Diskusia o vegetariánstve - strava bez mäsa

Nech konzumuje každý, čo považuje za zdravé. Žiadny človek, ktorý sa kŕmi mäsom nie je zdravý. Rôzne zimné ochorenia - chrípky, kĺby, reumy, dna, iné sú produktom nielen mäsa, ale aj múky a bieleho cukru. Naozaj je najzdravšie jesť ovocie, zeleninu, strukoviny, obilniny / ale nie bielu múku, ktorá lepí nielen črevá celiaka, ale aj ostatnú populáciu. Od detstva ma z mäsa napínalo, malé dieťa vie, čo je zdravé. Len rodičia ho učia jesť sladkosti, múčniky, mäso a potom to tak vyzerá. Samá obezita, choroba. Okrem stravy naše zdravie ovplyvňuje aj myslenie, pohyb a pobyt na čerstvom vzduchu. Prajem všetkým zdravíčko. Jedzte zdravo, s mierou. Mäsko naozaj nie je pre ľudí. verte mi.

Ja také stravovanie neodsudzujem, ale pre mňa to nie je. Ja zjem aj mäso aj zeleninu, či ovocie. Mám už tiež po 50 a okrem pôrodov som v nemocnici nebola aj chvála Bohu lekárov zdravím len na ulici. To zaleží na organizme človeka ten zistí, čo mu pasuje. A keď mi je z niečoho zle, alebo mi to nerobí dobré tak to vynechám.

Podľa mna vegetariánstvo ani to či jeme mäso neovlivňuje zdravie človeka, je to len vec zvyku. Hoci človek má od prírody skôr tráviacu sústavu ako bylinožravec. Ja osobne mäso veľmi nejem, je to aj preto lebo mi nechutí ale hlavne preto lebo stále je to len mrtvola a aj preto lebo je to nespravodlivé voči zvieratám, ved aj oni cítia bolesť. Ja som niekedy jedla mäso a to že ostatný ho jedia je normálne. Podľa mna je to jedno, nie je to ani vec potreby pre organizmus ale toho ako to mäso berieme.

Treba jest vsetko, ten clovek co je iba maso a nehybe sa, nebude zdravy, taky clovek trpi najma na kardiovaskularne problemy… ale tym ze maso vyradime z jedalnicka, urobime chybu, pretoze iba maso obsahuje taurin a kreatin a ine potrebne latky, ktore su nevyhnutelne na regeneraciu svalov a cinnost mozgu.

Tento blog je presne o tom co povedal A. Einstein:
“Ludska hlupost a vesmir su nekonecne, ale u toho druheho som si nie isty”
Co takto vazeni pouzivat sedu mozgovu koru predtym ako napisete svoj zarucene spravny nazor? Ci sa vam to paci alebo nie, pravda je len jedna a ta v ziadnom pripade nedava sancu masozravym jedincom.

Každé jedlo, ktoré konzumujeme, je dôležitá informácia pre naše fyzické telo, ovplyvňuje naše celkové zdravie po fyzickej, a aj po psychickej stránke. Príroda nám ponúka všetko, čo potrebujeme, a to aj bez mäsa a bez farmaceutických spoločností, stačí hľadať informácie :slight_smile: Šťastný a zdravý život prajem každému :slight_smile: