Dlhodobe krvacanie pocas stolice

Dobry den. Prosim vas o radu, kto ma skusenosti, priatel ma uz vyse roka problem s krvacanim pri stolice. Nie je to lahke krvacanie ako od hemoroidov, este po splachnuti tam casto na dne ostane krv, cize je toho dost. On na to kasle. Nechce ist k lekarovi. Nema pocit, ze by to mohlo byt nieco vazne. Bojim sa o neho. Taketo veci nie su sranda. Krvacanie predsa nie je len tak, z nicoho nic. Velmi pekne dakujem za radu alebo odporucenie nejakeho vhodeho lekara, ktoremu by som o tomto probleme mohla napisat. Za neho totiz k lekarovi ist nemozem.

To naozaj môže byť všetko možné aj nemožné, môže sa jedna o hemoroid, ale aj o polyp, ktorý je v hrubom čreve, teda to prostredie nie je moc vhodné na ranky, a tak by mal ísť k lekárovi, niekedy stačí polyp odstrániť a je po problémoch, ale ked v tom prostredí ostáva dlho otvorená ranka, tak môže sa stať aj to najhoršie, teda priateľ je zodpovedný za svoje zdravie sám, ale mal by ísť k lekárovi.

Mal by ísť čo najskôr k lekárovi. Môj otec mal podobné problémy, a všeobecný lekár ho rok liečil na hemorodidy. Počas toho roka otec aj výrazne schudol, cca 20 kg, bez zmeny v spôsobe stravovania, čo mohlo byť pre všeob. lekára podozrivé. Otec išiel po tom roku priamo k odbornému lekárovi - gastroenterologická ambulancia. Tomu bolo hneď jasné, len z popisu príznakov, že ide o polypy na hrubom čreve. Nález na polypoch bol pozitívny, podstúpil operáciu a následne ožarovanie. Vďaka Bohu, skončilo to dobre, je tomu už asi 7 rokov, chodí pravidelne na kontroly, má síce sprievodne negatívne následky, predsa len zásah do hrubého čreva urobil svoje, ale čo je dôležité, je medzi nami. Ak by nešiel sám k odbornému lekárovi, tak všeob. lekár by ho liečil na hemoroidy až do smrti. A pri tejto diagnóze (polypy na hrubom čreve)-samozrejme neliečenej by k tomu nemal ďaleko.

Mam syna, ktoremu je 17 rokov, povodne mal hemoroidy, ktore krvacali, operovali ho laserom a stale krvacal. Vcera mu gastrenterolog zistil zapal hrubeho creva. Je nutne k lekarovi ist a pytat sa k odbornikovi.