Dobry psycholog / psychiater - Nitra

Prosim o radu, hladam dobreho psychologa, psychiatra v okoli NR, s ludskym pristupom, ktory nenapcha len kvanta liekov, ale ma zaujem aj pomoct. Dakujem pekne.

Pokial viem, lieky predpisuju len psychiatri, psychologovia preberaju problem slovne, chodi sa k nim na sedenia. Nepises, ci mas na mysli psychologa pre dospelych alebo pre deti.

Hladam psychologa, psychiatra alebo psychoterapeuta pre dospelych, proste dobreho odbornika v tomto smere, nemozem nikoho najst v blizkosti Nitry, nechapem, nasla som tam napr. pani doktorku Chalmovsku, ale ta mi povedala, ze neberie pacientov, ktori nepatria do jej rajonu, smiesne, tak ak niekto vie, a ma s tym skusenosti, prosim poradte.

Denisa, ak potrebujete len lieky, v tom pripade je vhodny psychiater. Ak by ste mali zaujem aj o psychoterapiu, psychoterapeut vas bude sprevadzat v hladani moznosti konkretne pre vas, ako sa citit lepsie a zdravsie, podla toho, co prezivate. Psychoteraput nepredpisuje lieky. Niekedy je vhodna a doporucuje sa kombinacia oboch. Lekari aj klinicki psychologovia su zial v tomto state limitovani poctom platenych sluzieb zdravotnou poistovnou a preto casto neberu mimo rajonu, alebo neberu navyse vobec, nakolko tym, ktori su plateni zdrav. poistovnou, to nikto nezaplati. To je skor problem vzathu stat-zdravotne poistovne, klient-pacient. Ak mate zaujem o psychoterapiu, je mnoho psychoterapeutov, ktori nepracuju v spolopraci so zdrav. poistovnami, ale ako sukromne platena sluzba. Najdete ich pod psychoterapeutmi, alebo psychologmi na internete. Poznam osobne psychoterapeutku v Piestanoch. V NR osobne nie, potom v Trencine a Ba. Ale je nas viac aj na zzz.sk v zozname pod psychologmi, psychoterapeutmi a su tam aj psychiatri. Ak by ste mali zaujem precitajte si clanok na zzz.sk Kto je psycholog, psychiater, alebo psychoterapeut, ktorym sa som prave jednoduchou formou snazila popisat rozdiely v zamerani prace a vo vzdelani odbornikov. Psychologicka, psychoteraputka: Rita Svihranova, zzz.sk /BA/