Dobry gastroenterolog - detsky, nie Kramare

Hladam spolahliveho a zodpovedneho detskeho gastroenterologa mimo DFNsP na Kramaroch. Najlepsie v Bratislave.

Dobrý deň, chcela by som reagovať na podobnú tému. Hľadám spoľahlivého ľudského lekára na ERCP vyšetrenie. ERCP, t.j. endoskopická retrográdna cholangiopankreatografia, je vyšetrenie spočívajúce v zavedení endoskopického prístroja cez ústa až do dvanástnika a odtiaľ do miesta vyústenia žlčovodu. Ďakujem.

Ja mam dobru gastrolekarku, ale aj napriek tomu hladam dalsie moznosti pre diagnostiku. Nas maly ma bolesti bruska uz vyse roku, diagnoza nie je stale stanovena. Najprv to mala byt celiakia, krvne vysledky tomu nasvedcovali, boli sme na endoskopii v narkoze a ta to nepotvrdila. Frekvencia bolesti sa zvysuje. Rozne odbery, vysetrenia a stale nic. Nieco komplexnejsie, pretoze zoberie sa krv na nieco nepotvrdi sa to, potom zase nieco napadne nepotvrdi a uz ma to unavuje. Pretoze aj pre maleho je to stres tie odbery vysetrenia, posledne, ked ho bolelo brusko, uz sa sam pytal na endoskopiu, aby sa uz konecne urcilo co mu je. Liecba zatial nie je ziadna. Ja uz skusam aj alternativy - pozriem sa na ten skener. Ak ma niekto nejake skusenosti, rada si dam poradit.

Neviete poradit? Mam 7 rocneho chlapceka po narodeni bol operovany na cystu choledochu v Ba. Stale mame problem s pec. testami GMT nam vyslo az na 40.35, teraz kleslo na 36.02 a na gastre mi povedali, ze je uz nutna transplantacia, berieme aj lieky a stale to nie je v norme. Chcela by som vediet, ci sa to da riesit inak?

Vedel by mi niekto pomoct? Mam 21 rokov, mam jeden problem a to s travenim, mavam stale hnacky, taha sa to uz dost dlhu dobu bola som na roznych vysetrniach, brala som aj rozne tablety, doktori mi nevedia povedat, preco mavam stale tie hnacky, vopred vam dakujem.

Vylúč zo stravy mliečne, daj si bezlepkovú diétu aspoň na rok, aby sa ti upravila mikroflora, to je jediné čo si môžeš urobiť ty sama pre seba, vylúč aj dráždivé potraviny, ako je napríklad aj káva.

Lejn, aj ja som mala roky problemy, hnacky, nevolnosti - stale ma pchali tabletkami a robili sondy do zaludka a do … a nic nepomahalo. Az nakoniec zistili, ze mam alergiu na mlieko, vajcia, rajciny, pri diete mi je teraz ovela lepsie, uz nemavam hnacky a nevolnosti, mam len ked zjem nieco od mlieka. A dlhodobo uzivam probiotika. Skus vysetrenia na imunitu a alergiu.

Mam zvysenu zaludocnu kyselinu, lekarka mi povedala, aby som sa objednala na gastre, co to mozem mat, je to vazne? Dakujem.

To asi nemusí byť vážne, ale chce vedieť, či tam nemáte helicobaktera a podobne.

Dobrý deň, pándoktor prosím vás o radu pre svojho 65 ročného otca, ktorému praskol žalúdkový vred. Momentálne je po po preliečení z nemocnice, stabilizovaný, prepustený domov. Prosím Vás o radu pri stravovaní. Aké potraviny môže jesť a ktoré úplne vylúčiť, akú diétu má dodržiavať. Ďakujem, Vajdová.

Nebola som s týmto problémom ešte u lekára, lebo musela by som v Trnave na vysetrenie stat uz o piatej pred branami polikliniky, aby som vobec dostala casenku, od dovolenky mam problem s travenim, a vysoku plynatost a zapachajucu, pokazde, ked hocico male zjem, snazim sa jest malo a hlavne to co obsahuje bifidus, mineralky bez bubliniek no po mesiaci stale pretrvava tento stav. Ine priznaky nepozorujem. Poradite mi?

Ahojte vsetci, neviete mi prosim poradit, kde sa odstahovala pani doktorka Bezayova Tatiana z polikliniky na Tehelnej? Vsetkym dakujem za odpoved. Lubka.

Pani dokorka robi v Pro-care v Karlovej Vsi, ale jeden den v piatok robi v nemocnici v Ruzinove. Aj ja chodim do Ruzinova. Je vyborna a hlavne ludska.

Dr. Bizikova /dets. gastro/ robi v Podunajských Biskupiciach na Krajinskej 91, detska klinika c.dv. 119 - 0905695835, ordinuje: utorok, streda a stvrtok.

S dcérkou mám ist na gastroenterologické vyšetrenie. V Štúrove robia takéto vyšetrenie? Ak ano, napište mi, kde? Ďakujem!

V piatok ju nájdete v NSP Ružinov

Ahojte. Hľadám dobrého gastroenterológa v BA. Neviete niekto aký je Mudr. Krátky alebo Mudr. Šišuláková a či berú nových pacientov? Alebo máte iný typ? Ďakujem.

K Sisulakovej rozhodne nechod, na prvy pohlad je mila, ale potom zistite, ze je arogantna a neprijemna. Absolutne sa nezaujima o pacienta, len stanovi prvotnu diagnozu a potom uz jej to je jedno.