DMO pravostranná hemiparéza

Syn má v dôsledku DMO kratsiu pravu nohu, prosím o informácie ohladom moznosti predlzenia koncatiny.

Nasa dcerka ma DMO lavostrannu hemiparezu, chodime cvicit do Tatranskej Kotliny - Smolianinove cviky. Pri obrne, co je stuhnute a necvici sa, zostane stuhnute a nerastie. Problem je v mozgu, nie v nohe. Operacia noh neodstrani problem, zle nervove spojenia ostanu stale zle. Pokial sa cvici az do dospelosti, moze sa predist celej rade vaznych zdravotnych problenov. Taka je DMO.

Ake su Smolianinove cviky? Dcerka ma pravostrannu hemiparezu a cvicime Vojtovu metodu. Chcem pre nu urobit maximum. Diky za odpoved.

Asi Ste uz poculi o Kryme a delfinoch. Ten pan z Krymu chodi na Slovensko. Najskor tu bude 23.5.08 v Tatranskej Kotline. Pokial stale vidite pokroky aj po vojtovcine, je vsetko v poriadku, ak uz pokroky nevidite, treba asi skusit nieco ine.

Dobrý deň. Boríme sa s rovnakým problémom. Mojho malého neposlúcha ľava strana. Má 4 roky a stále cvičíme cviky Prof. Vojtu. Malý bycikluje, veľa chodí aj s tou kratšou nohou, mrzí ma to, samozrejme, ale do 6 rokov sa vyvíja cms a to, čo dovtedy rozcvičíme, je len plus. Ak chcete odborné stanovisko, musíte kontaktovať kvalifikovaných ortopédov. Myslím, že na Slovensku je to MUDr. Popluhár zo Žiliny a v susedných Čechách MUDr. Poul. Sú to ozaj odborníci. Videla som x detí, ktorým pomohli na nohy. Konzultácie som absolvovala s malým, a ich verdikt je čakať. Nenutia operovať za každú cenu.

Som detský neurológ a plne súhlasím s názorom pani Ľubice z 15.04.08. Končatinu by ste možno na chvíľu predĺžili, ale organizmus stále rastie a problém je v mozgu, takže by to bolo dočasné. Z môjho hľadiska je dôležité starať sa o to, aby dieťa psychicky napredovalo a udržiavať v kondícii hybnosť. Ale to závisí o.i. aj od toho, ktorú stranu má postihnutú viac a aký typ DMO dieťa má. Tiež ktorá strana je preň tá dôležitejšia.

Dobry den DMO mi zistili v 17 mesiacoch dovtedy mame vravelo ze mi do jedla dava vela cukru ako sa daju riesit nasledky prava noha po operacii achylovky bola dobra az do urazu teraz po uraze sa mi zas slacha zacala stahovat a pravu ruku mi stahuje od malicka tiez kedze to je pravostrana hemipareza dakujem za odpoved

Kup si lecithin alebo cerebrolisin v lekarni. Mne konkretne pomaha lecithin, ten uvolnuje spazmus svalov v postihnutej ruke a nohe. Dalej stravovanie cukor musiís vylucit alebo znizit. Potrebujes vlakninu, ktora je v zelenine a ovoci, mliecne vyrobky syry mlieko atd. Predpokladam, ze s ochrnutymi svalmi nevies hybat, aj tu je riesenie. Kup si masazny strojcek s masaznou hlavicou s injfracervenym ziarenim. To svetlo ti svaly prehreje potom masirovanie a nastane zlepsenie pohybu a uvolnenie. Ten stroj mam doma a pomaha. mam lavostrannu hemiparezu. Cukor nahrad trstinovym. Ahoj.

Pomaha aj liek mumio ciste. Zohnat v alternativnych obchodoch. maju mumio, ktore ma velkost hrasku a mumio ciste velkosti gombika. Tie z velkostou gombika su najlepsie.

Lubica na obnovenie funkcie svalov je vhodna elektrostimulacia pomocou ziarenia a rozhybania svalov, taktiez medikamentozna liecba, cerebrolisin, strava bez cukru a tukov, zvolit primerany pohyb, taky pohodovy, vzhladom na svalovu disbalanciu. Pri vyskyte epilepsie pomaha Biston, to predpisuje neurolog. Taktiez bezne vitaminy zinok, vapnik, magnezium. Ja mam rovnaku diagnozu na lavej strane tela. Za dvadsat rokov mi pomaha iba ecithin, doplnky vitaminov a masazny stroj s infracervenym ziarenim. Aplikujem si to na lave predlaktie a lavu nohu. Naozaj to pomaha.

Dobrý večer, chcem sa vás spýtať ak som od narodenia dmo postihnutý tri paréza a som už dospelý tridsatročný muž či by som mohol použivať svalový a nervový, nervostimulator elektrostimulatorSanitas SEM 40 Digital EMS / TENS elektrostimulátor na uvolnenie stuhnutých svalov nôh a pravej ruky či to dokáže uvolniť stuhnuté svaly na nohách a na ruke, keď pod ľavým kolenom mam tvrde ako keby som tam mal kameň a skrátene šľachy by som musel potom cvičením naťahovať. Viem, že elektrostimulátor a nervostimulátor nenahrádza cvičenie, ale pravidelným používaným pristroja je možne dosiahnuť tiež dobré výsledky odporúčate my tento elektrostimulátor alebo nervostimulátor na požívanie alebo nie a ako dlho a často by som ho mal použivať. Nemôže my dlhodobe užívanie nejako uškodiť ďakujem

Podla mna mozes ho pouzivat a prikladat na svaly, kde mas spazmy no pomahaju aj ladove obklady. Cerebrolisyn vraj tiez uvolnuje svaly.

Dobrý deň, chcem reagovať na príspevok, ktorý som písal 26. 11. 2014. Chcel by som vedieť, ktorý elektrostimulátor alebo nervostimulátor si mám kúpiť na na uvoľnenie stuhnutých svalov nôh a pravej ruky. Či mi odporúčate ten čo som písal SEM 40 Digital EMS / TENS elektrostimulátor nervostimulator Výstupný prúd: max 180m p-p (500 Ohm)
* Výstupná frekvencia: 1 do 120 Hz
* Šírka impulzu: 40 až 250 S na impulz
* Tvar impulzu: dvojfázový pravouhlý impulz alebo ten druhý Sanitas SEM 43 Digital EMS / TENS ktorý ma Výstupný prúd: Max. 200 mA p-p (500 ohmov)
Výstupná frekvencia: 1-150 Hz
Šírka pulzu: 50-450 je za impulz ktorý z nich je lepší a či je potrebne aj pri prvom a druhom výstupný elektrostimulatorovi nervostimulatorovi voliť výstupný prúd alebo to musí byt tak ako je napísane pri prvom stroji aj druhom môže sa to meniť a no koľko si môžem nastaviť výstupný prúd, výstupna frekvencia, šírka impulzu musí byť taka alebo sa môže aj meniť a na koľko dakujem

Ahoj martin, tiez mam Dmo Lavostranna hemipareza. Upravila som stravu, vylucila sladke, rano jedavam ovsene vlocky vyluhovane v prevarenek vode z kanvice. Jem vecsinou zeleninu, ovocie hlavne banan, kiwi, jablka, acidofilne mlieko varievame zdravsie polioevky z brokolice alebo kelovy privarok. Meso som obmedzila na minimum zhladiska teploty vzduchu. Na uvolnenie svalstva uzívam Tiapridal a pomaha bicyklovanie na stacionarnom bicykli. Nemam tens ale masazny stroj. Pol roka sa takto stravujem, viac vegetariansky, ale po fyzickej stranke mi to velmi prospelo. Na imunitu pomáha Mumio ciste. Ahoj…

Najlepsi je aj tak tripidal z lekarne. predpisala mi ho psychiatricka, no mne slo hlavne oto aby sa mi lepsie chodilo a lava ruka nebola spasticka pri praci. Uz ho beriem dva tyzdne iba polovicku rano a pohyb a chodza je lepsia. Este musim popracovat na rychlosti.