Depresia a pomoc blizkych

Dobrý deň. Trpím depresiou už vyše 6 rokov. Stále dostávam od života rany pod pás,tak to jednoducho nezvládam.Žijem sama s 12 ročnou dcérou.Nemám rodičov. Teraz mi dali dražbu na byt,bojujem o svoje zamestanie a neviem ako to zvládnem.Myslím,že toto už je na mna privela.Vďaka práceneschopnostiam som neplatila byt,aby sme vyžili.Výživné o ničom,dlžný je nám vyše 4000 eur.Čo mám robiť??? Prosím poraďte mi. Dlh na byte chcem vyplatiť,veď sa o to usilujem celý čas,ale zdravie ma stále zradí a pomoc nikde! Navštevujem aj psychiatra,ale lieky nie sú všetko.Pomôžte nám!

Navstivte psychoterapeuta,ktory pracuje aj na poistovnu, vaššinou su to klinickí psychologovia.Sucastou liecby depresie su nie len lieky ,ale aj psychoterapia.
Rita Sv.

Ak Vaša známa verí v Boha, tak je to jednoduchšie. Niektoré choroby vyliečia modlitby, návšteva kostola alebo pútnického miesta.

Len to prosím nerobte! Vždy je nejaké riešenie. Ak ste spravila nejaké chyby, treba aj sama sebe odpustiť a nepripustiť zaťaženie nad svoje sily. To, čo nezvládate, zverte Vyšším silám.

vyhláste bankrot a musia Vám dať primerané splátky

Skúste užívať Omega 3 vitamíny, obsahujú rybí olej, ktorý pôsobí antidepresívne

Mam chut zomriet. K comu som veril je blazonstvo. Sadil som na to cely moj zivot. Tri krat som bol hospitalizovany na psichiatrii prezil som skutocne pribehy ohladne Boha uveril som k tomu. Dnes som dostal spravu ze je to nezmysel. Tak som predsa chory. Som depresivny maniak. Zodpovedam za moje ciny. Mozem ja za to co sa stalo. Co mam robit.

Mam hrozny strach co bude dalej nemozem spavat a myslim na najhorsie.Zostala som nezamestnana a mam drazbu na dom.Neviem co bude dalej ale asi to nezvladnem.

ty svoj zivot sam nikdy neskoncis,lebo si sobec

Bencikova, depresia prestane ak prestaneš klamať a ubližovať okoliu. Nik ti nedlží žiadnych 4000€, neklam že si byt neplatila pre práceneschopnosť, peniaze si minula na blbca, ktorého si mala v byte a obral ťa o čo sa len dalo. Nepotrebuješ pomoc, potrebuješ v prvom rade ty sama sa chovať ako človek, matka dieťaťa a nie ako zver.

Presne tak, schovavat sa za dajaku diagnozu, vyhovarat, ze nema partnera, rodicov a pod. je velmi trapne v jej pripade! Vie celkom v klude okydat ludi, ktori jej podaju pomocnu ruku. A je pravda, ze aj klame! A v tomto pripade plati aj to, ze kto klame ten aj kradne! Velmi rada si z cudzieho odnesie co sa jej hodi! Ci je to dalsia jej diagnoza? Kleptomania? Potom u ludi vzbudzovat sucit, lebo je chudinka chora!

Ahojte prosim o nejake rady milujem jedneho chalana je to moj bivaly doteraz sme boli kamarati z vihodami ale neviem všetko sa kazi uplne všetko uz neviem co mam robit som na dne neviem co dalej nevladzem vsetko sa namna ruca ale ja ho stale milujem. Dakujem za kazdu radu