Degenerácia makuly – vážne ochorenie očí

(Admin Zzz.sk) #1

Degenerácia makuly je ochorenie oči, ktorého výskyt narastá vekom. Označuje sa tiež ako vekom podmienená degenerácia makuly a používa sa skratka VPDM. Príčiny ochorenia nie sú známe

Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://www.zzz.sk/clanok/12138-degeneracia-makuly-vazne-ochorenie-oci

(Turonova Lydia) #2

Pekný den. Mám VPM, na jedno oko (lavé som prestala behom pár mesiacov vidieť. CHodím k lekárke na kontroly a zisťujem že rapídne mi postupuje strata zraku aj na pravé oko. Beriem OCUTEIN a kvapky proti slzeniu. Stravujem sa zdravo. Prosím poraďte mi ako zabrániť tomu, aby som neoslepla celkom. Dá sa to nejako zastaviť ? Som zúfalá, dostávam sa do velkých depresií (nikdy som nemala). Prosím pri zverejnení neuvádzať moje meno. Ďakujem.

(Marek) #3

S touto diagnózou vám doktor neporadí nič. Injekcie stav možno stabilizujú, ale nepolepší sa nič, laser je taktiež o ničom. Ja osobne som bol na tom ako Vy, po dvoch mesiacoch alternatívnej liečby som fit. Samozrejme chce to určitú dávku zaprenia, ale čo by v danej situácii človek neurobil, kto túto diagnózu má, viem o čom vravím. Googlite niečo ako dobreoci na západ od slovenska. Sám som vyskúšal.

(majka) #4

Marek, prosím, akú alternatívnu liečbu ste podstúpili? Prosím, poraďte. Neviem, čo robiť. Ďakujem. Majka

(Marek) #5

Hlavne netreba zúfať, zachovať si chladnú hlavu a a bezpodmienečne dodržiavať terapiu. Sem som sa obrátil www.dobreoci.cz. Bol som aj na konzultácii a všetko čo mi bolo doporučené som do botky napĺňal. Na stránke je záložka Ohlasy klientov tam si prečítaš aj môj progres v liečbe. Je to dosť aktuálne, ja sa tiež čudujem ako je to možné keď medicína je proti
tomu bezmocná. Držím palec

(Marek) #6

S radosťou reagujem sám na seba.
Dnes mi to potvrdila doktorka v lekárskej správe mám napísané "… zlepšenie… ! " pred vyšetrením tvrdila, že v tejto diagnóze Mb. Best dg. zlepšenie nenestáva.

(Jana) #7

Prosim o zaslanie kontaktu, mam zaujem o alternativnu liecbu aku ste podstupil. mam stanovenu diagnozu VPDM. Dakujem pekne.

(Marek) #8

Toto nie je reklama, fakt to funguje. Neotáľaj kontaktuj ho a pusť sa do terapie. Iba tomuto Pánovi vďačím za svoj zrak.
Držím palce.

Tomáš Brouček
http://www.dobreoci.cz/makularni-degenerace.html
+420 775 259 574
tomas.broucek@dobreoci.cz

(jarka ) #9

Dobrý den. Pán Marek čitala som, že vam pan Brouček pomohol. Myslím, že vy ste na tom videu, ktoré má na stranke zdravé oči. chcem byť optimista a veriť, že sa to naozaj dáá, lebo mám 38 rokov a red 3 rokmi mi diagnostikovali tuto chorobu. Mam krásnu rodinu, ktorá sa trapi a chce mi pomocť. injekcie stav len stabilizovali, tak chcem sa vybrať po Vašej ceste a veriť vam, prosim napíšte Jan z Košíc

(Marek) #10

Ano, da sa to liečiť, neberu sa žiadne farmaceutické prípravky a terapia je naozaj az “primitivna”, ale cuduj sa svete zabera. Ja som pocitil rapidne zlepsenie uz po 6 tyzdnoch. Cim je telo mladsie tym lepsie - aspon tak mi to bolo povedané:-). Tato terapia si zasluzi aby ludia o nej vedeli, preto som tu zacal prispievat, presne take pocity ako mate Vy som mal na zaciatku tohto roku. Z vlastnej skusenisti vravim, nevahajte ani den a kontaktujte dobreoci. Rodinka nech je Vám motiváciou, ako mne.
Marek

(Jarka) #11

Pan Marek ak sa tam dostaneme do Prahy a budeme Vas informovať moja manželka je s toho viac ako nešťastná, pred 4 rokmi jej zomrela mama ona mi tu stranku našla ak všetko bude ok Tak napíšem. A hlavne dakujem, že ste to dali do éteru aspon máme nadej vdaka Bohu za Vás Jan A Jarka

(Marek) #12

Teším sa, že ste rozhodnutý a čo je dôležité, máte aj dobrú podporu v rodine. Aj mne kontakt na dobreoci našla manželka a bola so mnou na konzultácii. Druhá vec bola to, že keď som tam išiel nejak vnútorne som tušil, že iba toto môže zabrať a tak sa aj stalo. Možno to, že ma na odborné vyšetrenie objednali až za 3 mesiace mi paradoxne zachránilo zrak. Tomu sa hovorí riadenie z Hora. Prikladám mail a držím palce.

(Marek) #13

Tak mail to nezobrazilo. mmmarecek"zavinac"gmail. com

(Katarína ) #14

Dobrý deň aká stránka to je?
cez link mi to neotvorilo.

(Katarína) #15

Už som to našla! je to ok :slight_smile:

(Marek) #16

Vlákno pravidelne sledujem, kľudne môžete prispievať

(Marek) #17

Nech sa páči, pre tých ktorý ešte váhajú, alebo si myslia že vek ich môže limitovať.
Kliknite na: http://www.dobreoci.cz/makularni-degenerace/uspesna-lecba-makularni-degenerace.html#

(Marek) #18

Kto sa chce oboznámiť s možnostiach liečby klinne na

tento program má naozaj výsledky o ktorých sa klasickej medicíne môže len snívať.
Váhaš? Tak klik na

tu sú výsledky.

(Marika) #19

Na spomalenie zhoršovania očí a degenerácie makuly mi očná proadila vitamíny, ja som sa rozhodla pre ocutein a musím uznať že mi ozaj pomohli

(Laura Miková) #20

"Odporúča sa pravidelný príjem doplnkov výživy s obsahom luteínu." = odporúčam hlavne vitamíny ocutein, obsahujú najviac luteínu v porovnaní s inými podobnými prípravkami na trhu