Dcera ma terorizuje

Ked moja dcera byvala u manzelky /nie sme rozvedení/, bolo pre mna vsetko v pohode, byval som z druhou dcerou a s tou sme si vychadzali. Toto druhe neposlusne dievcisko nechodi do skoly, chodi neskoro domov napr. o 2 hod rano a potom ked je vynadam, zavola na mna policajtov, ze ju terorizujem a bijem. Uz to urobila 2x. Pred par dnami odisla k babke a ked sa vratila za mnou povedala, ze ma udala na policii a ze ma aj s jej mamou /mojou manzelkou/ dostanu do basy. Neviem co mam robit. Uz sa to s nou neda vydrzat.

Jednoducha vec, posli ju k vlastnej materi /tvojej manzelke/ a nech sa o nu stara, co si budes ty zrat nervy, ked si rozumies s druhou dcerou. Nech nekazi moralku aj jej, ja by som ju surovo vyrazil alebo nalatal remenom, ale kedze to sa vraj nesmie tak von k materi alebo do polepsovne, zohnat dokazy zo skoly, ze vymeskava vyucovanie a ak si otec nealkoholik, tak to dokazes, en sa netreba bat a popracovat na tom.

Neviem, kolko ma tvoja dcera rokov,ale myslim si, ze casom by mala prist k rozumu. Raz urcite pochopi, co robi a zisti, ze to nie je spravne. Daj jej cas.

Taká agresia a nenávisť neprišla z ničoho nič, alebo ste ju tak vychovali, alebo ste jej robili celý život zle, alebo je to dieťa blbé ako tágo.

Ak je to tá tretia možnosť, tak sa poraďte s odborníkom, ktorý rieši takéto deti - psygológ, pedagóg alebo také niečo, lebo možno sa len dostala do zlej partie.

Preco byva u teba, ked to zjavne nechce? Ako pise duro. Praj jej stastie a posli ju k mame, potvoru.

No myslím si, že sa treba pozrieť späť do jej detstva, kde sa urobila chyba. Dieťa sa nenarodí zlé, zákerné … dieťa netreba vychovávať zákazom, príkazom, krikom, dieťaťu treba byť vzorom, pravdepodobne niečo také videla vo Vašom manželstve. No netreba dieťa odvrhnúť, treba mu pomôcť, čo takto láska, objatie, bozk, úcta, pochopenie … mala toho dostatok? Nie je to ohnisko problému? Hľadá von to čo nevie nájsť doma, robí to, čo videla doma, zamyslite sa, držím prsty … všetko sa dá riešiť. A jednu veľkú pravdu na záver: Dcéra potrebuje oca, dcéra kopíruje oca, dcéra si aj svojho partnera vyberie podľa Vás, tak jej buďte otcom!Aďa

Ešte šťastie, že nie si otcom mojich detí. Ako som písala, dieťa sa nenarodí zlé ani zákerné, dieťa sa vychováva tak, že rodičia sú mu príkladom a vzorom, dieťa kopíruje rodičov, prečo by mal dcéru šupnúť do polepšovne, jeho by som brala na zodpovednosť, alebo matku, resp. oboch rodičov. Určite dieťa bolo svedkom niečoho podobného, dostávalo sa jej málo pozornosti a tak teraz si ju vyžaduje takto, možno bola sestra viac uprednostňovaná, súrodenecká žiarlivosť, aby si aj ju konečne niekto všimol. Toto milujem, mám problematické dieťa tak šup k psychológovi, uvedomujete si akú traumu to dieťa môže zažiť, že ju to poznačí na celý život.