Dohoda o poskytovaní zdravotnej starostlivosti

Podpisuje sa dohoda o poskytovaní zdravotnej starostlivosti aj so všetkými odbornými lekármi - špecialistami? Viem, že ju mám podpísanú so všeobecným lekárom. Nie som si istá (už sa nepamätám, či som podpisovala), so stomatológom a gynekológom. Ide mi o to, že by som chcela navštevovať novú neštátnu polikliniku a neviem, či ma v tej súvislosti čaká rušenie dohôd u všetkých odborných lekárov, ktorých som v minulosti navštívila.

Dohodu o poskytovaní zdravotnej starostlivosti podpisuje pacient iba so všeobecným lekárom pre dospelých a dorast, s pediatrom, stomatológom a gynekológom. U týchto lekárv musí byť pacient evidovaný najmenej 6 mesiacov. Ak chce byť u iného v tomto limite musí si za ošetrenie zaplatiť. Niekedy sa tým odbornostiam hovorilo lekári prvého kontaktu. S lekármi iných odborností sa dohodyy nepodpisujú. Ide o praktickú vec, každý iný lekár by mal viac dohôd (tlačív) ako záznamov v zdravotnej dokumentácii, pacient si slobodne môže vybrať lekára, dokonca s rovnakou diagnózou môže navštíviť aj viacerých špecialistov.

Zijem momentalne v zahranici kde som aj poistena. Ked som chcela absolvovat len preventivnu prehliadku na Slovensku za priamu uhradu, sukromne zdravotnicke centrum ma prinutilo podpisat Zmluvu o poskytovani zdravotnej starostlivosti s tvrdenim, ze je to povinnost v sulade so Zakonom SR. Musim skutocne podpisat Zmluvu ako samoplatca na jednorazovy ukon - preventivnu prehliadku?

Darinka, pokiaľ nemáš naše poistenie, vyšetrenia máš za úhradu, nemusíš podpisovať zmluvu, len informovaný súhlas s vyšetrením ev. ďalšieho postupu.