detský zubár

dobry, tak toto ma naozaj velmi zaujima pretoze najst detskeho zubara pre mojho 2 roc. syna sa mi zatial nepodarilo

adriana takze si spokojna s dr.Kisovou v karlovke , lebo ja hladam dr, pre mojho 21mesac.syna a celkom sa mi tato pozdava , je mila na deti ???

Je naozaj velmi zlata a trpezliva.Odporucam skusit a tiez pozriet ako ti budu vyhovovat aj jej ceny, su dost vysoke.Ale ked mi opisovala kamaratka, ze ako prebieha osetrenie jej 5rocneho syna u doktorky,kde neplatia nic.Horor!Takto si radsej zaplatim a viem ze mala je v pohode.V dnesnej dobe su zuba fakt drahy spas

Milé mamičky, s hrôzou a zdesením čítam, že vaše veľmi malé deti potrebujú náročné zubné ošetrenie. Nechápem, prečo zanedbávate starostlivosť o chrup od malička. Základom je hygiena celej ústnej dutiny od útleho veku, je nevyhnutné, aby ste dôkladne vy, ako dospelý rodič vyčistili zúbky kefkou a pastou (kvalitné značky - šetriť sa nevypláca) pedantne a precízne, odstránili zvyšky jedla, aj venovali pozornosť medzizubným priestorom, odstránili aj plak! Tých 5 - 10 minút každý večer nikoho NEZABIJE! Každý večer sa všetci veľmi ponáhľate, zuby si chúdence deti čistia ledabolo, hoci nemajú ešte ani kvalitnú jemnú motoriku. Použitie ústnej vody napr. Elmex pre deti je už domnievam sa pre mnohých absolútne neznámy pojem. Neraz po umytí zubov ešte dodatočne konzumujú jedlo, žial aj sladkosti. Ničíte svojim nezodpovedných prístupom k detskému chrupu a ústnej hygiene nadobro chrup tým pádom aj trvalý. Zubný kaz je choroba, ktorú žial ak dieťa “dostane” už je to nezvratný a deštrukčný proces. Žial svojim deťom tým pádom dáte nekvalitný základ na celý život.

Milí rodičia, problémom treba predchádzať a nie potom hľadať zubára. Začať treba od útleho veku a kým to nedokážu detičky, tak to za ne musia robiť rodičia, ak samozrejme vedia ako.
Ale vo svojej praxi som sa stretla aj s deťmi, ktoré ani nepoznali zubnú kefku a pastu a boli už v školskom veku?! A to ani nie som zubárka, ale mám inú detskú špecializáciu, problémové zuby nie sú len zubný problém, ale problém celého organizmu.

Ahoj, prosim ta, kde v Karlovke ordinuje spominana dr. Kisova. Tiez by som potrebovala pre svoju 5r. dceru dobru zubarku. Prosim, daj mi vediet. Vdaka.

Je to v poliklinike, ambulancia sa vola Vkdent, su na najvyssom poschodi.

Ja som počula, že už detský zubári nie sú. už sa s deťmi chodí k zubárovi pre dospelých. To som čítala v časopise a aj som sa ja s ročným synom objednala k zubárke. Obaja k jednej. Ale ideme až na jar.

No ja som si precitala tento prispevok a divim sa, ze niekto dokaze napisat taku vetu, akoze rodicia zanedbavaju ustnu hygienu deti a preto ma pokazene zuby. Mam 4 rocnu dcerku, zubky umyvame odkedy jej vzsiel 1. zubok v 9. mesiacoch. Nesetrili sme ani na kefkach, ani na pastach, zuby si umyvala po aj rano aj naobed a aj vecer, najskor samozrejme s mojou pomocou a potom sama a ja som jej zubky docistila. Musim povedat, ze vsetky predne horne sa jej behom 3 mesiacov kompletne pokazili, normalne bolo vidno, ako sa jej tam zvacsuju kazy a nic som s tym nemohla robit. Postupne ju boleli a nam neostavalo nic ine, len chodit k zubarke a ta jej ich postupne trhala. Vcera sme boli trhat horny ocny zub, teraz uz nema hore okrem stoliciek ziadny zubok. A ked vidim tie dolne, je mi doplacu, tiez pojdu postupne vonku. Tym chcem povedat, ze to, co tu pisete je blbost, cim viac si dieta cisti zuby a este k tomu vselijakymi super najlepsimi pastami z reklam, tym ich ma horsie, a to nie je len moj postreh. Poznam vela mamiciek, co ma ten isty problem a nic s tm nemoze urobit. Mojej dcerke dokonca lekarka predpisala fluor na zubky, ktory sme zacali uzivat, aby aspon tie trvale zubky snad mala lepsie. Este chcem napisat, ze nebyva chora, neuziva lieky, ktore nicia zubky, papa vela mliecnych vyrobkov, pije mlieko, cumel nemala od pol roka zivota, flasu nema od roka, papa vela ovocia, sladkosti nejako vela nepapa, sem-tam. Proste to nie je vzdy chyba rodicov!

Mozem sa opytat, aky to moze byt problem detskeho organizmu? Moc ma trapi, ze ma dcerka take pokazene zubky, aj ked ako pisem nizsie, kefku aj pastu pozna velmi dobre. Stale rozmyslam, cim to je, mozes mi poradit? Mam ju dat niekde vysetrit, krv, alebo co? Chodili sme aj k zubnej hygienicke, pouzivali sme aj ustne vody. Chvalila ju, aka je zrucna s kefkou v ustach a aj napriek tomu mame hrozne pokazene zubky. Dakujem za radu.

Na Slovensku sú neskutočne zlé stravovacie návyky. Deti od malička su zvyknuté na sladké vodičky, čajíčky medíčky, džusiky ak sa pozrieš okolo seba, tak ich naťahuju a držia v pusinke často väčšinu dna a aj v noci. Príliš veľa rafinovaného cukru v strave od malička.

Ahojte, pridavam sa k tejto teme, mam tiez dieta, ktoremu sa hrozne kazia zubky, ma 3 roky a tiez sme casto u zubara, jedina moznost, bolavy zubok vytrhnut. Netvrdim, ze ma dokonalu a len samu zdravu stravu, ale spapa vsetko. Tak ako pise Daniela, aj jej sa zuby zacali kazit naraz, a aj caste umyvanie a pouzivanie ustnych vod odporucanych zubarom nepomohli. Tiez dufam, ze trvale zubky budu zdrave a nebudu ju trapit tak ako tieto mliecaky. Starsia dcera nemala este ani jeden kaz, a tato mala. Drzim palce nech maju vase deturence zdrave zubky a nemusite ist ich trhat k zubarovi.

Áno súhlasím, ani my nie sme dokonalí, aj preto teraz potrebujeme pomoc, ale nikomu nepomôže nadávanie a výčitky. Človek sa sem obráti, lebo potrebuje pomoc a nie prečítať si siahodlhý článok o tom ako ničí zdravie svojmu dieťaťu a pritom urobil možno viac ako vy, nadávať vie každý, skúste pomôcť a nehrať sa na sudcu!

Ahoj, prosím ťa mám trojročného syna a začali sa predné horné zúbky kaziť, veľmi ma to trápi a celé noci nespím, tvojej dcérke tie zúbky opravili? Som s Trenčína, dalo by sa tu pani doktorku navštíviť, ale syn má strašný strach z lekárov, ďakujem. Myslím si, že by sa to dalo ešte nejako zachrániť, nemá to ešte veľké.

A to naozaj nevidite chybu v sebe?

Detski zubari uz neexistuju. Dieta by malo navstevovat toho isteho zubara ako rodicia. To je aj doporucenie Slovenskej komory zubnych lekarov. Lebo tak ako sa starate o zuby Vy, tak sa bude i Vase dieta. To plati pre zubne kazy, defekty zubov, ochorenia dasien, celustno-ortopedicke problemy … , cize aky mate stav chrupu Vy, tak velmi podobny stav bude mat i Vase dieta. Samozrejme Vam Vas zubar moze povedat, ze deti neosetruje. Ale Vy Ste predsa platiaci klient. P.S.: Ja by som si osobne od takeho zubara (na rodicoch “ryzuje” a dieta neosetri) vzal zdravotnu dokumentaciu a hladal si takeho, ktory osetri aj Vas a aj Vase dieta. To je spravodlivy pristup.

To akoze vazne neexistuju? Dcera ma tri roky, zubky ma aspon, co vidim pekne, ale vraj by mala absolvovat prehliadku a my nevieme kam, lebo nasa zubarka v Dubravke deti neberie. Tak kam mam ist?

No ale treba podotknúť, že všetci spomínaný lekári robia deťom od 3 rokov len biele plomby a cena je konkrétne u tohto pána doktora 25 eur+ vstupná prehliadka 27 eur… Tiež hľadám detského stomatológa v BA a boli sme na klinike Dent 4 You a platili sme za jeden zúbok i s prehliadkou 57 eur, čo je nehorázne veľa. Načo je mu biela plomba vzadu na mliečnom zube? Zbytočne vyhodené peniaze, keďže mu ten zúbok časom vypadne. to sme dopadli je to zdieranie ľudí. Záleží mi na malého zúbkoch, ale toto už nieje normálne, veď ja platím menej u svojho zubára… za čo som mu veeeľmi vďačná.

Tak malemu kupujte doplnky vyzivy z lekarne Vaponik zinok horcik, pripadne mu kupte kalciove tabletky pre deti na posilnenie zubnej skloviny. Umyvajte zuby rano aj vecer po jedle a cistite zuby aj pastou emulse, ta tiez spevnuje sklovinu. Do jedalnicka zaradte zeleninu a ovocie a hlavne znizte prijem sladenych napojov ako kola, dzusy a malinovky.

Dobry den prajem chcela by som sa spytat ci beriete novych pacientov a kde sidlite? Potrebovala by som zubarku pre mojho 2-rocneho synceka. Dakujem.