Dojčenske mlieko - Portagen

Chcel by som nejaké informacie ohľadom kojeneckého mlieka zn. Portagen,kde sa dá zohnať, lebo nie je registrované v SR ani v ČR.

Pre dietatko je jedina vhodna strava, materske mlieko. Milujete svoje dieta? Dajte mu, co mu patri, nebudte sebec.Nekomplikujte si zivot nahradami.Chcite co najzdravsie dieta, ktore bude zdrave aj v dospelosti. Pokial ma matka problem s dojcenim, nech si len priklada dieta, mlieko sa jej spusti. Mlieko sa vytvori v prsiach aj zene, ktora ani nemusela rodit - dojka. Overene starociami. Ak sa neda kojit vobec, tak je matka v strese a neveri si, zhanajte kozie mlieko.

Reagujem síce trochu neskoro, ale informácia môže pomôcť iným. Bohužiaľ, Portagen skutočne nie je registrované na SK, pretože ho nikto nedováža. Dá sa ale zohnať v Poľsku, ale nie som si istý, či náhodou nie je viazané na lekársky predpis.

A pre Jolanu: ak sa Stefan pýtal na Portagen, tak určite nie preto, že chcel nahradiť materské mlieko umelou výživou, ale preto, že dieťa potrebuje presne tento typ stravy. Portagen totiž nie je obyčajné práškové mlieko, ako Sunar, či Nutrilon, ale špeciálne mlieko so zníženým obsahom tuku. Musia ho užívať pacienti (deti, ale aj dospelí), ktorí majú problémy s trávením tukov, s chylotoraxom (presakovanie lymfatických uzlín) a podobne. Takže pre takéto dieťa určite nie je najzdravšie dávať materské mlieko, ktoré je plné tukov, pretože pre dieťa trpiace takouto diagnózou spôsobuje paradoxne veľké problémy.