Fico: Vláda SR chce jednu zdravotnú poisťovňu - verejnoprávnu

Vláda SR sa chce dopracovať k jednej verejnoprávnej zdravotnej poisťovni. Konštatoval to predseda vlády Robert Fico v diskusnej relácii SRo Sobotné dialógy.



Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://www.zzz.sk/clanok/2680-fico-vlada-sr-chce-jednu-zdravotnu-poistovnu-verejnopravnu

Plne súhlasím. Konečne budú peniaze tam, na čo sú vyberané od daňových poplatníkov.Dúfam že za PN už nebude treba znovu 20,-Sk ako je to ešte stále v Martine.

Ja si spomínam, ako poistenec SZP ako veľmi sa zmenil napríklad prístup k poistencom v pobočkách, keď začala súťaž. Pred tým tam po mne štekali ako po psovi, všetko som musel vedieť, lebo oni neboli od toho, aby mi pomáhali s tlačivámi a podobne. Po odštartovaní súťaže sa to zmenilo k lepšiemu, dovolím si povedať, že sa mi už nestalo nikdy také niečo, ako pred tým - drzé správanie sa vymizlo, keď má človek na výber, tak sa inak funguje. Na toto malé Slovensko to možno neplatí, ale možno by sme sa čudovali, že aj 10 poisťovní by sa tu uživilo. Možno že práve príklad s ochotou k pacientovi nie je pre štát a zdravotníctvo to najpodstatnejšie, čo treba meniť, ale pre mňa ako pacienta to je jediný kontakt s poisťovňou, ak sa mi nič nestane.

Oveľa efektívnejšie pracuje kolektív, ktorý je motivovaný peniazmi a dobrými mzdami ako štátna inštitúcia, ktorá iba dosádza po známosti tetušky za okienka, do kancelárií a úplne všade, na najvyšších miestach sa usadia superkomunsti zo SMERu a nie je zaručené, že budú vedieť poisťovni vládnúť aby negenerovala straty.