Darovanie krvi a marihuana

Chcel by som vediet, ci sa robia testy na drogy pri prvom darovani krvi, fajcim totiz marihuanu a chcel by som ist darovat krv, vopred dakujem!

Ďakujem pekne, takú krv aby som dostal, nemusí to mať iba pozitívne účinky, uvedom sa!

V ziadnom pripade nedaruj krv … urcite sa to da zistit, ale testy na marihuanu su dost drahe a robia sa iba ked je podozrenie, ze by si mohol fajcit, neviem ci aj pri darovani krvi sa to zistuje, podla mojho nazoru asi by sa malo. Ale kedze zijeme kde zijeme, tak neviem, ale zober si to z druhej stranky, keby mali dat krv tebe, prva myslienka by mohla byt, od koho mi davaju krv? A co ta krv obsahuje!

Nemyslíš, že si sám ničíš život drogami? Čo ťa vedie k tomu aby si zachránil život niekoho iného? Myslím si, že ten, kto daruje krv si váži život … čo ty?

A prečo si dal tomu nadpis “please help me…”? Lebo to už nie je o tom, že ty chceš niekomu pomáhať, ale o tom, že ty potrebuješ pomôcť! Čo sa týka otázky drog, tak ich prípadné užívanie by sa malo vždy kontrolovať aspoň verbálne - zodpovedaním otázky do dotazníka. Existujú i orientačné kontrolné súpravy - také, ktoré sa používajú i na námatkové kontroly v školách, u policajtov a na pracoviskách.

Výhlaška ministerstva zdravotníctva SR zo 6.7.2005 O požiadavkach na správnu prax prípravy transfúznych liekov a z neho následne dotazník darcov krvi zakazuje Akú kolvek amnezu nepredpisaneho vnutrožiloveho alebo vnutrosvalového užívania drog vrátane anabolických steroidov alebo hormónov. Pokial viem, marihuana nie je ani vnutrožilová ani vnútrosvalová droga a takisto ani anabolický steroid alebo hormón. Teda je prípustná podla zákona prípustna. Navyše sa ani na transfuzkach nerobia testy na pritomnost THC, teda Marihuany. Sám som pravidelným darcom krvi a som tuhý nefajčiar, raz keď som bol darovať krv sa ma doktorka pýtala, či som fajčiar a ja že nie a doktorka sa potešila, že chvála bohu. Som jej povedal, že keď sme uz pri tom takže som počul, že aj fajčiari môžu darovať krv, že tam stačí 14 hod. pred odberom si nechať pauzu. A ona mi na to, že neznáša fajčiarov, lebo majú strašne zabordelizovanú krv. A vnej sa nachádza vela CO. Poznám veľa ľudí, ktorí pravidelne fajčia marihuanu a sú darcami krvi. Myslým, že za to nesie najvaščiu zodpovednosť narodná autorita, teda lekar z ústavu dohľadu nad zdravotnou staroslivosťou. Ktora nesie zodpovednost aj za legislativu, ktora v tomto smere je.

Určite na to upozorni na transfúznej stanici alebo u lekára, ktorý ti bude robiť vyšetrenie. A vy ľudia sa uvedomte, fajčenie marihuany beriete ako najhoršie narkotiká pritom dopady na organizmus sú minimálne, neobsahuje toxíny a nelikviduje žiadne receptory. Narozdiel a alkoholom, ktorý napáda celý organizmus sú negativne efekty marihuany zanedbatelné. Krv od človeka, ktorý si otvorí fľašku vínka so svojim partnerom, by ste prijali bez problémov, avšak keď si darca občas zafajćí tak už je to problém. Keby Vás bolia kĺby alebo máte stuhnuté svalstvo, opary či herpesy radšej skapať ako kúpiť konopné masti a prípravky, či?

Polka odpovedi je odfajc nech nejde. Co ak prave jeho krv mohla dakoho zachranit?