Dyskalkúlia je porucha matematických schopností

Dyskalkúlia je porucha matematických schopností, tzn. schopností naučiť sa počítať a tieto vedomosti primeraným spôsobom používať



Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://www.zzz.sk/clanok/5963-dyskalkulia-je-porucha-matematickych-schopnosti

Mam dceru z dyskalkuliou a na konci roka ju dali prepadnut zo 6 predmetov. Na pol roka mala 4 dostatocne. Počula som o tom, ze ked ma dieta taku diagnozu, tak nemoze prepadnut. Mozete mi poradit? Som zufala a neviem co mam robit. Dakujem.

Nezufajte, moj syn ma dyslexiu, dysgrafiu, dyskalkuliu, poruchy koncentracie. Bol celu zakladnu skolu integrovany, mal zvyhodnene hodnotenie, skusanie, a na niektorych hodinach (mat., angl., slov. j.) mal pri sebe psychol. pracovnicku, ktora s nim pracovala na danom ucive. Zvladol celych 9 rocnikov, potom nastupil na stred. skolu, ale mal vazne problemy s angl. a nechali ho prepadnut. Po rozhovore s triednou, aj s uc. angl. a aj s pracovnickou psychologickej poradne nam poradili, aby prestupil na nejaky ucebny odbor a ze to dalej dotiahne pomalsim tempom. Teraz sa chysta do 2. r. ucn. odboru na tej iste skole, z angl. mal 3 na vysvedceni a dvihlo sa mu velmi sebavedomie. Tesi sa, ze bez nejakych podfukov, bez opisovania ziskal 3 z angl., a sam sa mi chvalil, ze tej angline ovela lepsie rozumie, a tak sa tesim s nim. Ostatne problemy akosi utichli, je v pohode, dokonca sa mu minimalizovalo zajakavanie akonahle sa mu znizili vysoke naroky na ucenie. Takze nezufajte.