Fajčenie a problémy s pľúcami

Dobrý deň, poraďte, bolí ma v pľúcach po troch mesiacoch nefajčenia. Nekašlem, žiadne hlieny, ani pasívne fajčenie, viaceré pokusy o šport a prechádzky pravidelne, no malé bolesti v pľúcach pretrvávajú. Nebolí to, tlačí to, ale nie vždy, pred tým mi to robilo, keď som sa moc nadýchol, teraz to mám počas celého dňa, proste viem, že pľúca mám, pred tým som o nich nevedel. Určite to nesúvisí s absťákmi, chuť na fajčenie vôbec nemám a práve tieto stavy mi len potvrdzujú moje presvedčenie.

Pred troma mesiacmi som prestal fajčiť. Fajčil som asi 12 rokov, striedavo, niekedy aj viac ako krabičku denne. Očakával som, že to všetko po ukončení fajčenia prestane a budem v poriadku, ale nič také sa nedeje.

Je to normálne? Kedy mi to zmizne? Mám sa obávať? Prestali ste niekto fajčiť a máte podobné skúsenosti? Ďakujem.

Určite treba navštíviť pľúcneho lekára, ktorý stanoví presnú diagnózu. Asi tam bude nejaký zápal, takže preventívna kontrola rozhodne nebude na škodu.

Enzo, ja by som na tvojom mieste zašla za lekárom, možno budeš mať problém zo srdcom. Daj sa vyšetriť, aspoň budeš vedieť na čom si.