Epilepsia a spanok cez den

Mam diagnozu epilepsia a nemam spat cez den, nemam pracovat na smeny atd., ale ja sa chcem opytat, preco nemozem spat pocas dna? Dakujem.

Ahoj, neviem to posudit celkom odborne, ale moja sestra ma epilepsiu a tiez nespi cez den. Cez den je vraj spanok plytsi, nie tak hlboky ako v noci a vraj takyto denny spanok moze vyvolat potom zachvat. A tiez by sa nemal prilis narusat denny rezim. No ale lepsie by bolo keby ti odpovedal niekto povolanejsi. Drz sa. joni

Prosím Vás, kto mi vie poradiť s mojim problémom. Mám 59 rokov, v noci niekedy prudko vyskočím, rukami trasiem, mám ich vystreté hore, akoby niečo padalo a trasiem nimi. Ak ma zobudia, neviem o ničom. Stalo sa to už v priebehu 1 roka tretíkrát. Vie mi niekto poradiť čím to je? Ďakujem

Pani Eva, ja mam 21 rokov a v 16 rokoch som dostala epilepticky zachvat. Neudialo sa to len tak zrazu, prichadzalo to na mna pomaly. Cez den sa mi z nicohonic zacali triast ruky, cez noc sa mi stalo, ze sa mi triasli nohy, no ja som to nemohla ovladnut. S rodicmi sme to chceli riesit, ale samozrejme, lekari nevedeli zistit, co mi je a ze som uplne zdrava. Az po zachvate som isla na poriadne vysetrenie - magneticku rezonanciu a az potom zistili, ze mam na mozgu ine nespecificke chyby na mozgu. Urcite to nenechajte len tak, treba s tym ist lekarovi, aby nebolo raz neskoro.

Chodim na zdravotku a ucili sme sa, ze prave v spanku moze dojst k epilep. zachvatom, preto je dobre spat len raz na den a to v noci.