Diane - 35 antikoncepcia

Čítala som, že túto HAK vo Francúzsku zakázali, pričom u nás sa bežne používa. Aj ja ju beriem a tak rozmýšľam či ju vysadiť alebo sú to len poplašné správy. Neviete niekto či zrovna Diane je nejako horšia alebo rizikovejšia od ostatných? Resp. akú inú antikoncepciu si vypýtať, aby bola menej riziková?

Prečítaj si dnes článok na SME, nejaké dievča z Bratislavy brala Diane a dostala mozgovú príhodu a to ešte vieš ako to chodí na Slovensku, väčšinou sa nikto neozve a u tých, čo by mohli hovoriť určite dobre uplatili, čítaj http://www.sme.sk/c/6692448/slovenka-brala-tabletky-diane35-prekonala-mozgovu-prihodu.html

Ja som ho vysadila, prečítajte si aj http://www.cas.sk/clanok/243698/bezpecnost-diane-35-prehodnocuju-zakazu-ho-na-slovensku.html

Baby berie to niektora z vas tiez? Prosim dajte vediet, ci to vysadite alebo nie? Je to len kacica novinarska, alebo to je naozaj?

V žiadnom prípade by som ju nevysadila len tak, zo dňa na deň a bez konzultácie s lekárom.
Diane je na trhu od praveku, ja som ju brala pred vyše 20 rokmi. Lenže mňa lekár dôkladne predtým vyšetril a dvakrát za rok som chodila na preventívne vyšetrenie a pečeňové testy. Teraz to mnohí lekári predpisujú ako cukríky, mladým babám na dva pupáky na brade. Teraz sa to berie masovo, takže aj výskyt vedľajších účinkov je masovejší.
Zaujímavé, že v poslednej dobe je stále nejaký škandál s antikoncepciou, a stále je to od Bayer a vždy vo Francúzsku.

Dik Diane, asi sa pojdem tiez poradit s lekarom, len mam voci tomu celemu už teraz takú nedoveru, zdravie je len jedno.