Detský domov

Môj sen je pracovať v detskom domove, neviete, sú tam nejaké špecialne požiadavky na vzdelanie? Dík

Ahoj, ja som v deckom domove pracovala. Na vychovávateľa treba mať vysokú školu - pedagogika, špeciálna pedagogika, sociálna práca…a treba mať hlavne pevné nervy, veľa trpezlivosti a treba sa vedieť odosobniť a nevnímať veci citlivo - lebo prácu tam nezvládneš…je to makačka za oničom peniaze, robíš denné a nočné služby, víkendy, sviatky…držím palce :slight_smile:

Moja stará mama pracoavala celý život ako zdravotná sestra v deckom domove pre deti do 3 rokov. Má vzdelanie zdravotná sestra. Naozaj treba vedieť oddeliť súkromie od práce. Inak budeš chcieť adoptovať všetky deti :o) Pri ich pohlade máš pocit, že Ti pozerajú na dno duše…

detské domovy pre deti do 3 rokov už neexistujú…novorodenci sú v jednej skupine “rodine” so staršími deťmi. Decáky fungujú na princípe domáceho prostredia - teda sú spolu deti všetkých vekových kategórii, o ktoré sa stará vychovávateľ/ka.

ahojte ja som moiroslav šana mam 19 rokov bol som deckom domove a viem čo to je bit pri decka a znimi rast ja som bol od narodenia deckom domove a nelutujem to,lebo decky domou a ludia co tam pracovali mi dali druhy domoua novu rodinu.Mate pravdu netreba nadviazovat citove vstahy medzy detmi a vychovatelmi ale ak skutocne nemate ani trochu zaujem o tieto deti nema zmysel tam robit.ja som z deckeho domova odišiel uš je tomu skoro rok a dokazujem nečo v živote lebo naučil som sa niečo a mojim slovom je nebit jak moji rodičia a bojujem stim teras som prenajme robim a som rad lebo stat na vlastnich nohohach neje take lachke deckom domove som mal šetko , ja ked som išiel na strednu skolu tak prvom ročniku som rožmišlal kde pojdem a kde skončim trapilo ma to a štrašne ale musel som si najst hlavnu cestu po ktorej možem ist a vibral som si tu spravnu ajked su tu prekaški ale nevzdavam sa bojujem lebo chcem nečo dokazat v zivote a kebi som robil deckom domove tak vedel bi som pochopit deti ako sa maju bit bez rodičov lebo som to prežival a viem čo to je tak ja iba tolko ked som vas urazil tak mi to prepačte tak ahojte dam vam pre istotu moj meil minko115 @ azet .sk

AHojte, ja by som sa chcela spýtať, či sa dá v detských domovoch pracovať ako dobrovoľník alebo niečo podobné. dakujem

ahojky barborka ano maš pravdu musiš mat trpezlivost a hlavne pevne nervi ale nekedi to nestači nekedi človek strati tam aj to čo mal nechane ked pride domov mislim tu radost atd ,a malo penaze? čo sa tika toho tak vtom ti nejako neviem otpovedat , ale nektori ludia su tam ptreto lebo chcu videt tie decka ako bez tich mam ocov a surodencov žiju su tam vela deti ktori su tam aj bez surodencov ale maju kamošov ale pride ten den a chvila ked sa ten chlapec bude pitat na rodičov čo sa stalo atd , ved ti to vieš lebo si tam pracovala ako si uviedla ja som bol decaku 18rokov neviem kolko si ti pracovala tam dlho , Barborka inač dakujem ti za reagovanie a prajem pekny dnik

Ahojte,táto téma ma veľmi zaujíma,lebo si myslím, že by túto prácu mali robiť ľudia, ktorý majú záujem pracovať s týmito deťmi. Čo je to za rodiča ak sa o svoje nestará alebo nezaujíma? Stačí nejaký pozdrav, telefonát raz za čas? Čo ostatné dni? Kto sa postará? Nenazývala by som ich rodičmi. Praví rodičia sa dokážu o svoje deti za každých okolností. Iste môže prísť aj choroba, ale to je už o niečom inom. Na jednej strane sú nezaopatrené deti,ktoré chcú byť milované, na strane druhej sú ,páry" ktorých je tiež veľa a chceli by sa stať pravými rodičmi , ktorí by sa dokázali postarať o deti. Medzi nimi je veľká bariéra zbytočnej byrokracie a roky čakania !!!.Toto je potrebné prelomiť. Nikto ma nepresvedčí o tom, že je potrebné absolvovať nejaké x dňové školenia, testy ???. Vychovala som s manželom 2 deti dnes sú už dospelé a neboli sme na žiadnom školení rodičovstva.V prvom rade musí byť záujem , rodičov" ak je záujem treba s ním ďalej pracovať a neodradiť páry zbytočnou byrokraciou. Osobne mám veľký záujem na tom aby som si dieťa zobrala do pestúnskej starostlivosti, odrádza ma však byrokratický prístup . Je to na škodu veci, pretože deti popritom rastú, len v tejto oblasti pracuje veľa nekvalifikovaných ľudí, ktorí nemajú záujem niečo zmeniť. Vôbec im nejde o deti. Sama študujem sociálnu prácu a žasnem nad touto problematikou. Vidím v nej strašne veľa otáznikov a neochoty niečo zmeniť.
S pozdravom Betka

Dobrý deň, ja by som sa chcela spýtať, keby chcem pracovať v detskom domove, musím mať vysokú školu alebo by mi stačil kurz? Alebo či by som nemohla pracovať ako dobrovoľník. Ďakujem za odpoveď.

A neviete náhodou niekto, či môže, hoci to asi bude znieť divne, ale môže človek, ktorý vyštudoval psychológiu (magisterské štúdium má ukončené) pracovať ako vychovávateľ v detskom domove? Lebo niekto tu spomínal, že treba mať výšku pedagogika, soc. práca, ale mohla by byť aj psychológia? A neviete, či v tých ostatných stačí Bc. ? To, že psychológ pracuje aj v detskom domove ako psychológ, samozrejme viem, ale zaujíma ma, či môže robiť na tej pozícii vychovávateľa, asi nie čo?

Ahojte. Prosím Vás mohol by mi niekto poradiť? Môj sen je pracovať v detskom domove s deťmi, ktoré si vedia vážiť takmer všetko, vedia, čo je to slušnosť a chcem, aby vedeli aj čo je to láska. Momentálne končím strednú školu a už by bolo na čase, aby som začala rozmýšľať o vysokej, lenže vôbec neviem na akú výšku mám ísť, aby som v budúcnosti mohla vykonávať prácu v detskom domove. Ďakujem.

Anna, podla toho, na aku pracu sa v domove chcete zamerat, moze to byt socialna praca, liecebna alebo specialna pedagogika, psychologia, zdravotne vzdelanie na VS. V detskom domove su dolezite aj vychovavatelky aj kucharky aj ini odborni pracovnici. Rozmyslali ste, co vas zaujima, na akej pozicii by ste v detskom domove chceli pracovat? mozno by stalo za to ist na prax do viacerych domovov, napr. v priebehu buduceho roka potom sa rozhodnut, co a ci vobec vas to skutocne bude zaujimat-prax vam najviac napovie a usmerni vas zaujem o studium. Este je dobre sa zaujimat pred studiom, ako je to na trhu prace - o ake smery -profesie je zaujem a coho je prebytok. Rita Svihranova.

Ja som pocula, ze socialna praca na poziciu vychovavatela neplati.

A čo animátor voľnočasových aktivít - Bc môže sa uplatníť v pozícii vychovávateľa v detskom domove?

Na to, aby si mohla vykonávať profesiu vychovávateľa v detskom domove (DeD) je potrebné ukončiť špeciálnu pedagogiku 1. stupňa (Bc), niektoré moje kolegyne štutdujú na Metodickom centre. Reagujem na to, že píšeš o deťoch, ktoré si vážia všetko - zabudni moja zlatá na to, že dnešné deti si vedia všetko vážiť. Pracujem v DeD 25 rokov a vidím, ako sa dnešná generácia správa, ako si vážia štátne veci, ktoré dostanú zadarmo, ako sa správajú k vychovávateľom a vedia si len uplatňovať svoje práva a povinnosti sú nepodstatné. Ale nechcem ťa odradiť - ak máš vážne záujem, tak skôr vyštuduj a potom sa prihlás do DeD ako profesionálny rodič, pretože toto teraz letí. DeD sa pomaly likvidujú, a profi rodiny hrajú prím.

Chcem sa opýtať, či z predškolskej a elementárnej pedagogiky (Bc. ) môžem robiť vychovávateľku v detskom domove. Ďakujem

Dobrý deň, chcem ísť na vysokú školu Animátor voľnočasových aktivít, môžem sa uplatniť ako vychovaváteľka v Dets. domove? A mám po 40 dsiatke mám tú možnosť? Ďakujem.