii. Máte s tým nejaké skúsenosti? Nedá sa to nejako ináč liečiť ako operačne?

No mne zistili cystu keď som mala 12 rokov. Ja som mala niečo aj s nosnou prepážkou tak navrhli, že sa to bude riešiť operačne. Ja som nesúhlasila, no mamka áno. Vraj to tak bude lepšie. Asi mesiac som chodila na všelijaké predoperačné vyšetrenia a tak. Po tom mesiaci ma už poslali na operáciu. Už deň pred operáciou som nemohla ani jesť ani piť. Samozrejme, že mi napichli Kanylu a tak. No a potom som šla na zákrok. Operácia trvala takmer 2 a pol hodiny, pretože u mňa sa vyskytli ešte nejaké komplikácie. Po operácii som bola prevezená na izbu. No čo som sa zobudila to boli strašné bolesti, kt. sa nedali vydržať, musela som byť nonstop na antibiotikách. Asi po dvoch dňoch ma viezli na kontrolu k lekárovi čo ma operoval. V nose som mala tampón kt. mi vypĺňal celú dutinu, v kt. sa nachádzala tá cysta. Tú mi samozrejme vybral a začala sa valiť krv, kt. mi odsávali asi 20 minút. Uff. Na tretí deň po operácii mi vyberali nejaké fólie z nosa to si nepamätám, pretože som robila taký cirkus, že ma radšej uspali, ale toto vraj vôbec nie je bolestivé, len ja som mala už toho dosť. Predsa len 12 rokov a také dačo podstúpiť. No nič príjemné. Ale musím uznať po tej operácii sa mi všetko zlepšilo. :slight_smile: Už ani nemám bolesti hlavy, proste všetko je fuč. Lekári síce povedali, že sa to môže vrátiť, no ja dúfam, že už nikdy viac ! Tak toto boli moje skúsenosti. Dúfam, že aspoň trošičku pomohli.