Definitívnu farbu očí má dieťa až v prvom roku života

Farba očí človeka je veľmi rôznorodá, prechádza v spektre od bledomodrej cez tmavomodrú, zelenú, zelenohnedú, svetlohnedú až po tmavohnedú



Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://www.zzz.sk/clanok/6252-definitivnu-farbu-oci-ma-dieta-az-v-prvom-roku-zivota

sa meni farba oci? ja mam vzdy inaksiu, v spektre od sedej, modrej, zelenej, a zltej, podla pocasia sa mi to meni, ked je zamracene, tmavo seda, ked je slnecno, tak modra, ale ak je slnecno, tak obcas aj zelena, zlte mavam malo kedy, nie uplne zlte, ale tony farby hraju do zlta,ako je teda mozne, ze sa meni farba oci podla pocasia, podla nalady? to mi nikto nikde nevysvetlil, a nikde som sa o tom este nedocitala

Celkom nesuhlasim s clankom. Moja mladsia dcera mala od narodenia nie velmi identifikovatelnu farbu oci. Urcite neboli modre, ale boli tmavosivo az skoro cierne, nie hnede. Ani jej nebolo vidiet zrenicku. Po asi tristvrte roku sa jej ocka vyfarbili na hnedo.

Vnucka ma 9 mesiacov a ma pekne modre ocka, mozno sa jej este zmenia.

Viera

co je vlastne farba? V podstate ta cast spektra svetla, ktora sa odrazi. Opticky sa preto moze zdat, ze sa Vam meni farba duhovky - ale to sa len menia fyzikalne podmienky (lom a odraz svetla alebo tak). Teda, aspon si myslim, ze je to tak :slight_smile: