Dcerka nechce jest - 21 mesiacov

Vzdy sme mali problemy s jedenim, okrem jogurtu, maska a pudingu nam nechce nic jest s lyzickou, tak sme jej varene jedlo museli mixovat a davat jest s flasky a pritom ju zabavat, ale aspon sa najedla. Pred mesiacom mala chripku a odvtedy nechce nic ine len mlieko, sladke rohliky, kasu a to je vsetko. Robili jej krvne testy, vsetko je v poriadku. Doktorka jej vcera predpisala Peritol na chut do jedla. Neviem co robit, aby zacala normalne jest. Prosim poradte. Dakujem

A coho sa bojis? Ze zomrie od hladu? Ziadne zdrave dieta od hladu nezomrie, to mi ver. Zda sa, ze Tvoja mala je len naucena si diktovat a jest len to co jej chuti, lebo vie, ze to dostane a este k tomu aj zabavu. Staci, aby zakusila byt hladnou a ver mi spapa vsetko, co jej ponuknes. Zkus ju vyhladovat (ale pit musi) dobre je davat napr. len struhane jablcka, tie znasobuju pocit hladu. Viac ako 1 den to nevydrzi, ale hlavne nedat oblubene jedlo, ked odmietne jedno.

Dakujem za radu. Zajtra zacnem s hladovkou.

To isté funguje na dospelých aj dôchodcov, mám odskúšané - len ich treba nechať trochu vyhladovať a prestanú trucovať.