Dlhý spánok môže pomôcť ženám v boji proti nadbytočným kilám

Dlhý spánok môže byť podľa amerických vedcov efektívnou zbraňou v boji proti nadbytočným kilogramom. Ľudia, ktorí spia kratšie sú totiž v priemere tučnejší, ako tí, ktorí si užívajú dlhý spánok.



Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://www.zzz.sk/clanok/2604-dlhy-spanok-moze-pomoct-zenam-v-boji-proti-nadbytocnym-kilam

Keď som teto článok prečítal, tak som si uvedomil, že v mojom okolí platí presný opak, doma máme dvoch hyperaktívnych a dvoch spáčov a spáči sú tí tučnejší - ale pri veľkých číslach to možno platí. Jedna vec, čo je všeobecne známa, že pridlhý spánok - viac ako 8 hodín (u rôznych ľudí je to individuálne) škodí, lebo sa v tele hromadia toxíny, o tom sa tam nepíše - ale čo všetko by ľudia nespravili kvôli schudnutiu, trebárs by sa naučili aj dlhšie spať :slight_smile:

Dlhý spánok v každom prípade znižuje prekrvenie, keď si zoberieme, tak predovšetkým mozgu. Na druhej strane spánkom je mozog chránený, preto sa v prípade ťažkých úrazov dávajú pacienti do umelého spánku, nedochádza k odumieraniu. Na tretej strane, v spánku sa menej spaľuje, je pozastavené aj vrchné trávenie, ale na druje strane tohto tretieho, v spánku ani nekonzumujeme. Teda áno, môžu byť aj chudý ľudia čo veľa spia, ale pred spaním určite nič nejedia dve hodiny, aj dve hodiny pred čo zjedia, tak len niečo ľahké.