"DEMISIA"

Týmto oficiálne podávam demisiu na funkciu dospelého človeka. Rozhodol som sa, že na seba beriem zodpovednosť osemročného dieťaťa!
  • Chcem chodiť k McDonaldovi a myslieť si, že je to štvorhviezdičková reštaurácia.
  • Chcem si púšťať drievka po mláke a pohánať ich hádzaním kameňov.
  • Chcem si myslieť, že lentilky sú lepšie ako peniaze, pretože ich môžem zjesť.
  • Chcem v lete ležať v tieni toho velkého duba a predávať tam s kamarátmi malinovku.
  • Chcem se vrátiť do čias, keď bol život jednoduchý - stačilo poznať len farby, násobilku a pár básničiek a nevadilo mi to, pretože som nevedel, čo všetko neviem a bolo mi to fuk. Vedel som byť len šťastný v blaženej nevedomosti o všetkom, čo by ma mohlo rozrušiť alebo naštvať.
  • Chcem si myslieť, že svet je spravodlivý. Že ludia sú poctiví a dobrí.
  • Chcem veriť, že všetko je možné.
  • Chcem zabudnúť na zložitosti života a tešiť sa zase z maličkostí.
  • Chcem žiť znova jednoducho.
  • Nechcem, aby se môj deň skladal z porúch počítača, kopy papierov, zlých správ, starostí ako prežiť do výplaty, účtov, ohováraní, chorôb a straty milovaných ľudí.
  • Chcem veriť v silu úsmevu, objatia, láskavého slova, pravdy, spravodlivosti, mieru, snov, predstavivosti, mužnosti a stavaniu snehuliaka.
  • Takže tu je moja šeková knižka, klúče od auta, kreditné karty a formulár na daňové priznanie.
  • Oficiálne rezignujem na dospelosť.
  • A ak o tom chcete ešte diskutovať, musíte ma najprv chytiť.

Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://www.zzz.sk/clanok/14372-demisia