Febrilné záchvaty

Febrilné záchvaty (FZ) sú vekovo viazané poruchy vedomia a/alebo kŕče, vyskytujúce sa výhradne pri zvýšenej teplote, ktorá sa zvyčajne pohybuje okolo 38-39 °C, alebo súčasne so zvyšujúcou sa teplotou. FZ sa až v 2/3 objavia na začiatku ochorenia (zväčša vírusového) a to pri náhlom vzostupe teploty, preto sa niekedy hovorí o iniciálnych kŕčoch



Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://www.zzz.sk/clanok/1658-febrilne-zachvaty

Pekný deň prajem…mám dcérku,u ktorej sa tieto krče objavujú…no ale ja nie som si istá,že či to je z horúčky,lebo v lete bola chorá a mala vysokú horúčku a nerobilo sa jej nič…teraz mala len zvýšenú(37) a upadla na 4 hodiny do bezvedomia…vraj prežila aj klinickú smrť na desať minút…ale teraz krče nemala,len upadla do bezvedomia

S vysokou pravdepodobnosťou to febrilné kŕče nie sú. Ak to bolo za takýchto okolností potom s vysokou pravdepodobnosťou mala rozpad vnútorného prostredia / nemala v správnych hladinách základné ukazovatele - cukor, minerály - vápnik,. horčík, sodík, kálium,
alebo iné parametre…

Syn mojej susedky mava febrilne krce a je to strasne. Prevracia ocami, telo sa mu kruti, no strach sa na neho pozerat. Preto mu hned akonahle ma maly co i len zvysenu teplotu dava Nurofen a Diazepam.