Dioptrické okuliare musia dobre "sadnúť" na šírku tváre a na nos

Pri výbere dioptrických okuliarov je dôležité, aby dobre “sadli” na šírku tváre a na nos. Veľkosť alebo módnosť je druhoradým, ale pre zákazníka tiež podstatným faktorom



Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://www.zzz.sk/clanok/6238-dioptricke-okuliare-musia-dobre-sadnut-na-sirku-tvare-a-na-nos

Z článku o šošovkách:
“Základné sú minerálne plastové.”
Rovnaký nezmysel, ako nealkovodka.

Dobrý deň, môžete mi poradiť? Kúpila som si plastový rám a do nich mi zasadili moje prvé multifokálne sklá - žiaľ, stalo sa to, že na sklá som si zvykla, plastový rám ma značne odrel - večer si musím tie otlačené miesta ošetriť. Pri skúške mi rám sedel bezproblémovo, pri nosení denne a dlhší čas je problém. A preto mám otázku, ako mám postupovať ďalej?

Cim skor sa vratit do optiky a vybrat iny model ramu a prebrusit skla, pozor tazssie sa hlada lebo musia sediet centrovacie body ale ked sa chce tak sa da.

Chcel by som sa opýtať na jeden fakt: Mám nové okuliare, zakúpené asi pred pol rokom za niečo viac ako 80€. Na okuliaroch na vnútornej strane rámov sa mi doslova rozpadla farba a kov, z ktorého sú okuliare vyrobené, mi spôsobil alergiu vo forme vyrážok. Bol som reklamovať okuliare, no pracovníčka očnej optiky mi povedala, že reklamácia trvá v priemere 30 dní. Problém je v tom, že nemám náhradné okuliare, takže jej ich na reklamáciu nemôžem nechať. Ako mám postupovať a koľko dní majú zo zákona na reklamáciu dioptrických okuliarov?
Ďakujem, Gabriel Pavlík

Prosím Vás, prvý krát v živote musím nosiť okuliare, v optike my vybrali difokal, hore do dialky, stred na PC a spodný diel na čítanie. Na horný a stredný diel som si zvykla ale čítanie, ktoré je pre mňa najdôležitejšie, lebo tam mám až 2 dioptrie používať nemôžem lebo mi vety plávajú a z toho mám bolesti hlavy. Viac krát som bola v optike ale vraj to prejde no je to uz pol rok a stale nevidí cez ne čítať. Nestáli málo peňazí a hlavný dôvod mi nevyriešili. Prosím Vás čo mám robiť. Ďakujem

Dobry den. Planujem si kupit nove okuliare a chcela by som sa vyvarovat rychlemu opotrebovaniu skiel. Chcela by som vediet, co robim nespravne pri cisteni okuliarov. Stalo sa mi to uz pri druhych. Mam antireflexne skla, pri prvych mi vrstva zo skiel “zliezla”, reklamovala som ich a reklamaciu mi uznali. Teraz mam druhe okuliare tiez s antireflexnou vrstvou a zas mi ta vrstva “zlieza”, skla maju tri roky, osetrujem ich roztokom na cistenie skiel a handrickou. Prosim poradte mi, som z toho nestastna, kedze mam silne dioptrie, skla nie su najlacnejsie. Dakujem.

Dobry den, nosenim sa mi okuliare s plastovym ramom roztiahli a trochu povolili. Uz mi nesedia tak pevne. Niekde som pocula ze sa daju ramy nahriat a vytvarovat. Neviem, ci by som tym nenarobila viac skody. Alebo viete poradit nieco ine? Dakujem