Depresia a úzkosť spojená s nespavosťou

Dobrý deň, zakladám túto tému, a dúfam, že sa nájdu ľudia, ktorí majú s týmito ťažkosťami skúsenosti. Ja sa liečim už 7 rokov, beriem lieky, ale necítim sa na 100% a asi ani nikdy nebudem. Pri pomyslení na to, že budem brať lieky do konca života a že sa budú vo mne striedať pocity hlbokej beznádeje a veľmi zriedka pocity spokojnosti, ma niekedy zachváti zúfalstvo. Pocit, že bez liekov sa nikdy nevyspím a nebudem cítiť normálne a šťastne. Som mladá, mám život pred sebou, ale psychicky sa cítim ako stará žena, na sklonku svojho života. Budem rada ak sa ozve niekto, kto to zažíva podobne a možno aj našiel nejaký recept ako na to.

Ahoj, nezavidim, ja mavam tiez podobne problemy so spanim, ale snazim sa bojovat bez pomoci liekov. Prosim napis, ako ti to vzniklo a co si myslis, ze moze byt pricina (stres, smutok atd). Taktiez, neviem ci som spravne pochopila, mas depresie z toho, ze nemozes spat alebo nespis lebo mas depresie?

Jenny, po tolkych rokoch co s tym bojujem som uz aj zabudla co bolo skor, ale zacalo to tym, ze som nemohla zaspat, mala som pocit uzkosti a paniky, cez den som bola v pohode, ale ked som mala zaspat, vzdy som sa akoby strhla, busilo mi srdce a takto sa to opakovalo skoro celu noc. Spala som 2-3 h a po niekolkych dnoch som uz nemohla dalej fungovat. Neviem, co mohlo byt spustacom, pretoze sa to stalo z nicoho nic. A u teba je to ako? Ako s tym bojujes?

Ahoj, ja som nemohla spavat uz od maleho babatka, bola som predcasne narodene dieta a mama mala so mnou trapenia, vzdy som bola strasne hyperaktivna a zaspala som az ked som bola doslova unavena ako kon po fyzickej namahe na cerstvom vzduchu. Jednoducho mam tak nastaveny organizmus. Neskor, ked som zistila co je to stres, ucenie a praca sa to este zhorsilo, lebo som nemohla spat s vedomim, ze mam toho este vela na robote a jednoducho moj mozog nemohol vypnut. Sla som na akupunkturu (zijem v Londyne) kvoli spaniu a az ked som mala napichane ihly v sebe, tak som zaspala, ale dalsie dni zas to iste. Potom som zacala chodit do fitnes kazdy den, ze reku unavim telo a bude lepsie. Lenze bolo to este horsie so mnou. Potom som skusila tabletky na spanie, ale to nie je riesenie, skor ta otupia a na druhy den si k nicomu. Potom som nechala pracu a momentalne studujem, mam sa dobre, nemam tolko stresu, ale aj tak mam velke vykyvy v spanku. Vtedy som pochopila, ze v tom je nieco viac ako len stres a pod., ze ja mozem spat len ma nieco v tele blokuje. Mavam aj problemy s chrbatom, tak som si nasla tu v londyne osteopaticku, kt. sa vsak venuje aj prirodnemu lieceniu a Kineziologii. http://integra.fost.sk/clanky/mozne_vysvetlenie.pdf Prestuduj si na internete o tejto praktike. V podstate ked k nej pridem, tak skusa moje svaly, a hmatom zisti, co mam zablokovane, potom z toho vyvedie uzaver, preco sa mi to zablokovalo (kazdy sval na tele je priamo prepojene a zavisly na organe, bloky mozu spustit emocie, uzkost, stres, zla zivotosprava, fyzicka zataz atd). Z toho vyvedie, ze kt. organ mi nefunguje ako ma a pretestuje ma prikladanim magnetu a vzorky mineralu / vitaminu na moju hrud a povie mi, coho mam nedostatok. Zaujimave je, ze mi zistila, ze mam uplne zly pazerak a pecen bez ich zivotu potrebnych vit / mineralov z velkou davkou kofeinu v sebe (ked som pred rokmi sla na akupunkturu, tak mi tam tiez povedali, ze moja pecen sa strasne prehrieva a to mi blokuje spanok). Kedze mi pecen nefungovala ako ma, som si nahromadila v tele vela toxinou, adrenalin sa mi tiez neodblokovaval (zamoreny limfaticky system) a v podstate sa mi v tele spustil mechanizmus, kt. potom ovplyvnil moj mozog, zmyslanie, spustil navaly depresie, uzkosti, placu a hnevu a hlavne problemy so spankom. Teraz pokracujem v liecbe - detoxikacii pecene, nepijem vobec kavu, alkohol (ten som aj tak vela nepila) a beriem postupne vela vitaminou co mi zistila, ze nemam. Co je este uplne uzasne, ze mi normalny doktor diagnostikoval (bez testov) 2 roky dozadu alergiu, kt. som nikdy pred tym nemala a musela som brat lieky, bez kt. som bola naozaj bezmocna. Lenze v poslednej dobe (vdaka mojej kineziologicke) som sa citila lepsie a uz pol roka nemusim nic brat, citim sa fantasticky, spravila som si domaci test a bol negativny. A To vsetko mala na svedomi moja pecen. Ked sa preliecim, tak mozem zasa si dat troska kavy alebo alkoholu, ale s mierou a hlavne si musim zlepsit stravu. Chcela by som ti odporucit, ze nechod na to tak, ze nutis telo liekmi atd. zaspat, ale najprv musis najst pricimu preco ti to v tele nefunguje, je to tazke, mne to trvalo roky, ale je to jedina cesta. Dovody poruchy spanku su psychicke, fyzicke (choroby atd.) a emocionalne. Sprav si poriadny prieskum v sebe po psychickej a emocionalnej stranke a urcite vyhladaj nejakeho odbornika na tuto kinesiologiu alebo imunologiu, proste niekoho, co ta bude testovat a nie ti predpisovat od oka vseliake lieky (ako vacsina doktorov, pokial to nemaju na paprieri, ze ten dany clovek ma naozaj nejaku chorobu na kt. potrebuju lieky). Ja mam este pred sebou dlhu cestu a moje telo prechadza teraz velkymi zmenami, ale konecne som unavena ako kazdy normalny clovek na konci dna a spim pocas noci! Myslim si, ze v tvojom pripade, to moze byt nieco podobne, tak ci onak, ci uz si mala najrpv problem zaspat alebo depresie a uzkost, to je v podstate jedno, pretoze tieto veci idu ruka v ruke, nieco sa odohrava v tvojich organoch (chemicka, psychicka nerovnovaha), co ti potom sposobuju tieto bloky a vedie k tvojim problemom. Takze urcite zacni touto cestou, budes mozno prekvapena, co sa vsetko dozvies o svojom tele, ale hlavne mu budes moct nacuvat. Len neber prosim ziadny chemiu, len vit, / min. a bilinky a akupunktura a masaze su tiez velmi napomocne. Jajaj pisem od buka, prepac, len sa ponahlam, ale ak mas nejake otazky, tak sa ozvi.

Jenny, u kazdeho cloveka je nieco podobne a zaroven mnohe detaily spustacov, pricin odlisne. Najlepsie bude, ak budes pocuvat svoje vnutro a skumat svoju cestu, svoje priciny a aj svoje postupy liecenia, skumania bud s odbornikom na psychicke problemy, alebo s kineziologom, homeopatom., cimkolvek zacnes bude to tvoj sposob a tvoja cesta liecenia. Ponor sa do svojho vnutra, do svojej historie, aj rodinnej, v nom mas aj vela zdrojov podpory a odpovedi, ktore mozes kedykolvek zacat skumat. Psychologicka, psychoterapeutka, Rita Svihranova, www.psychoterapeut.zzz.sk

Ja sa cítim tak isto, tiež som smutná, deprimovaná, mám depresie už celé roky, nikdy som s tým nič ale nespravila. Posledné dva mesiace tiež moc toho nenaspím, ani nemám potrebu. A nekompenzujem si tým nič. A lieky na spanie to veru nie je nič moc. Pozri si na nete nejaké finty, ako mať lepší spánok, (sú všelijaké neškodné rady ako napr. zjesť lyžičku medu pred spaním atď. …) taktiež som počula o nejakých čisto prírodných tabletkách bez receptu, čiže to nebude nič silné ani nebezpečné. Musí sa nájsť predsa nejaký spôsob. Držím palce!

Ahoj. Ja som na tom velmi podobne ako Ty. S chronickou nespavostou sa trapim uz 9 rokov. Zacalo to v 26-tich rokoch a trva dodnes. U mna sa to trochu, na urcity cas zlepsilo pocas tehotenstva, ale potom sa to vsetko vratilo znovu. Som na tom asi tak, ze ak neuzivam lieky, dokazem vkuse nezaspat aj cely jeden tyzden, co u mna nasledovne sposobi velku depresiu. Lekari mi vacsinou predpisuju Stilnox, ten sice zaberie, ale sposobuje velku zavislost, a potom uz nestaci na zaspatie len jedna tabletka, ale viac. Vela krat som sa ho pokusala vysadit, ale viac menej neuspesne. Potom som sa 2 krat liecila v nemocnici, zakazdym po 3 mesiace, a sa mi to zlepsilo (lieky postupne vysadzovali cez nahradne lieky, antidepresiva a psychoterapie). Ale vzdy sa mi to vratilo naspat. Teraz idem skusit melatonin a homeopatiu, a velmi dufam, ze to pomoze. Resp. by som este skusila cinsku medicinu.

Po prečítaní vaších problemov by som vám rada poradila EEG a Hrv biofeedback. Odporučam na základe mojích (a nielen mojích) skúsenosti. Popis metódy je na internete. V prípade dalších otázok môžem ešte dať další príspevok.

Prosim mohli by vas pekne prosim ludi ktory by mi mohli zaslat lieky na spanie koli nespavosti som na invalidnom za ktory beriem150e mesacne a mam22r. syna. NNNNemozem
Spavat, preto prosi dobrych ludi o pomoc. DAKUJEM PEKNE MOJA ADRESA JE mirerenka@gmail.com

Liec sa stravou viac ovocia a zeleniny + bylinne caje napr. medovka na upokojenie nervoveho systemu Lecitin, bezne zohnat v lekarni. Ked ti bde lepsie zacni s miernym cvicenim pri hudbe, vid internet youtube.

BIOLOGICKA LIEČBA, klinika, ktorá vás lieči formou regenerácie a ultrafiltrátov. pozrite si www.euf.sk
liečba chorob makkeho tkaniva čiže aj CNS - centrálny nervový system

Ahoj, zobúdzam sa večer trpím panickou poruchou po zobudení sa trasiem, bije mi srdce v rýchlom tepme, potím sa, mám sucho v ústach, no necítim sa normálne trvá to týždeň. prosím o radu beriem len frontin keď mi dôjde zle hneď ho zjem aj teraz momentálne som tak urobil. Poradte mi prosím, ako zvládať tieto ataky v noci cez deň to zvládam ešte ale, aj cez deň je to zlé cítim sa ako blb rodina sa o mňa bojí, trápia sa keď ma tak vidia, ale veľa mi pomáhajú. Je to hrozná choroba radšej byť 3 mesiace v sadre, ako trpieť takouto pliagou. Veľa sa o tejto poruche píše aj na internete tak čítam a snažím sa pochopiť, že je to len chvíľkový zlý stav, ktorý prejde. Tak sa to aspoň píše :slight_smile: chvíľkový stav s intenezívnym prežívaním strachu a úzkosti. Touto chorobou trpím už skoro 6 rokov mal som rôzne záchvaty a už všelikde napr. V autobuse, v obchode v dlhej rade, von. Myslím že, sa u mňa vyvinula aj istá fóbia. Ale snažím sa žiť a zmieriť sa s tým, no hlavne, pochopiť to. Mám krásnu dcéru, manželku o pár mesiacov mám nastúpiť do práce chcem existovať normálne prosím o radu niekoho, kto vie o čo píše, dúfam že tu niekto taký je :slight_smile:

Napište mi lime@atlas.sk

Rady ako dobre zaspať… Dlhodobú 15-ročnú nespavosť už prestávam zvládať. Lieky zaberali na 1-2hod. , niekoľkokrát ma pokúšali uspať na psychiatrii :slight_smile: , následne som brala všetko čo prišlo od tradičnej medicíny, prešla som do štúdia psychológie, vých. filozofie, liečiteľov a psychológov som si tiež hľadala. Je to peklo a nikto mi trvale zatiaľ nedokázal pomôcť… telo mi už vypovedáva “službu”. Opísať muky z nespavosti sa ani nedajú. Objavila som Fénixove slzy a nech si o konope myslíme čo chceme, pomáha, nie je návykové, má len jeden problém, nie je povolené a je drahé.

Kde je možné zakúpiť fénixové slzy, mal by som záujem a ako sa to dávkuje?

Ako odpovedať? Čo Viera v Boha? Ježiša Krista. Nie je to duchovný problém? Takéto problémy mávajú ľudia, čo sa dostali do styku s ezoterickými filozofiami. Oslobodiť sa od toho vo sviatosti zmierenia, prijať Eucharistiu... hm.

Zdravím , máte z tým nejaké skúsenosti ? prosim napiste mi , tiez mam problem zo strachom a nepokojom , noo zacalo to rozchodom priatelky somnou ked si zacala z iným , od vtedy je to 5 mes. A nie a nie sa z toho dostat , uz mi bolo aj lepsie a zasa je mi horsie , uz mam z toho aj oslabene ladviny ... môj mail : proud507@azet.sk

Kto prezil podobny problem ? Priatelka ma vymenila za ineho , zosypal som sa , uz je to 5 mes.stale som to tlmil len , lexaurinom , nakolko mi anidepresiva robili stavy ktore sa nedali vydrzat, viem ze lexaurin nieje dobre brat dlhodobo , ale antidepresiva neznesiem , a co mam robit ? Neviem sa z tym zmierit je to mozne ? Horsie mi byva od rana do cca 17 hod. Na vecer mi je uz dobre , mavam strach a nepokoj vnutorny , behavam , pijem smothie , jej semena , slnecnica, lan, tekvicove, orechy, pijem caje bylinkove , uz ale citim ladviny a krize , tak zacnem pit take caje , noo neviem prestat fajcit , cim viac mi je zle tym viac fajcim , kto mi vie poradit este nieco ? Preco sa mi to po 2 tyzd. Zase zhorsilo ? Sice som ochorel vyroza zeby preto ? Telo je oslabene ? Nemozem teraz behavat aj to nieco pomohlo ...a modlim sa kazdy den ...snazim sa odpustit jej aj sebe , nakolko hodila vinu na mna :(

RADA PRE VSETKYCH CHLAPOV( A NETARAM DO VETRA)...ak mate problem s depresivno-uzkostnymi priznakmi urcite si dajte skontrolovat hladinu testosteronu.Doporucujem u doktora ktory je kamos alebo aspon mu doverujete (urolog alebo endokrynolog) .Urcite nechodte k ziadnemu idiotovi (v Kosiciach som na jedneho takeho debila natrafil)....budte neodbytny ,referencne hranice si nechajte dobre vysvetlit ,vsetko co vam povie si overte (aj ked na webe je v tom pekny zmätok ....clovek ma pocit ze kazda stranka hovori nieco ine) Pozor podla mna ale pri urcovani ci mate dost alebo malo neplati matematika...t.j. ze ked je o 0,1 viac ako dolna referencna hranica tak mam dost....je to individualne a taktiez sa jeho hodnota meni kazdych 4-5 minut.Doktori a poistovne su pekne kurvy a predpisovanie tohto hormonu je dost prisne kontrolovane ...verim ze kvoly holohlavym nafuknutym blbeckom v posilovniach....ale potom ked obycajny clovek fakt potrebuje tak s tym robia pekne obstrukcie .....ale ked je uroven na dolnej hranici tak minimalne ako prvy krok by vam mal predpisat aspon derivat testorenu (Proviron) ktory nie je samotny hormon len stimuluje lepsie vyuzitie vlastneho tvoriaceho sa hormonu ...uz aj ten casto po par dnoch pomoze

ako tak citam tieto spravy, tak zistujem, ze nie som jedina, ktora depresiami a nespavostou trpi. sice sem prevazne pisali len chlapi, no pevne dufam, ze poradite aj mne. uz neviem co mam robit :frowning: :frowning: depresiami trpim uz vyse dvoch mesiacov a teraz sa k tomu pridala nespavost. som v koncoch :frowning: :frowning: co vam pomohlo??